Čech, který se chtěl připojit k ISIS: Hltal propagandu džihádistů!

Čech, který se chtěl přidat k ISIS, hltal na Twitteru propagandu džihádistů.
Autor: shp - 
1. 8. 2016
08:51

»Lajkoval« propagandu jako divý! Čech, který byl zadržen v Turecku na cestě do Sýrie, kde se chtěl přidat k ISIS, měl na svém účtu na Twitteru mezi oblíbenými videa oslavující džihádisty. Muž pochází z malé vesničky u Klatov.

Prvnímu Čechovi, který se chtěl přidat k teroristům organizace Islámský stát, hrozí trest vězení od tří do 12 let. Zadržen byl v lednu na jednom z mezinárodních tureckých letišť. Muž jednal na vlastní pěst a nebyl součástí větší skupiny dalších lidí. Napsal to týdeník Respekt ve svém pondělním čísle.

Policie muže zpočátku vyšetřovala na svobodě, pak ho raději umístila do vazební věznice. „O vazbě bylo rozhodnuto nedávno, důvodem byla obava z pokračování trestné činnosti a možnost útěku,“ řekla týdeníku místopředsedkyně Okresního soudu Plzeň-jih Simona Kuboušková.

Víte, kdo je zadržený muž? Máte o něm nějaké informace? Napište nám na tip@blesk.cz

Při zadržení měl muž u sebe letenku na vnitrostátní linku na syrské hranice. Turecké policii muž údajně přiznal, že plánuje přechod do Sýrie, která je zmítaná občanskou válkou a jejíž části jsou pod kontrolou Islámského státu. Turečtí policisté poté zadrženého vrátili do Česka a zároveň informovali své české kolegy.

Případem se podle týdeníku zabývá protiextremistické oddělení Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ). Ve výpovědích muž sdělil, že důvodem jeho cesty do Sýrie bylo přidat se k Islámskému státu, píše Respekt. Důvod jeho plánů není jasný.

Zadrženého se podařilo Respektu najít na Twitteru. Svým účtem označil v minulosti jako oblíbené položky videa propagující džihádisty. Svou vášeň pro džihád tak před světem neskrýval. Proč ho to táhlo k ISIS, však stále není jasné.

Web Krimi-Plzeň později upřesnil, že zadržený je rodilý Čech. Pochází z malé vesničky u Klatov, která nemá příliš mnoho obyvatel. Zda bydlel sám, není známo.

Fotogalerie První Čech chtěl k ISIS, plánoval páchat tato zvěrstva? 82 fotografií

an.manchester ( 1. srpna 2016 17:31 )

podivejte se na to takto, kdyz byste od malicka byli vychovavani v jejich ideologii, znacne procento i nasich lidi by se chovalo podobne. To je vrazedna nasilna sadisticka ideologie radikalniho islamu- ktery a to vam rekne i rada samotnych muslimu- islam je pouze 1. Vse co rekl prorok je navod na zivot. Saria dnes neplati v rade zemi oficialne ale neoficialne jsou zabijeny nejen zeny za u nas prestupky nebo nevhodne chovani. Je nutno tuto ideologii promenit na nikoli islam nasili vrazdeni a teroru- cim je nyni, ale na islam svetla- odstranit na uzemi civilizovanych statu, kde tato ideologie globalne zatim neplati- vsechny zminky o vrazdach nasili z Koranu. Nedovolit radikalnim duchovnim kazat.Atd. Vidite uz i blazni? z nasi zeme se zacinaji pridavat k ideologii vrazd. Ta jim dovoluje to co nas trestni system nikoli- zabijet beztrestne a to sadisti a uchylove a psychopate chteji - nebyt zavreni a zabijet. Lide u nas by meli mi kazdy aspon strechu nad hlavou jidlo a obleceni- bohuzel v teto dobe uz jsou statisice lidi bez domova. Vemte si to, ze zde muze zacit prave zde - nabor dzihadistu- a ti lide za jidlo a zakladni potreby, ktere jim lichvarsky system, ktery ruinuje radu rodin az na dno- sebral. To vse by politici, kteri si hreji zadky v kresilkach s vytopem a topi se v penezich danovych poplatniku- to vse by meli zvazit a docela vazne- dokud je cas a ten uz temer neni pratele.

11karel11 ( 1. srpna 2016 10:50 )

Slimáci v Praze Dnes mne zaujal jeden článek zveřejněný v Pravém prostoru, s názvem: Už to začalo a bude hůř! Tento článek popisuje zážitek jedné rodiny při návštěvě Prahy, konkrétně, Staroměstského náměstí. Rodinka si vyjela na výlet do Prahy a chtěla se pokochat krásami historické části Prahy. Při tom byli obtěžováni, uráženi a opliváni mladými muži arabského vzhledu. „Ty zasranej Čechu, zabijeme tě a tvou rodinu nameleme do jídla!“ byla slova na adresu otce, když se chtěl bránit obtěžování a najíždění těchto agresivních cizinců do kočárku jeho ročního syna. Jeden z útočníků mu dokonce třikrát plivl do tváře. Dle vyjádření otce, je to ten, který má na fotografii zdvižený prst. Vzápětí je obklopilo na deset útočníků, hotových zmasakrovat celou rodinu i s dítětem v kočárku. To vše se odehrálo uprostřed hlavního města, pod kamerami policie. Vrcholem všeho bylo, že agresivní útočníci, cizí státní příslušníci vyhrožovali že podají trestní oznámení. Věřím tomu, že pokud ho podají, otec napadené rodiny půjde k soudu a dostane minimálně podmínku, zákaz vstupu do Prahy, vyhazov z práce a trvalou nálepku xenofoba. Toto jsou naše zákony. Islámský stát vysílá do Evropy své bojovníky. Ne všichni jsou vousatí, ne všichni přicházejí jako uprchlíci, ne všichni, hned na potkání, řvou to své Allahu akbar. Mnozí vypadají třeba přesně takto, jako ti na fotce. Nenápadní, uhlazení, prostě jako movití studenti. Co dělají? Zevlují po ulicích, užívají si výhod západní civilizace, kterou chtějí zničit, zkoumají ulice, průchody, podchody, infrastrukturu, zkoušejí provokace a testují náladu a obranyschopnost lidí. Testují, jak se zachovají obyvatelé při napadení, testují naši ochotu bránit bližního, testují podmínky pro invazi, testují možnosti jak co nejlépe rozložit naši obranyschopnost zevnitř testují reakce policie. Podávají zprávy svým druhům za hranicemi a Islámský stát po té ví, jak má řídit invazi do naší země. Jsou to předsunuté vojenské jednotky v civilu a operují na našem úze

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud