Za znásilnění školaček podmínka! Nadprůměrně inteligentní sestru prý zneužil ve vagonu, slaboduchou v autě

Ilustrační foto
27. 2. 2019
10:51

Za znásilnění, pohlavní zneužívání a omezování osobní svobody dvou školaček potrestal ve středu zlínský krajský soud třiadvacetiletého muže z Uherskohradišťska třemi lety vězení s podmíněným odkladem na čtyři roky. Jeho obětí byly podle spisu dvě sestry ve věku 13 a 14 let. Muži hrozilo až 12 let vězení. Muž jakoukoli vinu odmítl. Rozsudek není pravomocný.

Státní zástupce Leo Foltýn požadoval pro muže šest až sedm let vězení. Podle něj mladík starší dívku na podzim 2015 znásilnil ve starém vagonu u rybníka v obci na Uherskohradišťsku. S dívkou poté ještě několikrát ve vagonu a v autě souložil už s jejím souhlasem, čímž se dopustil pohlavního zneužívání. Podle žalobce se mladík navíc v dubnu 2016 pokusil znásilnit v autě na lesní cestě také mladší z obou sester. Mužův obhájce žádal pro svého klienta zproštění obžaloby.

Obžalovaný už dříve uvedl, že měl v inkriminované době přítelkyni a se sestrami se už moc nebavil. Starší z dívek o něj prý usilovala. Když zjistila, že má přítelkyni, chtěla se mu podle jeho názoru pomstít. K mladší dívce muž uvedl, že s ní nikdy sám autem nejel a že si často vymýšlí.

 

Starší ze sester je nadprůměrně inteligentní

Ze znaleckých posudků vyplývá, že se muž mohl k dívkám chovat dominantně a manipulativně. Má navíc sklony k agresivitě. Starší z dívek je podle znalkyně nadprůměrně inteligentní, její vnímání označila za přesné. Všeobecná spolehlivost její výpovědi je mírně snížená, lze ji však považovat za relativně spolehlivou, uvedla znalkyně. Inteligenci mladší z dívek vyhodnotila na hranici slaboduchosti. Podle posudku často reaguje impulzivně a nedomýšlí důsledky svého jednání. Má prý tendenci k účelovému zkreslování skutečnosti.

Dnes uložený trest je souhrnný. Uherskohradišťský soud totiž v lednu muži nepravomocně uložil dvouletý trest vězení a zákaz řízení motorových vozidel na čtyři roky za ohrožení pod vlivem návykové látky. Obžalovaný podle rozsudku dvakrát řídil pod vlivem alkoholu motorové vozidlo, přičemž jednou s ním havaroval. Při nehodě se zranil mužův spolujezdec.

Už loni v březnu potrestal krajský soud muže za pohlavní zneužívání a omezování osobní svobody tříletou podmínkou. Po odvolání státního zástupce však Vrchní soud v Olomouci kvůli procesním nedostatkům rozsudek zrušil a vrátil věc k novému projednání do Zlína.

 

hejpockej ( 21. dubna 2019 23:39 )

tri roky podminka za pedofilii? anebo nic ani to pokarani pro matku co nechala od pritele utyrat svyho triletyho syna...ale pan co napsal nevhodny komentar na faceboku dostal natvrdo a pritom nic nikomu neudelal. Zakony ale schvaluje vlada, a soudci se podle nich ridi, takze co jsme si vycinkali to mame.

Samsung10 ( 27. února 2019 12:46 )

Dvě špíny co si něco vymyslí v chorem mozku a chlapovi zničí život!

antismejd ( 27. února 2019 12:24 )

osvobodit!!!!..takzvané školačky..jedna *** a druhá dement....

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud