Lupič, který zastřelil Janu (†58): Vraždí, jako by zašlápl brouka! Může udeřit znovu, míní psycholog

5. 12. 2018
12:16

Psychopat, pro nějž lidský život nemá žádnou cenu. Tak mluví odborník o lupiči, který v pondělí nad ránem při přepadení zastřelil nebohou čerpadlářku Janu (†58). Střílel téměř okamžitě po příchodu na benzinku a nedal jí ani žádnou šanci na přežití. Podle psychologa je takový typ člověka velmi nebezpečný a čin může kdykoliv zopakovat.

Všichni, kdo čerpadlářku Janu znali, o ní mluví jako o přátelské a dobrosrdečné ženě, která rozdávala dobrou náladu. „Byla vždycky usměvavá a dobře naladěná. Mnoho lidí jezdilo na benzinku jenom kvůli ní,“ popsala sousedka. Nikdo tak nedokáže pochopit, proč ji lupič chladnokrevně zastřelil. „Pachatelem je člověk, který jeví všechny známky sociopatie. Dříve se jim říkalo psychopati. Člověk s poruchou vztahů, pro kterého život druhého nemá naprosto žádnou cenu. Vraždí, jako kdyby zašlápl brouka,“ vysvětlil Aha! psycholog Jiří Novák.

„Člověk se tak narodí, žije a zemře. Čin může kdykoli zopakovat, ale nikdy se nenapraví,“ dodal Novák. Obdobně se vyjádřil i bývalý elitní kriminalista Josef Doucha, který o vraždě mluví jako o popravě. „K provedení loupeže to nebylo nutné, ta žena by určitě vyhověla jejich požadavkům. Byl zde zřejmý úmysl zabíjet,“ myslí si Doucha, který podobný případ dlouho nepamatuje. Lupiče už předtím označil za „velice bezcitné a zřejmě psychopatické osobnosti“.

Video Další záběry přepadení benzinky u Neratovic: Lupiči zmateně utíkali, Janu (†58) zabili během 40 sekund - Policie ČR
360p

Lupiči přitom ženě vzali život nejspíš jen kvůli pouhým 10 tisícům korunám a dvěma kartonům cigaret. Právě takový obnos si podle MF Dnes čerpadláři nechávali na nočních směnách v kase. Policisté po pachatelích intenzivně pátrají, pracují i s verzí, že komplicem vraha mohla být žena. V případě odsouzení jim hrozí trest 15 až 20 let, případně i výjimečný trest.

Policie zveřejnila nové záběry popravy

Policisté ve středu zveřejnili další záběry, zachycují okamžiky před a po pondělní vraždě na pumpě v Nelahozevsi. Ze záběrů je patrné, že lupiči se při útěku pohybovali stejně podivně, jako při přepadení uvnitř čerpací stanice. Pachatel s červeným baťohem, který může být podle vyšetřovatelů i ženou, se během běhu několikrát otočil na svého kumpána. Vyšetřovatelé zároveň prošetřují zhruba stovku poznatků od lidí.

Video Policie zveřejnila video z čerpací stanice Veltrusy. - Policie ČR
720p 360p

"Kriminalisté veřejnosti děkují za spolupráci, přesto se na ni opakovaně obrací se žádostí o pomoc, aby se jim ozvali případní další svědci či řidiči, kteří se v inkriminovanou dobu v pondělí 3. 12. 2018 v době mezi 02:00 a 03:00 hodinou pohybovali ve zmíněné lokalitě a případně si povšimli podezřelých okolností, například výskytu neznámého vozidla, pohybu cizích osob," uvedl policejní mluvčí Zdeněk Chalupa s tím, že by vyšetřovatelům zejména pomohly záběry ze záznamových kamerových zařízení umístěných ve vozidlech u projíždějících řidičů po silnici č. II/608 ve zmiňované době.

bt961 ( 6. prosince 2018 00:04 )

Snad je tedy dopadnou.

bt961 ( 6. prosince 2018 00:02 )

Ano to se da.

karima ( 5. prosince 2018 22:51 )

Dnes ve zprávách na Primě - do TV volal svědek, že ty vrahy poznal a nahlásil i jména, Prima to předala policii.

pepen ( 5. prosince 2018 19:47 )

Vůbec se nedivím ,že ty parchanti vraždí...v České republice jsou směšné tresty.Oni se ničeho nebojí-pokud je zavřou na 4 -5 let na půlku pustí.V tom internátě to vydrží...žrádlo dostanou,vyspí se v teple.Když se vrátí-mohou v tom pokračovat !!!! Nic jiného než trest ,,Smrti ,,si zaslouží parchanti...zfetovaný !!!

padouch236 ( 5. prosince 2018 18:19 )

Věřím, že ty šmejdy policie brzy dostane...

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud