Čech (26) najel v Rakousku do policistů a nezastavila ho ani střelba! Mladík stanul před soudem

Ilustrační foto
Autor: ČTK, lm - 
8. 1. 2019
11:40

Před soudem v severorakouské Kremži stanul 26letý Čech, který předloni automobilem na různých místech najel do rakouských policistů a prorážel zátarasy. Obžalován je mimo jiné z kladení odporu zástupcům státní moci a těžkého ublížení na těle. Obžalovaný se k činům částečně přiznal.

Muž, který byl hledán kvůli krádeži, podle obžaloby 29. října 2017 v Hollabrunnu odmítl zastavit na znamení policisty, do kterého naopak ve vysoké rychlosti najel. Policista se zachránil skokem na stranu.

V Sankt Pöltenu pak byla na hledaného Čecha a dalšího jeho krajana upozorněna policie 3. listopadu 2017. Když chtěla policie muže zadržet, dvojice ujela. Jeden policista přitom musel opět uskočit na stranu, aby ho vozidlo nepřejelo. O hodinu později chtěla policie uprchlé zadržet v obci Traismauer poblíž Sankt Pöltenu. Zadržet se však podařilo pouze komplice 26letého muže. Tomu se opět podařilo ujet.

Prchající Čech si to namířil směrem k Mauternu, kde opět prorazil policejní zátaras a zranil policistu. Policie na automobil, poškozený nárazem, střílela. Čech proto vystoupil a dal se na útěk po vlastních.

Druhý den podezřelý ukradl neuzamčený automobil v Kremži a pokračoval v útěku. Jízda skončila v obci Gars am Kamp. Ještě se mu podařilo projet další policejní hlídkou, ale poškodil si při tom pneumatiky, takže v jízdě pokračovat nemohl. Znovu se dal na útěk, načež střelnou zbraní ohrožoval ženu v jejím domě v okrese Horn. „Máš auto? Potřebuji auto," řekl podle obžaloby. Když nenašel klíče od automobilu, uprchl do lesa, kde byl konečně zadržen.

tomik007 ( 8. ledna 2019 12:57 )

Podle toho popisu spise moravak

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud