Tereza dostala od právníka statisícovou slevu: Ztrátu mu vynahradí jinak

Autor: DH - 
5. 2. 2019
05:00

Češka Tereza H. (22) zadržovaná v Pákistánu platí za právní služby desítky tisíc korun. Podle dobře informovaného zdroje Blesku si však její advokát účtuje jen 50 % obvyklé sazby. Tereza tak ušetří stovky tisíc rupií. Právník se tak rozhodl prý na základě vzájemných sympatií. V rozhodování hrála roli i mediální pozornost, která je případu Češky věnována.

Služby právníka nejsou levné nikde na světě a ani v Pákistánu to není jiné. Zadržená Češka Tereza H. (22), kterou vězní kvůli údajnému pašování heroinu, ale překvapivě na těchto službách ušetřila. A to měla během vleklého soudu hned dva advokáty.

Podle informací Blesku byl paradoxně dražší první právní zástupce mladé blondýnky – Čaudhrí Džavád Zafar (37). Advokát Terezu zastupoval od samého počátku jejího zadržení v lednu loňského roku. Za necelé čtyři měsíce už ale byl mimo hru. Za své služby si měl vyúčtovat přibližně 500 tisíc pákistánských rupií, což je v přepočtu asi 80 tisíc korun. To druhý právník byl levnější.

Asghar Mehmood Dogar zastupuje Terezu déle než jeho předchůdce. Navíc za jeho působení případ prošel četnými zvraty. I tak si ale muž řekl o méně peněz. Podle informací Blesku by za podobnou službu měl inkasovat přibližně 800 tisíc pákistánských rupií, což je asi 128 tisíc korun. Tereza ale ušetřila. Od velkorysého muže měla dostat padesátiprocentní slevu a zaplatit „jen“ 64 tisíc.

V Pákistánu je Tereza nadále velice populární. Její advokát se díky jejímu zastupování zviditelní, a proto na oplátku nechce za své služby tolik peněz. Ministerstvo zahraničních věcí by jí totiž mohlo pomoci s případným hledáním právního zástupce nebo s dalšími věcmi, na financování advokáta jí ale nedá ani korunu. 

„Obsahem konzulární pomoci občanům ČR v případě omezení osobní svobody je např. zprostředkování právního zástupce v dané zemi, zprostředkování kontaktu s rodinou, pomoc při zajišťování návštěv uvězněných osob, jejich návštěvy konzulem. Financování právního zastoupení do konzulární pomoci nepatří,“ upřesnil Blesku mluvčí MZV Michal Bucháček.

Tereza H. je v Pákistánu zadržována už od 10. ledna loňského roku, kdy ji na letišti v Láhauru chytili celníci s deseti kilogramy heroinu v cestovním kufru. Od té doby přebývá ve vazbě a čeká na výsledek vleklého soudního sporu.

Video: Tereza odchází od pákistánského soudu.

Video Tereza odchází od soudu. - Blesk

miroslava13 ( 21. března 2019 18:02 )

ta slečna už má prodejem drog vyděláno, ta si muže dovolit několik advokátů. jinak jí peníze budou v lochu na prd.

dajka123 ( 6. února 2019 06:44 )

To víš, takto se vyjadřuji zazobané, šťastné a spokojené ženy, které nemají nic jiného na práci než fitko, kafíčkování, saunu.... Hodně mi to připomíná tu mou zamindrákovanou kolegyni s tím diktátorským dědkem a exekucemi na krku. Ta si zase honí triko jiným způsobem. Když to tak vezmeš, je to vlastně chudák ženská.

tomik007 ( 5. února 2019 23:37 )

Az ji za 50 let pusti, tak bude vypadat jak Prazanda

prazanda1 ( 5. února 2019 22:40 )

Karmy sr nebojím, té by se měli bát zdejší deviantni zmetci. 🤗

prazanda1 ( 5. února 2019 22:37 )

Reakce na vulgární komentář. Ano smazkam je nejlépe na druhem břehu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud