Úterý 22. září 2020
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Polojasno 25°C

Pád milenců z rozhledny nebyla nehoda! Mladíka (19) obžalovali z pokusu vraždy, hrozí mu 18 let

Autor: lm, ČTK, jp - 
5. prosince 2018
10:14

Loňský pád dvou osmnáctiletých milenců z osmimetrové rozhledny Milohlídka nebyla nešťastná náhoda! Policie navrhla obžalovat nyní devatenáctiletého mladíka z pokusu o vraždu. V případě prokázání viny hrozí mladíkovi až 18 let vězení.

„V těchto dnech jsme vyšetřování ukončili a podali jsme státnímu zástupci návrh na podání obžaloby,“ řekl ČTK mluvčí krajské policie Jan Čížkovský.

Jedním z klíčových důkazů je znalecký posudek z oboru biomechaniky. „Úkonů na místě činu se účastnili kromě figurantů také specialisté ze zásahové jednotky, kriminalistického ústavu a Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy,“ řekl Čížkovský. Kriminalisté zapojili do vyšetřování případu také dron, který nesl záznamové zařízení.

Obviněný muž se loni v září s přibližně stejně starou dívkou zřítil z osmi metrů z ochozu rozhledny Milohlídka. Při pádu dívka i obviněný mladík utrpěli zranění. Pomoc jim přivolala kolemjdoucí, která zaslechla křik a ránu. Dívku vytáhli hasiči, ale těžce zraněného muže musel ze strže vyzvednout vrtulník s podvěsem. Mladík a dívka dopadli každý na jiné místo.

Policie krátce po činu uvedla, že šlo o nešťastnou náhodu mileneckého páru, který se na ochozu rozhledny objímal. Později kriminalisté získali informace, které vedly k obvinění mladíka ze spáchání zvlášť závažného zločinu pokusu vraždy.

Rozhledna Milohlídka z druhé poloviny 19. století je na výšině Čeřovka na severním okraji Jičína. Jde o nejstarší vyhlídkovou věž v Českém ráji.

Video Vyšetřovací pokus: Pokus o vraždu na rozhledně Milohlídka - Policie ČR/Jitka Pecharová

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud