Státní zástupce rozcupoval Terezinu obhajobu! Verdikt padne brzo

13. 3. 2019
16:30

Vynesení rozsudku v případě Terezy H. (22) už nic nebrání. Státní zástupce Aftab Ahmed ve středu pronesl vyčerpávající závěrečnou řeč. V dvě a půl hodiny dlouhém proslovu shrnul celý případ a pro Terezu zažádal co nejtvrdší trest. Přímo v soudní síni pak došlo k drsné hádce mezi Tereziným obhájcem a státním zástupcem. Soudce Šahzád Raza musel do rozmíšky zasáhnout. A oznámil, kdy sdělí verdikt.

Soud s Terezou ve středu pokračoval podle plánu, zazněla závěrečná řeč státního zástupce Aftaba Ahmeda. Žalobce zopakoval všechny důkazy proti Tereze a zdůraznil ten nejdůležitější - kufr, ze kterého celníci vytáhli pytle s heroinem. Terezin advokát postavil obhajobu na tvrzení, že zavazadlo nepatřilo jeho klientce.

Nad tímto argumentem se Aftab Ahmed pozastavil a pak ho rozcupoval. „Kde tedy měla obžalovaná kufr?“ položil Aftab Ahmed řečnickou otázku a hned potom zaútočil. „Ten kufr musel být její, našli jsme v něm její šaty!“ hřímal. „Tento případ je ukázkou toho, že můžeme být hrdí na práci našich celníků. Obžalovaná by měla být co nejpřísněji potrestána,“ cituje Ahmeda pákistánský novinář Alí Aršád.

Slova státního zástupce nenechala Terezina obhájce chladným. Advokát Ahmeda přímo v soudní síni počastoval několika nevybíravými slovy. Ahmed se ale nedal, a tak si oba právníci pěkně vjeli do vlasů.

Jejich rozmíšku musel dokonce zarazit soudce Šahzád Raza. Když se pak soudní síň konečně uklidnila, mohl sdělit termín, kdy vynese rozsudek. Stane se tak prý ve středu 20. března.

V případě odsouzení hrozí Tereze kolem deseti let odnětí svobody. Mladá Češka si ale takovou možnost vůbec nepřipouští. „Doufám ve spravedlnost, jsem nevinná,“ zopakovala ve středu cestou od soudu Alí Aršádovi.

„Už brzo budu doma,“ dodala odhodlaně. Česká republika nemá s Pákistánem dohodu o vydávání vězňů, trest by si tak Tereza pravděpodobně musela odsedět právě v zemi, kde došlo k zatčení.

Tereza strávila v pákistánském vězení rok a dva měsíce. Doba strávená za mřížemi se na ní podepsala. Špatná životospráva, stres a mnoho náročných jednání soudu si vybraly svou daň na fyzickém i psychickém stavu usměvavé dívky. Tereza se několikrát nechala slyšet, že se ve vězení zblázní. Alí Aršádovi si taky postěžovala, že za mřížemi nabrala několik kilo.

Celníci Terezu zadrželi loni 10. ledna na letišti v Láhauru. Tehdy blonďatou Češku obvinili z pokusu o pašování heroinu, který měla mít ve dvojitém dnu svého kufru.

kuropatka ( 15. března 2019 16:53 )

Jak Slávie vyhrála tak se na Terku zapomene. Čest její památce

la.ma ( 15. března 2019 14:06 )

ho ho hóvinko, jako obvykle

bery-bery ( 14. března 2019 15:43 )

Pokud ctete jen Blesk,uz bylo po zadržení rozhodnuto, že trest ji nemine.Advokat udělal všechno na 100%, ted potřebují štěstí. Zde štěstí šlo kolem a tomu snad uz věřite,soudce Šahzád Raza také neměl slitování už od začátku.Spíše je mi líto babicky. Ve středu to má holka černé na bílém. https://hitky.sk/dalsie-tajomstvo-ceskej-paseracky-terezy-vyslo-najavo-vieme-co-ju-spajalo -s-pakistanom/ Štestí pro bejby

kuropatka ( 14. března 2019 07:43 )

Bad girl je prostě bad girl Už to je přiznání viny

beztedoprdele ( 14. března 2019 06:56 )

Co tady píšete o jejim zdravotním stavu, vždyť ta kráva se tam má jak na dovolené, vysmáta,ohaknutá, brýle na očích, vymalovaná,co jí chybí,svoboda? Té si měla vážit když ji měla,20roků je málo.Ať tam chcípne,co chtěla to má.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud