Exmanžel vyhrožoval Blance (†71) smrtí: Před popravou jí dělal ze života peklo

Autor: čad - 
17. 12. 2017
05:00

S nožem pod krkem musela už údajně začátkem prosince čelit výhrůžkám svého exmanžela podnikatelka Blanka D. (†71) z Jihlavy. Napadená vše nahlásila policii! V pátek odpoledne ale ženu někdo v jejím autě za jízdy zastřelil. Řidič z vozidla, ze kterého se střílelo, z místa vraždy ujel.

Vozidlo policisté našli odstavené v sobotu dopoledne mimo region Vysočiny. „Ze spáchání tohoto zvláště závažného násilného činu by mohl být podezřelý bývalý partner mrtvé ženy,“ uvedla mluvčí policie Dana Čírtková. Potvrdila rovněž, že policisté se neshody obou partnerů zabývali už v minulosti.

Co bylo příčinou výhrůžek exmanžela Jiřího D. (63) paní Blanky, po které policisté vyhlásili celostátní pátrání. „Mohl to být v těchto dnech definitivně prohraný soud o majetek firem, v nichž v minulosti oba figurovali,“ domnívá se blízký známý zavražděné Martin Málek, který je rovněž člen rady jihlavského nadačního fondu na podporu onkologicky léčených dětí Šťastná hvězda, který paní Blanka podporovala.

Video Paní Blanku její manžel napadl s nožem a vyhrožoval jí smrtí, potvrdil známý - Jiří Čada
720p 360p

Ta v minulosti zastávala nejrůznější vedoucí funkce celkem v 16 společnostech. Před revolucí pracovala jako novinářka. „Měla velmi úzké kontakty na bývalého ideologa UV KSČ Jana Fojtíka (89),“ informovala Blesk jedna ze známých zavražděné. Po listopadu 1989 začala podnikat.

Se svým bývalým mužem Jiřím D. vlastnila některé z firem, včetně domu ve Štokách na Havlíčkobrodsku, který v sobotu dopoledne prohledávali policisté. „Otrávil jí psy, držel jí nůž pod krkem a vyhrožoval zabitím,“ bilancoval útoky exmanžela Málek, kterému se napadená žena také svěřila. „O tenhle dům u soudu také přišel,“ ukazoval přímo na místě Málek.

Signál mobilního mobilu hledaného Jiřího D. policisté naposledy zaměřili ještě v pátek na Chrudimsku v blízkosti obce Medlešice. Na Chrudimsku bylo rovněž v sobotu odpoledne nalezeno mužské tělo bez známek života. Zároveň zmizel Jiří D. z policejního pátrání. Podle našich informací neměl nalezený mrtvý muž v těle průstřel.

„Stále jako důležité svědky hledáme starší dvojici, která z místa vraždy odešla ještě před příjezdem policie,“ žádá o pomoc veřejnost mluvčí Dana Čírtková. Policie by uvítala rovněž kamerové záběry řidičů, kteří v osudný okamžik projížděli po Sokolské ulici, kam auto vraha po výstřelech zabočilo.

Doporučujeme
covampotom ( 17. prosince 2017 22:42 )

Takže stará bolševická pizda, která možná sedávala se soudcem, který o společném majetku rozhodoval, v jedné lavici na VUMLu...

konimrd ( 17. prosince 2017 19:39 )

ušetřeny 2 důchody, víc na tebe a na mně zbyde

tomik007 ( 17. prosince 2017 18:01 )

"Zastávala vedoucí funkce v 16 společnostech a měla velmi úzké kontakty na bývalého ideologa UV KSČ"... A leze to z nich jak z chlupaty decky

mislivec ( 17. prosince 2017 15:01 )

To jsou holt ty "exkomáři" velkopodnikatelé. Nezištná pomoc dětem? Spíš praní špinavejch peněz. Víme, kolik toho zůstane za drápama šedejm eminencím různých nadací.

dominikads ( 17. prosince 2017 13:25 )

To co udělal je neomluvitelné,ale paní trošku sobecká,když chtěla všechno a on tak přišel i o střechu nad hlavou.Byla jistě hodně majetná,ten dům mu mohla nechat.Nechápu to,budu pomáhat všude okolo,ale bývalému vezmu všechno?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud