Úterý 21. května 2024
Svátek slaví Monika, zítra Emil
Oblačno, déšť 22°C

Podvodník prodal neexistující letenky za 500 tisíc! Policisté ho obvinili

Letadlo Boeing 737 v barvách společnosti Lion Air se zřítilo do moře krátce po startu. Na palubě bylo 188 lidí.
Letadlo Boeing 737 v barvách společnosti Lion Air se zřítilo do moře krátce po startu. Na palubě bylo 188 lidí.  (Autor: Boeing)
Autor: chal - 
30. listopadu 2018
12:21

Podvodník (35) na internetu nabízel levné letenky do exotických destinací, především na Srí Lanku, i když žádné neměl. Z důvěřivých lidí takhle vymámil přes půl milionu korun! Policisté muže ale zadrželi a obvinili ho ze zpronevěry.

Jedna z mnoha výhod sociálních sítí je, že se člověk snadno dostane do kontaktu s lidmi, kteří mají podobné zájmy jako on. To si pravděpodobně řekli i lidé, kteří se přidali do facebookové skupiny „Cestování, cestovatelské seznamka, informace na cesty“.

Tepličtí kriminalisté obvinili ze zpronevěry jejího zakladatele a správce, který podvodným způsobem vylákal z lidí víc než půl milionu korun. Podvodník totiž lidem ve skupině nabízel levné letenky údajně pocházející z neveřejných nabídek. Žádné takové letenky ale k dispozici neměl. 

Se zájemci se na „obchodu“ domluvil přes textové zprávy, email nebo Facebook a nechal si poslat peníze na účet. Palubní lístky pak samozřejmě nepředal. Policisté ví o 13 lidech, kteří podvodníkovi dohromady zaplatili 522 tisíc korun. Je možné, že obětí bude víc.

Pachateli hrozí za zpronevěru až osm let vězení.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání