Množitelka z Vysočiny dala štěně za pytel granulí. Léčba Marlyho stojí tisíce

Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang - 
4. 2. 2019
11:50

Množitelka Petra Cendelínová Němcová, nyní Nováková (36), ze Světnova prodává štěňata bez průkazu původu. Blesk tlapkám, které na její špinavé praktiky opakovaně poukazují, se teď hlásí řada lidí, kteří od ní koupili problémové štěně. Jednou z nich je i Petra Vojkovská.

Paní Petra chtěla štěně ohaře. Byla ale v té době těhotná, a tak potřebovala každou korunu. Proto uvítala nabídku na inzertním webu, ve které Petra Cendelínová Němcová Nováková inzerovala krátkosrstého ohaře kříženého se sáňovým psem výměnou za pytel granulí.

Obchod přes plot

Pro štěně si jeli přímo k domu množitelky. „Podala nám ho přes branku. Tvrdila, že je mu osm týdnů, pak jsme zjistili, že je jen sedmitýdenní. Bylo špinavé a smrdělo,“ řekla paní Petra. Množitelka se s nimi prý víc nebavila, nepředala jim žádné doklady, očkovací průkaz ani smlouvu.

„Prostě nám ho podala, řekla nám, kdy se narodilo, protože jsme to chtěli vědět, a pak hned zašla zpátky do domu,“ popsala. Přiznala, že jí to v tu chvíli nebylo divné, teprve později se prý od známých dozvěděla, že jde o nechvalně známou množitelku.

Ohaře Marlyho dala množitelka za pytel granulí. Petra Vojkovská pak za jeho léčbu dala 10 000 korunOhaře Marlyho dala množitelka za pytel granulí. Petra Vojkovská pak za jeho léčbu dala 10 000 korun | Jana Ulrichová

Léčba se prodražila

Se štěnětem, kterému dali jméno Marly, začaly záhy problémy. „Nepřibíral na váze, nenasvaloval. Ukázalo se, že na tom není zdravotně dobře. Veterinářka zjistila, že má problémy se střevy a žaludkem, už napořád ho budeme muset krmit veterinárními granulemi,“ řekla. Zároveň přiznala, že pes z množírny se jí už pěkně prodražil. „Léčba nás vyšla na 10 tisíc korun. Veterinární granule, které musí jíst, nás stojí 1800 měsíčně,“ dodala.

Množí, podvádí, neplatí

Množitelka Petra Blesk tlapkám přiznala, že množí psy bez průkazu původu. Tvrdila ale, že má vše v pořádku, přitom ji za různé prohřešky opakovaně pokutoval Městský úřad ve Ždáru nad Sázavou i Krajská veterinární správa, která u ní dokonce kvůli týrání navrhovala snížení počtu psů a pak i úplný zákaz chovu.

Video Andrej Babiš o množírnách zvířat: „Je to šedá ekonomika - Blesk TV

Pokuty neplatí, neuhradila například pokutu 20 tisíc od KVS, a navíc dluží za ošetření svých zvířat veterinářům v okolí, většinou částky v řádech tisíců korun. Navíc podle informací Blesk tlapek neprodává jen štěňata z vlastního chovu, je proto také překupnice.

Psy bez průkazu původu vydává za čistokrevná plemena, Krajská veterinární správa s ní proto na podnět České obchodní inspekce zahajuje správní řízení za klamání spotřebitele. Zároveň s ní Krajská veterinární správa v současné době opět zahájila řízení o snížení počtu chovaných psů.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

( 26. února 2019 21:53 )

Také od ní máme psa (fenu) .. tvrdila nám že je to Labrador čistokrevný pod jménem Marek Doležal že se můžeme přijet podívat .. v den co jsme se jeli podívat nám napsala že si toho psa i odvezeme tvrdila jak jí je 8 týdnu , Sindy bylo maximálně 5 týdnu smrděla, průjem měla no katastrofa hned jsme byli u veterinářky.. A den na to byla ve zprávách .. nevěděli jsme o ni a tvrdila nám že bydli ve ŽR.. Dovezla na ukázku Labradora který byl hubený a bylo vidět že není v pořádku naší Sindy jsme ji nechat nemohli .. stála 4 tisíce. Díky bohu že jsme si ji vzali takto malou a včas zachytili všechny nemoce .. Hodně štěstí vám ostatním at na tuhle lidskou zrůdu nenarazíte a Marlymu přeju jen to nejlepší !

SOFULA ( 7. února 2019 10:51 )

SOFULA:Také mi přijde logické,že když má fenaPP a pesPP jsou štěnata čistokrevná bez PP,v případě,že rodiče nebyli uchovněni.Ale tady si každý mele svou,že jsou to vořeši

Barca01 ( 4. února 2019 18:33 )

A na tohle jste přišla jak, že pokud pes nemá PP, je to ořech? Chovám psy již dlouho,první jsem měla s PP.Ovšem pro ext. vadu a následnou operaci, která se projevila později stejně nebyl uchovněn, přesto, že PP měl.Mám od něj pejska, je mu téměř 10 let, samozřejmě PP nemá, ale rodiče byli čistokrevní, žádná směska.Ne každý má psy s PP uchověné a když má od nich štěňata, nemohou tato PP získat, tak to jsou podle Vás oříšci?PP dostane štěně po obou rodičích s PP, ale musí být ti rodiče uchvoněni, tzn. chovná stanice, všelijaké požadavky, u každého plemene se však liší. Např. u služebních plemen je nutná super povaha a další a další věci, bez toho bontaci neuděláte a také nedostanete zápis o začlenění do chovu.

jardavozembouchak ( 4. února 2019 14:54 )

Pokud psa zivite zbytky potrebuje pro nej dulezite latky dodavat v pilulich. Vy si psa radsi neporizujte!

jardavozembouchak ( 4. února 2019 14:50 )

Asi o tom moc nevite, ze?

Zobrazit celou diskusi
Další videa