Nezkušená lékařka vytrhla rodičce (†22) z těla placentu: Žena bolestí zemřela

23. 3. 2019
07:29

Mladá Ruska Alisa Těpikinová (†22) se po svatbě se svým milovaným mužem netěšila na nic víc než na příchod své dcerky. Když se narodila a ona ji uviděla na porodním sále, zářila štěstím. Jenže to bylo naposledy, co dítě spatřila. Krásná maminka zemřela poté, co jí nezkušená lékařka doslova vytrhla z těla placentu.

Podle lékařských záznamů z nemocnice ve Sverdlovské oblasti došlo u Alisy v závěru porodu k závažným komplikacím. „Bylo nám řečeno, že vypuzení placenty neproběhlo,“ řekl podle Mirroru otec Alisy Dmitrij Maljukov (47). Rodina má ale v porodnici známé, kteří jí průběh porodu do detailu popsali a také své svědectví nahlásili na policii.

Lékařka hrubě tahala za pupeční šňůru

Porodní asistentka zavolala doktorku. Lékařka-porodnice, které je 27 let a teprve nedávno získala potřebnou kvalifikaci, začala drsně tahat za pupeční šňůru. Moje dcera trpěla, křičela v bolestech. Doktorka tomu nevěnovala žádnou pozornost. Trhala za pupeční šňůru hrubou silou, až jí dělohu doslova obrátila naruby,“ vylíčil šokovaný otec.

Alisa řvala tak hlasitě, že byla slyšet po celé nemocnici. Bylo to jako něco ze středověku. Zákrok jí způsobil šok, vážné krvácení a ona upadla do kómatu,“ dodává otec. V nemocnici mu řekli, že jeho dcera kvůli bolesti prodělala infarkt. „Bohužel se už neprobrala,“ líčí Dmitrij. Helikoptéra připravená na střeše nemocnice už neodstartovala, na transport neměla mladá žena už sílu.

Miminko otec převezl do jiné nemocnice

Chirurgové se Alisu pokusili zachránit, ale jejich snaha byla marná. „Selhali a za příčinu její smrti oficiálně ustanovili těžký šok,“ řekla matka zemřelé Světlana Češkovová (42). Zdrcený manžel Nikolaj Těpikin (22) musel miminko převézt do jiné nemocnice.

Mělo totiž poraněný krk a on nevěřil, že by ve špitálu, kde si jeho žena tolik vytrpěla, dostalo potřebnou léčbu. Když se později vrátil, zjistil, že Alisa je už mrtvá. „Oči měla zavázané, její čelist byla svázaná. Všude byly hadičky pro plicní ventilátor, ale zařízení nebylo nikde poblíž,“ vylíčil zdrcený vdovec médiím.

Nesahejte na ni! Křičeli zdravotníci

Sáhl jsem jí na ruku a byla celá studená,“ vzpomíná Nikolaj. Zdravotník ho prý tehdy okřikl se slovy: „Nesmíte na ni sahat. Zůstaňte jen vedle její postele!“ Lékařka, která brutální zákrok provedla, byla suspendována a celým případem se zabývá již vyšetřující komise.

Ovšem Jelena Baranniková, vrchní lékařka z Nižněserginské nemocnice, ve které k porodu došlo, zůstává v klidu. Událost okomentovala slovy: „Je to vzácné, ale občas se to stane.“ S tím se však rodina zesnulé mladé ženy rozhodně nehodlá smířit.

ctrlcopy ( 24. března 2019 19:34 )

Peníze na statisícové platy a prebendy felčarů nejsou, to je pravda a doufejme, že nebudou.

anonym01 ( 23. března 2019 17:40 )

A KDYZ TO NEJSOU KOMUNISTE, JSOU TO HRABOŠI. NESCHOPNY NEUMETNI HRABOSI KTERI BY SI RADI ZILI NA VYSOKY NOZE, ALE V HLAVE TO ZEJE PRAZDNOTOU. RADEJI SE DALI NA POLITIKU. NIC SNAZSIHO NEZ ZVEDAT RUKU A NEMIT ZADNY NAZOR. POSLOUCHAT JAK HODINKY.

anonym01 ( 23. března 2019 17:38 )

NEVIM JESTLI DOCHTORI, ALE SESTRY A OSETRUJICI PERSONAL URCITE. ZADNA MORALKA JAKO V SOUKROMYCH NEMOCNICICH. POJISTOVNY TEM STATNIM VYPLATI KOLIK SI VYPITAJI. NEJLEPSI JE, HONIT VAS NA RUZNY DIAGNOST. VYSETRENI ABY SE PRISTROJE VYPLATILY A S NIMI I PERSONAL. O VETERINARICH NEMLUVE. TEM SYPETE HOREM DOLEM, ALE NAKONEC VRATI PEJSKA V KRABIČCE . ODPORNE ČESKO. PORAD TU JSOU NESCHOPNI KOMUNISTE. PODIVEJTE NA HRAD.

anonym01 ( 23. března 2019 17:33 )

RUSKO, RUSKO KRASNE RUSKO! SLYSIME OD TAKOVYCH JAKO KLAUSOVE, ZEMANOVCI, OKAMUROVCI S KSČM. TENTO PRIPAD NENI OJEDINELY V RUSKU, ALE ANI U NAS PEČE NENÍ TAKOVA JAKO NA ZAPADE. V RUSKU JE TOTIZ SPOUSTU VECI TOLEROVANO POKUD NEPATRITE MEZI LEPSOLIDI JAKO TREBA PUTIN, KLAUS, ZEMANOVCI A HLAVNE PAROUBKOVE! TEDY SMETANKU.

titan33 ( 23. března 2019 15:14 )

V jedné pražské nemocnici se ometala ruskojazyčná holčina, měla v ruce kýbl a hadr, tu podlahu jenom tak polila a pacient po operaci co se chtěl doplazit na WC uklouznul a upadnul na tlamu, to byl cirkus, kterej řešil i primář, pak už nebyla, ona ta si na mě otevřela držku a ještě v ruštině

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud