Zvrat v případu vraždy holčičky (†6): Sperma vzali z kondomu, tvrdí obžalovaný hoch

Autor: csk - 
21. února 2019
13:54

K případu znásilnění a vraždy malé dívky ve Skotsku došlo už v roce 2018. Zadržený šestnáctiletý mladík, kterého policie označila za takřka jistého pachatele, nyní konečně stanul před soudem, ale jeho nové výpovědi mohou celý případ obrátit vzhůru nohama. Chlapec během líčení obvinil z vraždy přítelkyni otce zesnulé dívky a tvrdí, že s ní měl několik měsíců milostný poměr.

Loni v létě otřásl Skotskem nechutný kriminální čin. Policisté po krátkém pátrání na ostrově Bait našli v lesích tělíčko pohřešované Aleshy (†6), která tam s otcem a prarodiči trávila prázdniny. Po ohledání těla, na kterém byly nalezeny stopy DNA v podobě spermatu, byl zadržen teprve šestnáctiletý mladík, kterého kriminalisté obvinili ze zneužití dítěte, znásilnění a vraždy.

Chlapec se s rodinou dívky znal, ale vyšetřovatelům nebylo zcela jasné, jak přesně mohl zavražděnou dívku unést. Byla tu ovšem jeho DNA, kterou forenzní expert Stuart Bailey našel na těle oběti i na jejím oblečení. Tato stopa měla sloužit jako nevyvratitelný důkaz mladíkovy viny. I přes to všechno zadržený chlapec veškerá obvinění rezolutně popřel.

V úterý 19. února proběhlo důležité soudní stání.  Přelíčení se zúčastnili jak rodiče zavražděné Aleshy, tak i forenzní expert Bailey, který dívku ohledával. Výpověď mladíka zahrnující zcela nová fakta a okolnosti vraždy všechny přítomné šokovala!

Mladík znovu zopakoval, že se smrtí dívky nemá nic společného, a před celým soudem uvedl svou verzi událostí. S přítelkyní otce dívky Toni Louise McLachlan (18) prý měl mít několikaměsíční poměr. „Byli jsme kamarádi s výhodami a spávali jsme spolu asi tak jednou až dvakrát týdně, její přítel nic nevěděl,“ uvedl. Dokonce měl mít s Toni sex v garáži přímo v den vraždy. 

Jeho sperma, které bylo nalezeno na čtrnácti různých místech Aleshina těla, prý naaranžovala právě otcova družka pomocí kondomu, který po sexu zanechal v garáži. Mladík poznamenal, že  Toni už celé měsíce fantazírovala, jak by to asi vypadalo, kdyby zavraždila nějaké dítě. Otec Aleshy poté soudní síň raději opustil.

Ač na první pohled vypadá mladíkova výpověď jako přitažená za vlasy, soudní expert Bailey uvedl, že umělé umístění biologických stop z kondomu není nemožné. V domě obviněného mladíka nebyly nalezeny žádné stopy, které by ho s vraždou dívky spojovaly. Soudní jednání bude nadále pokračovat. O tom, zda šlo o účelovou výpověď, nebo o pravdu, rozhodnou další důkazy.

Jezabelka ( 15. března 2019 11:27 )

Jedlicko, prohlednete fotky a prectete popisky pod nimi...pak komentujte.

Zdenek Jedlicka ( 15. března 2019 05:49 )

Pritelkyne otce neni matka ...

Jezabelka ( 22. února 2019 10:50 )

Jeji matka má 18 let...máme opravdu věřit tomu, že ji měla ve 12letech???

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud