Čtvrtek 23. března 2023
Svátek slaví Ivona, zítra Gabriel
Oblačno 17°C

Čech, který se chtěl připojit k ISIS: Pochází z vesničky u Klatov

Čech, který se chtěl připojit k ISIS, pochází z malé vesnice u Klatov.
Čech, který se chtěl připojit k ISIS, pochází z malé vesnice u Klatov.  (Autor: Profimedia.cz)
Autor: shp - 
31. července 2016
20:48

Informace o Čechovi, který se chtěl v Sýrii připojit k ISIS, pomalu vyplouvají na povrch. Muž pochází z malé vesničky u Klatov. Navíc jde o rodilého občana České republiky, informoval web Krimi-Plzeň.

O Čechovi, který chtěl rozšířit řady ISIS, informoval týdeník Respekt. Policie muže zpočátku vyšetřovala na svobodě. „O vazbě bylo rozhodnuto nedávno, důvodem byla obava z pokračování trestné činnosti a možnost útěku,“ řekla magazínu místopředsedkyně Okresního soudu Plzeň-jih Simona Kuboušková.

Muž byl zadržen v Turecku a měl u sebe letenku na vnitrostátní linku na syrské hranice. Místní policii Čech údajně přiznal, že plánuje přechod do Sýrie, která je zmítaná občanskou válkou a jejíž části jsou pod kontrolou Islámského státu. Turečtí policisté poté zadrženého vrátili do Česka a zároveň informovali své české kolegy.

Případem se podle týdeníku zabývá protiextremistické oddělení Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ). Ve výpovědích muž prozradil, že důvodem jeho cesty do Sýrie bylo přidat se k Islámskému státu, píše Respekt. Důvod jeho plánů není jasný. Za svůj čin může skončit až na 12 let ve vězení.

Web Krimi-Plzeň později upřesnil mužův původ. „Nám se dnes podařilo zjistit, že informace se opravdu zakládá na pravdě a dokonce tento muž je z našeho kraje, konkrétně by měl být z malé vesničky u Klatov. Překvapivě nejde o cizince, ale opravdu o rodilého Čecha,“ uvedl portál.

Fotogalerie První Čech chtěl k ISIS, plánoval páchat tato zvěrstva? 82 fotografií

jakovazne ( 2. srpna 2016 18:48 )

 Vesnička u Klatov, jižní Čechy? Zopakuj si zeměpis. Strakonice ano, ale Klatovy fakt ne. Jinak Já osobně bych to brala jako vlasti zradu a to se vždy trestalo smrtí

fouk.si ( 1. srpna 2016 07:51 )

 Takovýho jedině zastřelit nebo doživotí.

an.manchester ( 1. srpna 2016 00:34 )

 Zradce nebo blazen

zaj-po ( 31. července 2016 22:54 )

co takhle zavřít ho na týden do lednice, jestli se z něho jak v tom vtipu nestane papoušek, který potom řekne "Sibiř každého napraví" . . .

marlen52 ( 31. července 2016 22:36 )

já bych ho tam pustlila až by mu tak usekli hlavu tak by čuměl

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání