Psi zástupce primátora opakovaně útočí na lesní zvěř: Přestupek za tisícovku?

Autor: ital - 
17. 5. 2019
20:34

V prosinci minulého roku se odehrál incident na Slovensku, kdy psi patřící Ondřeji Kavkovi, zástupci primátora města Poprad, napadli a potrhali lesní zvěř. Policisté případ uzavřeli jako podezření ze spáchání přestupku. Před několika týdny však k podobné situaci došlo znovu. Psi měli poranit srnku.

V polovině prosince minulého roku podle slovenského portálu Noviny.sk zpozorovali myslivci ve Spišské Teplici, že psi zástupce primátora města Popradu Ondřeje Kavky napadli srnce. „Jasně jsme viděli, jak útočí na zvěř, která se snažila dostat se od nich pryč,“ popsal situaci jeden z myslivců Michal Kadlot.

Tehdy podali trestní oznámení a policisté řešili tento čin jako poškozování cizí věci. Po několika týdnech případ uzavřeli jako podezření ze spáchání přestupku a případ předali na okresní úřad. Majitel však stále nesouhlasí s verzí, že jeho psi srnce lovili. „Policisté tu věc uzavřeli tak, že mí psi jen dohledali zraněnou zvěř. Nic víc, nic méně,“ řekl politik.

Podle serveru Noviny.sk tomu ale není tak dávno, co jeho čtyřnozí miláčkové znovu dělali potíže. Koncem dubna údajně provedli podobnou věc v městské části Kvetnica. Pronásledovali stádo a jedna srnka se kvůli nim zranila. „Pes ji neusmrtil, to je jasné i v policejní zprávě. Jak ji pronásledoval, tak v plné rychlosti narazila do plotu. Zase to byla absolutně nepříjemná situace pro mě osobně,“ dodal politik.

Policisté dali vyčíslit škodu, která dosáhla zhruba 1000 korun. Podle informací TV JOJ měla být vyšší. Prý nebrali v úvahu společenskou hodnotu zvířete, která je podstatně vyšší. Jelikož se nejednalo o trestný čin, policisté tento případ rovněž uzavřeli jako podezření ze spáchání přestupku. „Je to ukončeno, velmi mě to mrzí. Nemám k tomu už co dodat,“ uvedl zástupce primátora nakonec.

pooomeranc ( 18. května 2019 12:54 )

Ten chlap si dělá (_!_) ???Prej pronásledovali stádo, ale psi ji neusmrtili, srnka jen v plné rychlosti narazila do plotu.To je neuvěřitelnej č.U.rÁ.k.Teď jsou navíc srnky březí, tak měsíc před porodem, v červnu rodí.A to hovado si neumí pohlídat psy?A ještě mu to prochází?A policajti to zametaj pod koberec, klasika

adeso ( 18. května 2019 10:12 )

souhlas, to bylo první čeho jsem si všiml... jim lezou ven kyčle, asi co si nechytí to nemají.

jarabak ( 18. května 2019 09:50 )

A co takhle týrání zvířat? Nic? Takže pes se nesmí ani klackem přetáhnout, ale srnka se může uštvat k smrti, případně roztrhat? On je pes nějak nadřazenej srnce? Fuj. Za psa by v právním státě odpovídal jeho majitel, takže co udělá pes je jako kdyby to udělal páníček. Tady ne. Pes roztrhá bábu, co jde po ulici a nic se neděje. Když lev roztrhá svýho majitele, přijede zásahovka a postřílí celé "stádo". Proč nepřijela k tomu chlapovi, co jeho pes roztrhal bábu a nevystřílela všechny jeho psy? Hanba české i slovenské justici. Prostě dvojí metr.

krkoun ( 18. května 2019 09:22 )

Alespoň vidíme,že většina politiků a nejenom u nás jsou hovada,těm normálním se omlouvám,jenom se divím že ti normální si to s tím dobytkem sami nevyřídí,oni jim kazí pověst.Potom chcete důvěru,věru ne.

petr12 ( 18. května 2019 09:01 )

a vy se divíte pakáž gráz­lu,tu­nelá­řu,po­liti­ku,vče­ra kmtra,tuneláře soudce neschledal viným a štětinatý prase,tunelář Rittink,Dvořák a dvanáct mafiánu slavilo se šampáněm za tísíce na zdraví státním zástupcu,soudcu Zemana,Bradáčové a chechtali se ako prasce díky za váš výkon soudcovská mafie!! pak se nedivte zákony jsou jen pro obyčejné lidi i takové *** jako je primátor si dělá co chce!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud