Čtvrtek 29. říjen 2020
Svátek slaví Silvie, zítra Tadeáš
Oblačno, déšť 11°C

Soud s Kajínkovým synovcem, který pobodal dva lidi: Dětem přejížděl nožem přes hrdla!

Autor: Jitka Pecharová - 
28. ledna 2019
18:55

Po zběsilém vraždění se culil jako blázen a půl roku nato velký obrat! Tichý a klidný přišel v pondělí synovec Jiřího Kajínka Patrik R. (37) k soudu, který začal řešit pobodání muže (42) a dítěte (2) loni v létě v Prachovicích.

Okresní soud v Pardubicích začal v pondělí projednávat vážné pobodání muže a jeho 2letého syna, ke kterému došlo minulý rok v červenci. „Je mi líto, co se stalo. A asi to tak bylo, jak se uvádí. Já si to nepamatuju. Kdybych byl při smyslech, neudělal bych to,“ řekl Patrik R., který byl po zadržení obviněný z dvojího pokusu o vraždu, ale nakonec stanul u soudu jen kvůli přečinu opilství.

Podle lékařských vyšetření vraždil totiž v nepříčetnosti, za kterou je ale zodpovědný, protože si ji přivodil vědomě nadměrným požitím marihuany. „Měl jsem ji, ale nebylo to velké množství,“ oponoval však muž a poukázal spíše na svoje psychické potíže kvůli epilepsii a schizofrenii.

Podřezával a bodal

Patrik R. napadl loni v červenci část šestičlenné rodiny, se kterou žil v bytě své matky. Obviněný bydlel v jednom pokoji, zbytek bytu obývali všichni společně. „Vlétl do obýváku a zařval «Tak pojďte!». Děti se lekly, já nevěděla, co se děje,“ vypověděla žena, před kterou se strhl vražedný útok.

Video Synovec Jiřího Kajínka - Jitka Pecharová

Kajínkův příbuzný přiložil tupou stranou 12centimetrové čepele nože ke krku její dcery (3) a přejel přes něj jako při podříznutí. Pak ji odstrčil a chlapci udělal to samé, ale již ostrou hranou. Zranění naštěstí nebylo fatální. Obviněný pak pobodal na hrudníku chlapcova otce, který mu bránil v dalším útoku.

Napadený muž umírá

Zraněný hoch se podle matky zotavuje, ale dlouho po napadení se bál lidí. Otec, kterému Patrik R. způsobil vážné poranění plíce, je v těžkém kómatu a leží v léčebně pro dlouhodobě nemocné. Kajínkův synovec ale za jeho současný stav nemůže.

Ze zranění, které mu způsobil, se muž vyléčil, jenže v době vyšetřování se vážně poranil údajně při pádu do šachty. „Prognóza jeho dožití je krátkodobá,“ přečetl soudce z lékařské zprávy o otci rodiny.

„Má těžké záchvaty. Sám se na svoji matku obrátil a žádal ji o pomoc. Takže se moje sestra lékařů ptala, co s ním může dělat. Řekli jí, že dokud nic neprovede, tak vůbec nic. Je to smutné,“ řekl v červenci Blesku Jiří Kajínek k psychickému stavu synovce.

Video Jiří Kajínek na autogramiádě - Lukáš Červený

jasnovidec01 ( 28. ledna 2019 19:47 )

DÁ...to si piš a teď se p.o.s.e.r .v.o.l.e

antismejd ( 28. ledna 2019 19:21 )

kurňa ty Kajínci jsou fakt slušnej rodinej klan. dá mu Zeman taky milost??????

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud