Muž znásilnil o 11 let mladší dívku: Ani po dvou letech není případ vyřešený

Autor: ital - 
27. května 2019
20:36

K otřesnému incidentu došlo před dvěma lety na Slovensku, kdy tehdy 28letý muž znásilnil 17letou dívku, a to přímo za rodinným domem, kde žila. Rodiče dívky jsou naprosto zdrcení zejména proto, že ani po tak dlouhé době se případ nikam neposunul a pachatel stále běhá na svobodě. Zoufalý otec se tak nyní rozhodl promluvit.

„Není den, aby na to člověk nemyslel. Před pár dny tomu bylo 600 dní,“ pověděl otec nebohé dívky, kterou neznámý pachatel odvlekl k dřevníku za rodinným domem a tam ji znásilnil. Za jeho čin mu hrozí vysoký trest, ale rozhodnutí soudu ještě zdaleka nepadlo. „V průběhu 600 dní nebyla slovenská justice schopná vyřešit tento případ. Jednou není ten, jindy zase onen, proboha, to se tu bavíme o krádeži telefonu?“ postěžoval si otec.

„Její rodiče mají z toho špatný pocit, to je úplně pochopitelné, ale z hlediska průběhu trestního konání a plynutí času, je to věc úplně běžná a normální,“ vyjádřila se expertka na trestní právo Lucia Kurilovská.

Soudce zatím postupně předvolává svědky. Na chodbě před projednávací místností seděla i kamarádka, která se s dívkou den po znásilnění setkala. „Viděla jsem ji v tom stavu a vypadala příšerně. Věřím tomu, že to udělal, v životě jsem ji tak neviděla,“ pověděla kamarádka oběti.

„Při tak závažných činech, jakým je i znásilnění, je potřebné důsledně uskutečnit dokazování a dát vypracovat znalecké posudky. To všechno trvá určitý čas,“ vysvětlila Kurilovská.

PPP150W ( 28. května 2019 05:49 )

To je zase perla. "Neznámému" pachateli bylo 28let a kamarádka poškozené věří tomu, že to udělal. Na mně to působí dojmem, že policie dělá vše pro to, aby podezřelého nemusela soudit. A důvody mohou být dva a oba souvisí s jeho původem. Buďá bohaté rodiče, nebo by bylo jeho odsouzení diskriminací.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud