Nečesaného zprostil viny, Vrchní soud ho odvolal! Obhájce s tím nesouhlasí

Autor: chal - 
5. prosince 2018
18:20

Vrchní soud v Praze zrušil rozsudek Krajského soudu v Hradci Králové, který zprostil viny Lukáše Nečesaného (26). Navíc odvolal senát soudce Miroslava Mjartana, jehož rozhodnutí už v minulosti kritizoval. To se však nelíbí advokátovi Nečesaného.

Případ pokusu o vraždu kadeřnice z Hořic, ze kterého žaloba viní Lukáše Nečesaného, půjde už pošesté ke Krajskému soudu v Hradci Králové. Kauzou se bude zabývat nový soudní senát, protože Vrchní soud v Praze ten stávající z jednání vyloučil.

Vrchní soud z případu Lukáše Nečesaného senát soudce Miroslava Mjartana vyloučil kvůli nedostatečnému odůvodnění rozsudku, který Nečesaného zprostil viny. Advokát Lukáše Nečesaného Oldřich Chudoba to však odmítl. „Nesouhlasím s tím, závěry soudu byly řádně odůvodněné a hodnocení důkazů je výsadním právem soudu prvního stupně,“ řekl Chudoba serveru Česká justice.

Mjartan v odůvodnění uvedl, že při pochybnostech o vině obžalovaného musí soud rozhodnout podle zásady in dubio pro reo, tedy v pochybnostech ve prospěch obviněného.

Podle krajského soudu zásadní důkazy, na kterých staví obžaloba, nejsou neotřesitelné. Výpověď poškozené, jež Lukáše Nečesaného opakovaně před soudem označila za pachatele, prý zpochybnili znalci, podle nichž trpěla amnézií.

Video Rekognice v případu Lukáše Nečesaného - Blesk

Podle spolku Šalamoun, který se případem dlouhodobě zabývá, došlo na pražském Vrchním soudu k závažnému úniku informací, protože Česká televize o výměně soudce informovala dřív, než se to dozvěděli účastníci řízení.

Spolek Šalamoun dříve podal podnět ke kárné žalobě na Jiřího Lněničku, předsedu senátu pražského Vrchního soudu. Podle spolku se Lněnička příliš odkazoval na názor Nejvyššího soudu, který případ dříve také vrátil na začátek. Předseda Vrchního soudu v Praze Jaroslav Bureš však spolku nevyhověl.

„Výhrady proti postupu soudce, jež uplatnil v podnětu ke kárnému řízení soudce Jiřího Lněničky spolek Šalamoun, byly zcela totožné s důvody, které uvedl ve své stížnosti proti usnesení Vrchního soudu v Praze Lukáš Nečesaný,“ řekl Bureš České justici.

Na konci února v roce 2013 někdo napadl kadeřnici v holičství v Hořicích. Útočník ženu několikrát udeřil těžkým polenem do hlavy a okradl ji o 10 tisíc korun. Kadeřnice brutální útok přežila. V nemocnici poté Lukáše Nečesaného označila jako pachatele. Její výpověď obhajoba zpochybňovala, kadeřnice totiž po útoku trpěla výpadky paměti.

Krajský soud v Hradci Králové Nečesaného třikrát uznal vinným. Dvakrát ho odsoudil k 16 letům odnětí svobody, potřetí mu uložil o tři roky méně. Odsouzený byl pak po zásahu Nejvyššího soudu z vězení propuštěn a nový soudní senát ho dvakrát nepravomocně zprostil viny. Osvobozující rozsudek zrušil Vrchní soud s tím, že se příliš opíral o názor Nejvyššího soudu ohledně hodnocení důkazů.

Video Nečesaný st.: Kadeřnice lže a vymýšlí si - David Malík, Lucie Šulcová

pokrok ( 8. prosince 2018 16:33 )

Snad ,- ale jak vidíme , tak někteří jsou závislí nejvíce na penězích ! A jak jsme se v kauze Čunkových "půl mega " přesvědčili - tak spravedlnost - jak řekl bývalý soudce a člen naší "Justiční mafie "Pavel Kučera" : viz: pokud jde o udržení Topolánkovy vlády - musí jít spravedlnost stranou ! A jak víme - tak také šla! U Nečesaného to vyznívá stejně : Pokud chceme udržet Nečesaného na svobodě - pak spravedlnost musí jít stranou ! Uvidíme jak na tom s tou spravedlností,- kde vládnou peníze a zneužívání moci - jsme !

pokrok ( 8. prosince 2018 16:25 )

Ahoj a dík za pochvalu . Co se týče Nečesaného - píši na Eurozprávách , protože Blesk mě tiskne jen něco . Píši to, co obsahuje prvotní rozsudek, s výpověďmi svědků - kteří ještě mluvili pravdu - která se během několika soudních přelíčení - manipulací se svědky, a s pomocí financí Nečesaných stává fraškou ! Ale jedno je jisté - že ten kdo ztřískal kadeřnici - byl Lukáš Nečesaný !

dajka123 ( 6. prosince 2018 18:16 )

"nevinného kluka..." 😃 Skoro mi ukápla slza, ale smíchy. Ještě jsem neviděla nevinného feťáka. Fotřík tunelář ho vylifroval z domu, pritahnul mu kohoutek na peníze,

rosi12 ( 6. prosince 2018 07:55 )

Giza ( 5. prosince 2018 23:43 )

nj, takovej hodnej kluk to byl zloděj, rváč a feťák, kterýho i vlastní rodiče vyhodili z domu k bábě a dědkovi...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud