Falešný odpočtář sledoval Juditu (16) už od zastávky, tvrdí kamarádka. Tomáše (†16) pak ubodal

Autor: rc - 
18. května 2019
20:01

Slovenskou Žilinu šokovala brutální vražda mladého Tomáše (†16). Student gymnázia byl ubodán přitom, když vlastním tělem chránil svou kamarádku Juditu. Mladou dívku měl napadnout u ní v bytě falešný pracovník energetické společnosti a pokusit se ji znásilnit. Podle některých informací nešlo o náhodný čin, ale násilník dívku sledoval už delší dobu!

K brutální vraždě došlo ve čtvrtek na žilinském sídlišti Vlnčice. Na dveře bytu v šestém poschodí jedné z bytovek zaťukal muž, který se měl vydávat za pracovníka energetické společnosti s tím, že jde udělat odpočet elektroměru. Dveře mu měla otevřít mladá studentka Judita, kterou měl ihned napadnout a pokusit se ji znásilnit.

„Ve čtvrtek 16. května po poledni došlo v žilinském bytě za doposud přesně nezjištěných okolností k úmrtí šestnáctiletého chlapce a zranění šestnáctileté dívky. Za účelem zjištění příčiny smrti mladého muže byla nařízená pitva,“ řekla žilinská krajská policejní mluvčí Radka Moravčíková pro Čas.sk.

Judita nebyla v bytě sama. V pátek měla odletět do Londýna, kde chtěla navštívit svou sestru, která v Anglii studuje. Doprovázet ji měl její kamarád a spolužák z gymnázia Tomáš, který byl ve čtvrtek s Juditou u ní v bytě, aby se dohodli na detailech cesty. „Dnes (v pátek večer, pozn.red.) večer měli spolu letět do Londýna za její sestrou, která tam studuje. Právě proto se Tomáš zastavil u ní doma, protože se šli dohodnout na detailech cesty,“ uvedla Juditina nejlepší kamarádka. „Nebyli partneři, byli jako bratr a sestra. Rozuměli si, chodili spolu do posilovny a měli společné zájmy. Tomáš byl jen kamarád,“ dodala.

Video Tragédie na Slovensku: Neznámý muž ubodal mladíka, který bránil svoji přítelkyni (16) - TV JOJ

Tomáš měl svou nejlepší kamarádku před násilníkem bránit vlastním tělem. Útočník měl však u sebe nůž a Tomáše ubodal. Kamarádka Judity prozradila, že se mělo jednat o muže, který si dívku předem vyhlédl. „Tomu chlapovi mohlo být okolo padesáti let a sledoval ji už od autobusové zastávky. Šla domů a on se za panelákem převlékl do montérek a do paneláku ho někdo vpustil s tím, že odepisuje energie. Zazvonil a sexuálně se na ni vrhl. Tomáš ji chtěl zachránit, a tak jí přiběhl na pomoc. Bodl ho nožem a ji pořezal na ruce. Její život se podařilo zachránit, ale Tomášův ne,“ prozradila hrůzné detaily útoku.

Nad vraždou mladíka však visí pár otazníků. Podle informací TVNoviny.sk policie po útoku nikoho na ulicích nehledala, a to i přesto, že útočníka mělo vidět několik svědků. Strážci zákona dokonce ani po útočníkovi nevyhlásili pátrání a jeho portrét se neobjevil v policejním identikitu.

doktormediciny ( 16. června 2019 11:34 )

...Zilina je velke mesto...Na ulicich jsou kamery..

papik ( 21. května 2019 23:17 )

Jasně, a kontrolor alias divnej chlápek sledující ji od zastávky, policii nestojí ani za zmínku, a prý byl jen skupinová fata morgana. Ještě obvinit všechny svědky z účasti na vraždeném spiknutí a spravedlnosti bude učiněno za dost, ne?
Prý cesta do Londýna byla jen zástěrka, a ve skutečnosti ho tam měla nalákat, aby ho úkladně zavraždila. Větší blbost jsem neslyšel, jestli tohle obvinění někdo může myslet vážně, tak je ještě větší mešuge, než ti, které takové kravině chtějí uvěřit.

Ruth ( 20. května 2019 22:15 )

liskabystrouska: V nemocnici se prý přiznala, Žádný falešný pracovník energetické firmy. Mladíka v Žilině ubodala 16letá přítelkyně. Článek na Novinkách.

liskabystrouska ( 20. května 2019 07:40 )

neverim ji spis si na ni kluk dovolil a ona ho sejmula..proto nikoho nehledaji podezreleho ..mysli si ona ze jsou blbci?

tomik007 ( 19. května 2019 02:38 )

OTAZKOU JE - zda to byl opravdu "falešný" pracovník energetické společnosti. Moc bych za to, pri dnesnich cenach energii, nedal.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud