Přepadení na letišti! Lupiči ukradli zásilku peněz z letadla

Ilustrační foto
Autor: ČTK - 
9. dubna 2019
18:49

Na mezinárodním letišti v Tiraně, hlavním městě Albánie, došlo v úterý k ozbrojenému přepadení. Skupina maskovaných lupičů pronikla do areálu vjezdem pro hasiče a z letadla čekajícího na odlet do Vídně odnesli zloději zásilku peněz. Na místo dorazila policie a došlo k přestřelce, při níž jeden ze zločinců přišel o život. O incidentu informovala agentura Reuters.

Očití svědci z letadla na lince do Vídně, které bylo cílem lupičů, novinářům řekli, že stroj měl již spuštěné motory, když tři lidé v maskách a vojenských uniformách vystoupali po schůdcích do letadla, pohrozili posádce zbraněmi a nařídili jí lehnout si na zem.

Policie při pronásledování lupičů jednoho z nich v přestřelce na vedlejší silnici zastřelila. Podle zpráv médií z místa činu byl zastřelený muž ozbrojen útočnou puškou, granátem a zásobníkem s náboji. Po ostatních lupičích, kteří jsou stále na útěku, pátrá elitní jednotka a vrtulník.

Policie potvrdila uloupení peněz, ale částku neupřesnila. Zprvu se v médiích hovořilo o uloupení dvou milionů eur (asi 51 milionů Kč), později ale zaznělo, že mohlo jít i o pětinásobek.

Zahraniční banky působící v Albánii zasílají valuty do Vídně, protože albánská ústřední banka nepřijímá jejich vklady v cizích měnách. Zásilky byly v posledních letech několikrát přepadeny, jednou na letišti a dvakrát na silnici k letišti. Policie získala část peněz z poslední loupeže, když zjistila, že jsou schované v tlakových hrncích.

Maratrissa ( 9. dubna 2019 21:34 )

Mínus 20 kg za dva týdny! Bříško zmizí bez poškození zdraví! Potřebujete >>>> www.SlimExtrem.com

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud