Hejtman o muži, který mu zabil dceru: Napadl mě i manželku!

Autor: shp - 
13. ledna 2016
21:34

Ústecký hejtman Oldřich Bubeníček zažívá nejhorší chvíle života. Pavel K. (22), druh jeho nevlastní dcery Ivy (†23), ji zabil po hádce, když se vrátil z hospody. Sám hejtman si s ním také prožil své. O svých útrapách se rozhodl promluvit pro web iDnes.cz.

Domácí násilí bylo v rodině bohužel běžné. A to i poté, co Iva v srpnu 2013 porodila Pavlovi dceru. Od muže nakonec odešla. Jenže násilník ji uprosil, ať se vrátí, a ona jeho slibům uvěřila. Bohužel. V říjnu 2014 se rodiče malé holčičky znovu rozešli.

Pavel poslal svou partnerku k rodičům a rozhodl se, že si dcerku nechá. Už tehdy měl tříměsíční podmínku za úvěrový podvod. Iva se ho s matkou, hejtmanovou manželkou, vydala hledat do Bíliny, kde na něj narazily na autobusové zastávce.

Po slovní roztržce svou přítelkyni udeřil otevřenou dlaní do obličeje, až upadla na zem,“ píše se v obžalobě. Matka se jí zastala a Pavel zaútočil na ni. „Zatáhl ji do autobusové zastávky, tam ji držel pod krkem, škrábal do obličeje, opakovaně ji udeřil rukou do obličeje a tahal za vlasy,“ stojí dále v obžalobě.

Ivě zcizil tehdy Pavel zlaté řetízky za 10 tisíc korun. Kolemjdoucí nakonec přivolal na útočníka policii, která ho ale vyšetřovala jenom za napadení hejtmanovy manželky. Iva totiž nesouhlasila, aby vyšetřovatel řešil i její napadení.

Hejtmanova manželka skončila v nemocnici s oděrkami na obličeji a zhmožděným krkem. Bubeníček s manželkou následně dosáhli předběžného opatření, díky němuž získali dcerku do dočasné péče.

Jenže soud pak i přes jejich žádost o trvalou péči svěřil dítě zpátky rodičům. 12. března 2015 došlo k dalšímu útoku. Pavel Bubeníčkovým přišel provokativně říct, že jim dcerku nedá a argumentoval rozhodnutím soudu. Vtom ale narazil na hejtmana.

U vchodu se proti mně vyřítil s vnučkou v náručí. Zastoupil jsem mu cestu a chtěl jsem vnučku. Něco jsme na sebe křičeli a vnučku jsem získal. Když jsem ji držel, dal mi pěstí, kopal do mě a plival na mě. Přitom křičel, že mě zabije,“ popsal útok hejtman.

Incident vyšetřovala policie, ale došla k názoru, že jde jenom o přestupek. Dosud neprojednaný přestupek. Za napadení a oloupení hejtmanovy manželky z října 2014 dostal Pavel loni 29. července jen další podmínku. Tentokrát dvouletý trest odložený na zkušební dobu tří roků.

Vše vyvrcholilo zabitím Ivy letos 2. ledna. Pavel ji bodl do stehna nožem, přičemž trefil tepnu a mladá maminka vykrvácela. Útočník skončil ve vazbě. Tentokrát snad již spravedlnosti neunikne.

zednik ( 14. ledna 2016 09:00 )

 Jsi idiot.

balika ( 14. ledna 2016 08:47 )

Kdyby hejtman řádně vychoval nevlastní dceru, tento příběh se vůbec nemusel odehrát.

policejninegramot ( 14. ledna 2016 06:44 )

 K eliminaci domácího násilí bude nejvhodnější výkazat každého pátého českého, moravského a slezského muže na 10 dnů z domácnosti + soudně prodloužit vykázání na půl roku. To by bylo aby jsme domácí násilí nevymýtili.

borjar ( 14. ledna 2016 02:22 )

 Málo policajtu . Bude nutnosti k okamžitému posílení a nákupu nejdražších aut , pro každého . Chovanec zajisti .

zkratik ( 13. ledna 2016 22:21 )

kde udělali soudruzi z NDR chybu??

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud