Špinavé peníze v kauze Nečesaný: Jušta mi dával tisíce. Manžel mě prodával, řekla milenka policisty

9. 11. 2017
05:42

Sex a peníze! To jsou dvě témata, která se ve středu skloňovala u soudu s Lukášem Nečesaným. Vypovídala totiž bývalá milenka hlavního vyšetřovatele případu Milana Jušty Jana T. (22). 

Mladá žena do případu vstoupila loni v září, když Vrchnímu soudu předala své čestné prohlášení. V něm uvedla, že byla milenkou kriminalisty Milana Jušty, který jí prý přiznal, že důkazy proti Lukáši Nečesanému byly zmanipulované. 

V té době měla Jana T. ještě čistý trestní rejstřík, ve středu ji však přivedla eskorta k soudu z vazby. Tam skončila kvůli krádežím a také distribuci pervitinu. Svou výpověď proti Juštovi však u soudu zopakovala. A došlo také na otázku peněz.

Státní zástupkyně Lenka Faltusová chtěla upozornit na špatnou finanční situaci Jany T. a zeptala se jí, zda požadovala po kriminalistovi půjčku. „Ne, to nikdy. On sám mi dával peníze, aby mi pomohl, protože jsem měla dluhy ze svého manželství,“ řekla svědkyně. Z výpovědi, kterou podala na Generální inspekci bezpečnostních sborů, pak vyplývá, že mělo jít celkem zhruba o deset tisíc korun. „Milan říkal, že si chce vzít půjčku, protože prý byl doma omezen, tedy jak říkal, abych v životě mohla nastartovat, ale k půjčce nedošlo,“ řekla Jana T. podle protokolu.

Peníze podle ní hrály roli také v tom, jak se dostala k rodině Nečesaných. „Kontakt vznikl přes mého manžela. On se od mé matky dozvěděl, že jsem měla poměr s panem Juštou. Viděl v tom nějaký byznys, chtěl mě prodat nebo nevím. Já jsem to ale odmítla, nechci s ním mít nic společného,“ uvedla Jana T.

Podle Luďka Nečesaného, otce obviněného mladíka, manžel Jany T. po rodině peníze skutečně požadoval. „Pustil nahrávku nějaké ženy a chtěl statisíce za informace. Že jde o jeho manželku, vůbec neřekl. Vyhodil jsem ho,“ řekl k tomu pro Blesk.cz. Jana T. pak Nečesané kontaktovala sama, protože jí prý bylo jejich syna líto.

Popírá, že by za své svědectví dostala zaplaceno. „Můj muž mluvil o nějakých milionech. Vypadám, že bych je měla? Já myslím, že ne. Nebyla bych nucena krást a nedopadla bych takhle. Mně se opravdu zhroutil život,“ řekla u soudu.

Potvrdila také, že se po podepsání čestného prohlášení setkala s rodinou Lukáše Nečesaného v Praze. Na dotaz státní zástupkyně potvrdila, že jí zaplatili hotel. „To jsme skutečně udělali, protože byla ochotná druhý den svědčit u Vrchního soudu a hotel si nemohla dovolit,“ vysvětlil Blesk.cz Luděk Nečesaný.

U soudu ale Jana T. loni nakonec nevystoupila. Advokáti Nečesaného tehdy soudce Lněničku po přečtení čestného prohlášení upozorňovali, že je připravená se k soudu ještě týž den dostavit, protože je v Praze, ten ji ale jako svědka zamítl. Nejvyšší soud to posléze označil za chybu a výslech kriminalistovy milenky nařídil doplnit v novém řízení.

Video Klíma vrací úder; kadeřnici z případu Nečesaný traumatizoval vyšetřovatel Jušta! Video jako důkaz. - FTV
360p

pokrok ( 11. listopadu 2017 14:13 )

Vidíme, že tato kauza - do které zasahovaly politické špičky Jana Pastuchová a bývalá min. spravedlnosti H. Válková,- že se zasadily o to,- aby již pravomocně odsouzený a dokonce ve výkonu trestu Lukáš Nečesaný , za krvavý útok na kadeřnici - se dostal na svobodu a kdy případ se znovu otevřel ! Jak to ve skutečnosti bylo - stačí do kolonky HLEDEJ dát název: "ROZSUDEK JMÉNEM REPUBLIKY - OBŽALOVANÝ LUKÁŠ NEČESANÝ-" a v tomto rozsudku se dovíš kdo co vypovídal. Jen malá ukázka z výpovědi jeho kamaráda kterou si můžeš sám přečíst na listu č.9. SVĚDEK L.Č. vypověděl, že ví o jeho problémech s drogami atd.. a ví o tom jak s J.R prohráli 50.000,- Kč které měl J.R.na automobil a že Nečesaný J.R pak fyzicky napadl kdy TENTO INCIDENT VIDĚL!! Potvrdil,že Nečesaný mlátil J.R do ledvin a to v době, kdy J.R. už ležel na zemi , jednalo se asi o 10 až 15 ran. Podle něj to byly velmi silné rány. J.R se nijak nebránil a svědka L.Č. překvapilo - s jakou intenzitou jej Nečesaný napadl, ale ještě před tím než jej začal mlátit - tak jej hodil na popelnice atd.. Nečesaný si u tohoto svědka L.Č pak 24.2,2013 USCHOVAL své černé kožené RUKAVICE - ale důvod PROČ si je u něj uschoval - svědek neví ! mám zato, že důvod proč si u něj Nečesaný uschoval své kožené rukavice - by měl vědět soud! I když rukavice vyčistil- protože je nechtěl vyhodit krev kadeřnice by se i tak- z nich dala zjistit ! Je tam toho hodně - máš co číst !

pokrok ( 9. listopadu 2017 22:18 )

Takže ji ani za nikoho vyměnit nemůže...

pokrok ( 9. listopadu 2017 22:01 )

Jak vypověděli jeho spolužáci,- tak bába s dědkem munedala ani klíče od jejich bytu aby nemohl krást a měli jej pod kontrolou.

pokrok ( 9. listopadu 2017 21:54 )

Myslíš toho pana Čunka co dostal úplatek těch půl mega - s kterým se chlubil své sekretářce M. Urbanové a který vlastnil dva občanské průkazy , kdy na jeden si chodil pro sociální dávky a na druhý ukládat peníze do spořitelny ??

pokrok ( 9. listopadu 2017 21:50 )

Ta smažka jak vidíme udělala dobráka z Nečesaného. Myslíš že ji může doktor v nemocnici sehnat nějakou dávku aby jí bylo líp ?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud