Úterý 3. října 2023
Svátek slaví Bohumil, zítra František
Polojasno, déšť 26°C

V Brně začalo očkování dětí proti covidu-19: Jako první šli tři bratři

Autor: Hynek Zdeněk - 
16. prosince 2021
14:41

Bratři Vojtěch (11), Vít (7) a Václav (6) jsou prvními třemi dětmi v Brně ve věku od 5 do 11 let, kteří jsou očkovaní proti covidu-19. Na vakcinaci je přivedl jejich táta Marek (46).

Chlapci dostali vakcínu ve čtvrtek ve Fakultní nemocnici Brno (FN Brno) s úderem poledne. „Zpočátku jsme váhali. Pak jsme se rozhodli, že to nebudeme probírat s internetem, ale že se zeptáme naší dětské doktorky,“ uvedl táta Marek.

Radili se s lékařkou

Doporučení lékařky bylo jednoznačné. „Řekla nám, že to dětem ublížit nemůže, může jim to přinést pouze benefity. To bylo pro nás rozhodující. Mělo by se postupovat podle vědeckých důkazů. Syny jsme proto objednali na první možný termín,“ vysvětlil otec kluků.

Jako první šel Vojtěch, který očkování zvládl naprosto bravurně. „Na začátku to trochu píchlo, ale nebylo to nic strašného. Dalo se to vydržet,“ řekl po očkování. Obdobně statečný byl i Vít. Pouze nejmladšího Václava trochu vyděsila injekce, ale i on to nakonec zvládl.


„Hned první očkovací den budeme podávat vakcínu proti covidu-19 celkem 80 dětem ve věku 5 až 11 let. V registru je aktuálně 800 dětí. Očkujeme v kinosále FN Brno, kde jsme pro děti připravili plyšáky, omalovánky a nejrůznější hračky," uvedla mluvčí FN Brno Veronika Plachá.

VIDEO: O očkování dětí vedou diskuse nejen lidé na sociálních sítích, ale i politici a odborníci.
Video  Očkovat malé školáky: Ano, či ne? A kritika za nesmyslná opatření v debatě Blesku  - Blesk TV a Mall TV
Video se připravuje ...

Prema M ( 16. prosince 2021 15:56 )

Je vidět jak jsou lidi informováni, díky takovým šmejdum jako je tento článek. Zajímalo by mne jestli by tatínek děti ockoval kdyby viděl data z Vaers

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud