Zvrat v případu Terezy v Pákistánu: Nový soudce slibuje rychlý konec

8. 1. 2019
14:00

V Pákistánu v úterý pokračovalo soudní líčení s Češkou Terezou H. (22), která byla loni v lednu zadržena na mezinárodním letišti v Láhauru s devíti kilogramy heroinu. Soud údajně vynese rozsudek do konce ledna.

Agentura AP uvedla, že v případě usvědčení hrozí české občance až desetileté vězení. Během úterního krátkého jednání mladá Češka zopakovala, že se cítí nevinná. Zahraniční média rovněž informovala, že soud s Terezou je formálně u konce. Tuto zprávu ovšem odmítlo české Ministerstvo pro zahraniční věci.

Podle informací Blesk.cz ovšem nový soudce slíbil, že rozsudek vynese do konce ledna. Podobné sliby už ale pronesl i jeho předchůdce a splnit je nedokázal...

„Podle našich informací nedošlo k žádnému posunu," řekl mluvčí ministerstva zahraničí Michal Bucháček. Podle něj pouze státní zástupce podal soudu informace o podnětu, který podal ohledně možného zařazení dalšího obžalovaného do procesu. „Soudce rozhodl o odročení jednání na pátek 11. (ledna)," doplnil Bucháček. Podle něj česká diplomacie nemá informace o tom, jak dlouho by mohl ještě proces trvat.

Pákistánští celníci zadrželi ženu z České republiky loni 10. ledna, údajně poté, co prošla přes dvě kontrolní stanoviště protidrogových jednotek cestou na let do Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech. Odtud se podle pákistánského tisku chystala pokračovat do Irska. Devět kilogramů drogy našli celníci v jejím kufru. Kromě Češky byl obviněn ještě jeden muž, který není z České republiky.

titan33 ( 8. ledna 2019 23:56 )

no ty seš teda hledač pokladů, ale ve skutku tak to nefunguje,hafo složenek musíš zaclálovat a mít na ně "našporováno" aby si ty složenky přežil a nedřepěl v nějaký díře v pakistánu, realita je tak všedná i bez krimlu

Voda ( 8. ledna 2019 22:43 )

Jak to,že si tam může lakovat nehty,to je morálka.

Voda ( 8. ledna 2019 22:41 )

Nechte ji tam,tu škaredou šlapotu.

dajka123 ( 8. ledna 2019 20:47 )

Zřejmě ti utekl článek o to, že dostává jen fazole, hrách, k tomu placku a už má z toho zažívací potíže.

hasan evina ( 8. ledna 2019 18:49 )

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud