Pákistánci se bojí, že si Tereza sáhne na život! Zavádí přísná bezpečnostní opatření

17. 3. 2019
05:00

Tereza H. (22), která v Pákistánu čelí obvinění z pašování heroinu, se už ve středu dozví rozsudek. Blížící se konec víc než roční kauzy provází zvýšená nervozita, Pákistánci zpřísňují Terezin už tak tvrdý režim. Dozorci dokonce Tereze přichystali pořádné překvapení – v její cele udělali razii a z bezpečnostních důvodů jí nechali jen pár kousků oblečení.

Už jen pár dní a bude konec. Tím jediným se Tereza může utěšovat. Její poslední dny ve vazbě jsou neuvěřitelně náročné, po razii vězeňské služby totiž nemá v cele nic než oblečení. Dozorci obviněné Češce z bezpečnostních důvodů zabavili cokoliv, čím by se mohla pokusit spáchat sebevraždu, sebrali jí dokonce i příbory, a tak Tereza musí jíst rukama!

„Je to skutečně tak, mluvil jsem s jedním z celních úředníků,“ sdělil Blesku pákistánský novinář Alí Aršád. „Vzali jí zrcadlo, dokonce i lžíci. Prostě všechny nebezpečné předměty. Celníci mají strach, že Tereza neunese tlak a ublíží si,“ vysvětlil žurnalista.

Soudce Šahzád Raza by měl rozsudek vynést ve středu. Poslednímu jednání předchází pečlivé přípravy. „Terezu k soudu odveze speciální dodávka v doprovodu dvou dalších aut. Bezpečnost bude na nejvyšší úrovni, policie nechce nic podcenit,“ dodal Aršád.

Obviněná Tereza svou vinu od začátku celé kauzy kategoricky popírá. Její advokát postavil obhajobu na argumentu, že kufr, ze kterého celníci drogy vytáhli, nepatřil jeho klientce. Sama Tereza věří, že ji obhájce dokáže vysekat. „Věřím ve spravedlnost, už brzo budu doma,“ řekla Aršádovi cestou ze středečního jednání, na kterém zazněla závěrečná řeč státního zástupce Aftaba Ahmeda.

Žalobce se do Terezy tvrdě opřel a požádal soudce, aby ji potrestal co nejtvrději. V kufru s drogami podle Ahmeda byly Tereziny šaty, což je nezvratný důkaz, že byl skutečně její. Celníci podle něj Češku chytili přímo při činu, o její vině tak prý není sporu. Tereza je ve vězení od 10. ledna loňského roku.

1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud