Čtvrtek 29. února 2024
Svátek slaví Horymír, zítra Bedřich
Oblačno 11°C

V covidovém letu z Itálie přes 170 nakažených. Část cestujících dalšího letu utekla z karantény

Aktualizováno -
7. ledna 2022
21:30
Autor: ČTK - 
7. ledna 2022
07:53

Podruhé za tři dny dorazilo do severoindického Amritsaru letadlo z Itálie s více než stovkou nakažených. Testy dnes vyjevily covid-19 u 173 z 285 pasažérů jediného letu z Říma, uvedl web BBC News. Koronavirus se ve středu prokázal také u 125 cestujících z italského Milána, tedy u většiny lidí na palubě. Třináct lidí ze středečního letu, kteří měli být izolováni, přitom uteklo, informovala BBC.

Nakažení, kteří přicestovali z Říma, byli posláni do karanténních zařízení ve svých domovských okresech, uvedli místní představitelé. Infikovaní cestující z Milána byli předtím odvezeni do nemocnice. Devět jich však zmizelo rovnou z letiště a čtyři další utekli z místní nemocnice, sdělil BBC představitel města. Podle stanice NDTV se jim podařilo „oklamat úřady“.

Policie zahájila řízení o zrušení platnosti jejich pasů. „Pokud se do rána nevrátí, zveřejníme jejich fotografie v novinách a zahájíme stíhání,“ řekl televizi NDTV zástupce amritsarského komisaře.

Na palubě letu z Itálie do Indie cestovalo celkem 179 lidí. Indická média uvádějí, že děti a kojenci, kterých bylo asi 19, byli od testování osvobozeni.

Sanitky seřazené na letišti

Na televizních záběrech bylo vidět, jak se na letišti seřadily sanitky, aby odvezly nakažené cestující do nemocnice, zatímco se před branami shromáždily davy lidí. Zdravotníci uváděli, že hospitalizovali všechny infikované.

Paňdžáb, kde se Amritsar nachází, patří k několika indickým státům, které v rámci boje proti šíření koronaviru opět zavedly omezení. Stát v úterý zavedl dočasný zákaz nočního vycházení a uzavřel všechny školy.

Indie dnes ohlásila přibližně 117 000 potvrzených případů covidu-19. Odborníci se domnívají, že prudký nárůst infekcí, který země v posledním týdnu zaznamenala, způsobila varianta koronaviru omikron. Indie, která má více než 1,3 miliardy obyvatel, dosud zaznamenala více než 35 milionů případů covidu-19 a přibližně 483 000 úmrtí na tento virus.

Video  „Máme jen týden!“ Smejkal kvůli omikronu vyzývá k rychlému očkování a u klubů se hrozil.  - Pavlína Horáková, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

boier ( 7. ledna 2022 09:00 )

Článek uvádí, že jim bloknou pasy, takže všichni byli Italové? Žádný Ind ?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa