Mezi pašeračkou Terezou a svobodou stojí jediná překážka: Už balí kufry?

Autor: DH - 
23. května 2019
05:01

Pákistánský soud se zabýval žádostí o propuštění odsouzené české pašeračky Terezy Hlůškové (23) na kauci. Žena ji podala s pomocí svého právníka. Ten však bohužel pochybil a žádost vyplnil nedostatečně. Soud byl nekompromisní a odmítl se jí zabývat, dokud právník nedoplní potřebnou pasáž. Tereza si tak na rozhodnutí bude muset počkat ještě několik týdnů!

Zprávy o tom, že před pákistánským soudem proběhlo jednání o Terezině případu, přinesl Blesku důvěryhodný pákistánský zdroj. Tereza se tentokrát do jednací síně nedostavila. Zastupoval ji jen její právník a ten měl dvěma soudcům vrchního soudu co vysvětlovat.

Terezinu žádost o propuštění na kauci dostali na stůl soudci Aalia Nelaan a Shahbaz Ali Razvi. „Soud uvedl, že některé kopie dokumentů v žádosti nebyly dobře čitelné,“ řekl zdroj Blesku. Podle něj byl pak Terezin právník poučen o tom, že je žádost navíc špatně vyplněná. „Upozornili ho, že takto nemohou v projednání případu pokročit dál,“ uvedl zdroj.

Tereze tak zůstaly opět jen oči pro pláč. V pákistánském vězení nedaleko Láhauru bude muset trčet i nadále. I tak ale plamínek naděje stále hoří. Soudci dali advokátovi české pašeračky ještě jednu šanci a s opravenou žádostí o propuštění Terezy na kauci může předstoupit znovu, a to 12. června. Snad si pro dobro své klientky tentokrát překontroluje všechny potřebné formality.

Česká občanka Tereza Hlůšková trčí v pákistánské base, kam ji poslal zdejší soud. Odsedět si má osm let a osm měsíců za pokus o propašování téměř devíti kilogramů heroinu přes letištní kontroly v Láhauru. Celníci ji s drogou zašitou v cestovním kufru zadrželi na začátku roku 2018. Od té doby se rodačka z Uherského Hradiště stala hvězdou pákistánských médii, mají ji za modelku a výjimkou nebylo ani to, že ji jeden z místních požádal o ruku.

Tereza podala odvolání proti nepravomocnému rozsudku a další stání u soudu je plánováno na září letošního roku. Odvolal se rovněž i státní zástupce, který by si pro hříšnici představoval daleko vyšší trest, nejlépe doživotí.

la.ma ( 24. května 2019 21:26 )

pisálek Terka Hlupůšková prej už sepsala v krimu 2 knížky...tak snad se tvojí radou bude řídit,
tovíš, v pakistánském horku se snadno zapaří...v těch dlouhejch hábitech

dajka123 ( 24. května 2019 18:18 )

Ještě jsem neviděla křehkou kuivu a pašeračku drog. Ta musí mít sakra dobrý kachní žaludek ba na tolik čmoudů.

Limone ( 24. května 2019 14:18 )

Pisálkům vykazují následující :

starejte se především o to, aby bylo co do Vaší huby ( vyjma penisů ) a když se vyserete
, *** si umyjte vodou a mýdlem.
V případě, že tak nebudete činit, hrozí nákaza hepatt.špinavých rukou a pevně věřím tomu, že Vaše *** není žádná voňavka !!!

www.ra­kovi­navas­pora­zi.cz

neznalek88 ( 23. května 2019 22:24 )

Nechápu odkud tyto "zaručené" zprávy Bleskáči berou. Nikdo jiný o tom nepíše, jen tady - zřejmě kvůli čtenosti - je to snůška výplodů chorých mozků pisálků z bulváru. Zdá se, že Bleskáči se baví tím, jak lidé reagují na to, jako že bude volná. Prostě cokoliv pro čtenost PS: až si odsedí trest, měli by jí v Blesku zaměstnat z vděčnosti, že bylo o čem psát, vlastně lhát.

blecktajp ( 23. května 2019 21:37 )

Vy neumite cist nebo co. Žádost o propusteni na kauci se ani nedostala pred soud pro formalni chyby, takze samozrejme ani nebyla stanovena jeji vyse a tudiz ji ani nikdo neslozil.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud