Milionová výzva Jiřího Kajínka (58) zafungovala: Omilostněný vězeň dostal stovky dopisů

12. 1. 2019
05:01

Jiří Kajínek v prosinci slíbil milion korun tomu, kdo poskytne důkaz vedoucí k obnovení procesu a k očištění jeho jména. Výzva vyvolala obrovský ohlas. Omilostněný trestanec dostal stovky reakcí. Některé z nich prý obsahovaly podstatné informace. „Když to poskládáme dohromady, třeba to bude ještě zajímavé,“ doufá Kajínek.

Na začátku loňského prosince přišel Jiří Kajínek do redakce Blesku a vysypal na stůl milion korun, který slíbil jako odměnu tomu, kdo přinese nové důkazy, které by prokázaly jeho nevinu. Bývalému trestanci se ozvaly stovky lidí. „Dostal jsem možná ke dvěma stovkám mailů a ještě další chodí. Také mi přišly nějaké dopisy do P.O. boxu,“ říká Kajínek.

Někteří lidé prý napsali, aniž by nějaké informace měli. „Lidé často chtějí různě pomoci, nebo chtějí peníze. Píšou mi často o svých starostech a problémech a někteří se chtějí setkat a popovídat si o tom,“ vysvětluje omilostněný vězeň.

Kromě toho se ale ozvali i lidé, kteří podle Kajínka poskytli hodnotné informace. Ty by teoreticky mohly vést k obnově procesu a k očištění jeho jména. „Můžu říct, že přišla i zásadní informace, která když se dotáhne do konce, mohlo by se to povést. Jde o to, jestli ti lidé přijdou k soudu, nebo jestli dokážou udělat výpověď před policií. Uvidíme,“ doufá Jiří Kajínek.

„Několik informací bylo tak zajímavých, že jsem se s těmi lidmi setkal a ještě setkám. Vše se musí vyhodnotit. Uvidíme, co z toho vznikne,“ dodává.

Milion korun je velká suma, Kajínek ale dostal i tipy od lidí, kteří prý žádné peníze za pomoc nechtějí. „Poslali je proto, aby byla konečně spravedlnost,“ vysvětluje Kajínek s tím, že pro některé jeho příznivce nejsou nabízené peníze tou hlavní motivací.

Jiří Kajínek má z reakcí lidí na výzvu radost. Obdrženými informacemi se probírá spolu s elitním pražským právníkem Janem Černým, který ho zastupuje. „Něco přišlo dokonce i jemu. Jsme spolu v kontaktu a budeme se domlouvat, jak dál postupovat,“ uzavírá Kajínek.

Potenciálně důležité informace můžou lidé Kajínkovi posílat na speciální e-mailovou schránku. Přístup do ní má on a jeho advokát. Lidé mu mohou psát na mail: odmenamilion@gmail.com nebo také zasílat klasické dopisy na adresu: Jiří Kajínek, PO BOX 25, 635 00 Brno.

Video Jiří Kajínek si vydělal i díky své knize, ke které měl v roce 2016 úspěšnou autogramiádu - Lukáš Červený
1080p 720p 360p

 

Claire Young ( 12. ledna 2019 19:14 )

))) Vítejte na nejlepší sex seznamka >> http://goo.gl/Hbyznu

amerlock ( 12. ledna 2019 19:11 )

můžeš mu vylízat díru ať jseš naprosto ukojen

hhpetr77 ( 12. ledna 2019 18:56 )

__---_Najdětee nahé ženy ve vašem městě zde : My.Su/Zeny

illenne ( 12. ledna 2019 14:45 )

mrd.bejka I ten bejk v ohradě bude užitečnější než ty, hlupáku primitivní. A mrtkou nazývej to, co máš doma. To bude asi stejná úroveň, mít takový vo.la doma .

anonym01 ( 12. ledna 2019 14:45 )

KAJINEK, JEHO KAMARAD TUZE RAD ZEMAN, BABIŠ A KLEPTOMAN KLAUS JE TAKOVY NAS VZOR. TEDY JAK TO TU URČITĚ V ČESKU NEMA VYPADAT. K.DA SEM, K..DA TAM, PRAVA JEN PRO VYBRANY JAKO ONI. KLIENTELISMUS. NAKEJ TEN KAJINEK KTEREJ ODKROUHNUL VASEHO KAMARADA , ROZPUSTIL V KYSELINE DOTERNEHO CIVILISTU? NO A CO? JÁ KYSELINU SIROVOU NACHAZIM PORAD NEKDE ROZLITOU PO ZAHRADE, VÍŘIVCE, VLOUPÁNI NA OBJEDNAVKU. JEDNOU BUDE VELKY MAZEC S OKAMUROVCI A SPOL. TEN DEN SE BLIZI, NAVEDENI TO ODNESOU JAKO PRVNI, ALE BUDOU NASLEDOVAT I LEPSOLIDI ZLOCINCI.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud