Nejasnosti v rozsudku nad pašeračkou Terezou: Měla u sebe občanku dvojnice!

22. 3. 2019
05:00

Soudce Šahzád Raza vynesl dlouho očekávaný verdikt nad Terezou Hlůškovou, kterou chytli v Pákistánu s drogami v kufru. Za to si vykoledovala osm let a osm měsíců. Situace údajné pašeračky je kritická a případ i po zaznění verdiktu provází nejasnosti. Celníci totiž u Terezy při zatýkání našli doklady její dvojnice. Proč Tereza potřebovala cizí občanku?

Hned po Terezině zatčení se v souvislosti s případem začalo mluvit ještě o jedné Češce, Simoně H. (24). Simona byla Terezina nejlepší kamarádka a v Pákistánu byla s ní. Ze země odcestovala bez problému dřív, a když pak celníci její kamarádku zatkli, poskytla Blesku exkluzivní rozhovor, ve kterém se o Tereze dopodrobna rozvyprávěla. Ona sama tvrdila, že o pašování heroinu nic nevěděla a do Pákistánu letěla jen kvůli focení.

Když pak ale v květnu Tereza poprvé komunikovala s Bleskem, v dopise Simonu obvinila, že na ni celníky upozornila ona! „Když vás dostane do kriminálu tzv. nejlepší kamarádka, staví svou kariéru na vašem neštěstí, tvrdí, že ona sama je nevinná, a všude kolem lže, jak když tiskne, tak to zamrzí, hodně!" naznačila Tereza, kdo za její zatčení může.

Soudce Šahzád Raza ve středu poslal Terezu na osm let a osm měsíců do vězení. Rozsudek, který Raza zveřejnil ve čtvrtek, vyvolal jednu velkou otázku. Soudce totiž napsal, že když celníci loni 10. ledna Terezu zadrželi, našli u ní Simoninu občanku! Proč Simona odletěla přes Abú Zabí do Dublinu bez důležitého dokladu, zůstává záhadou. Možností je víc.

Video Zpověď Simony H., společnice pašeračky Terezy (21): V Pakistánu jsme byly spolu! Jak to tam chodilo? - Petr Macek, Lukáš Červený
1080p 720p 360p

Nejjednodušší vysvětlení je prostá zapomnětlivost. Simona z Pákistánu odletěla na pas, občanku tedy nepotřebovala. Je tak dobře možné, že doklad v Pákistánu zapomněla, a když si to zpětně uvědomila, poprosila Terezu, aby ji vzala s sebou. Pokud ale opravdu dala celníkům echo, jak Tereza naznačila, muselo jí být jasné, že Terezu ani svou občanku pravděpodobně už nikdy neuvidí.

V Uherském Hradišti o Simoně a Tereze známí mluvili jako o dvojčatech. Vizuálně si jsou mladé ženy podobné jako vejce vejci. A jako kopie působí i jejich občanské průkazy. Pokud by tedy Tereza chtěla cestovat na Simoninu občanku, nikdo by si toho nemusel všimnout.

Na letišti v Láhauru by ale byla Tereze cizí občanka k ničemu, z Pákistánu mohla vycestovat jedině s pasem. Stejně tak z Abú Zabí, odkud měla letět do Irska. To už je ale členem Schengenu, takže na cestu z něj stačí právě občanský průkaz. 

Spekulace by mohla utnout sama Simona, ta ale na opakovanou žádost Blesku o vyjádření nereagovala.

Video Simona H. - Petr Macek, Lukáš Červený
1080p 720p 360p

fido2 ( 25. března 2019 10:25 )

Z té počmárané hnátky jde člověku mráz po zádech. To je paráda...

hasan evina ( 25. března 2019 00:27 )

presne tak Ivanka

pokrok ( 24. března 2019 21:19 )

Není přece možné, aby Tereza byla tak hloupá a nepoznala,- že má kufr o hodně těžší!!! 9 kg to je už pěkná váha . Logika: Když někam přijedu tak si všechno vč. oblečení vybalím z kufru, dám do skříně atd.. A když odjíždím tak vezmu prázdný kufr který váží cca 4-5 kg ,- a v té chvíli - než do něj začnu své věci ukládat- tak musím přece poznat že "prázdný kufr " nemůže vážit 15 kg !!! Víme že heroin byl dobře schovaný ve spodní části kufru,- takže Tereza o tom musela dobře vědět ! A je možné,- že v pašování heroinu.- se Simona s Terezou střídaly,- a Simona - ať již z jakéhokoli důvodu - kdy dost možná měly holky " společnou kasu ",- tak aby se nemusela dělit - dala avízo na Terezu ! Jak víme,- tak Tereza sama dala na vědomí, že za jejím zatčením stojí Simona. Jak jde o peníze - jde i kamarádství stranou !

Kratky Josef ( 24. března 2019 16:57 )

Jsem rad ze se nejedná o mě dítě. Není to jednoduché někoho soudit na netu. Nikdo znás neví jak to bylo. Nepřejí nikomu nic zlého. Pokud v tom má prsty měla by za to trest dostat. Nejde litovat toho kdo převáží drogu. Není to pašování značkových hadříku. Jestli o tom ale opravdu nevěděla. Je to pro ni problém. Kdo tady vynáší rozsudky mel by se nad sebou zamyslet co píše.

Malinkamarika ( 24. března 2019 15:51 )

A fakt měla jen jeden kufr mohla jich mít víc a ten jeden měla jen tak ze si bavila věci zatímco Simona si odletěla dřív tak asi věděla proč protože ji to tam nacpala ona mezi věci a odletěla zatímco Tereza odletěl později tak neměla tušení o tým že by měla v kufru herak...ta Simona je pěkna mrcha Teda myslím že Tereza je nevinná a Simona je ta která chtěla odstranit konkurenci v branži a věděla o tým tak dala echo na letišti že dne blabla..poletí Tereza Hlušková tam a tam s tohoto letiště a je to podplatila celniky a bylo to to je Teda kámoška na pí*u

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud