Pondělí 25. září 2023
Svátek slaví Zlata, zítra Andrea
Oblačno 20°C

Muž (59) přepadl v Rakovníku klenotnictví: Chytli ho do půl hodiny!

Muž (59) přepadl v Rakovníku klenotnictví. Policie ho do půl hodiny dopadla (ilustrační foto).
Muž (59) přepadl v Rakovníku klenotnictví. Policie ho do půl hodiny dopadla (ilustrační foto).  (Autor: Archiv Blesku)
Autor: ČTK - 
2. ledna 2019
19:31

Klenotnictví v Trojanově ulici v Rakovníku přepadl ve středu odpoledne před 15:00 muž narozený v roce 1959. Prodavačka, kterou ohrožoval dvěma noži, mu vydala hotovost a muž klenotnictví pěšky opustil. Pachatele zadržel po zhruba 30 minutách kriminalista, k činu se přiznal.

„Pachatel si hotovost převzal a z prodejny odešel. Na místo byla ihned zavolána policie. Policisté začali po pachateli pátrat,“ řekla policejní mluvčí Michaela Richterová. Pachatele dopadli na místním autobusovém nádraží, zadržel ho kriminalista v civilu. Muž se podle mluvčí k činu doznal, u sebe měl ukradenou hotovost i nože.

„Muž bude putovat do cely předběžného zadržení. Celá událost se obešla bez zranění,“ řekla mluvčí. V současné době policisté muže vyslýchají, není tak zatím jasné, jak bude jeho čin klasifikován. Podle toho se bude odvíjet také hrozící vězení. Přepadení klenotnictví se před Vánocemi odehrálo také v Teplicích v Ústeckém kraji. Skupina podezřelých cizinců, která do zlatnictví vtrhla s maketou střelné zbraně, byla zadržena po několika dnech.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud