Neděle 25. února 2024
Svátek slaví Liliana, zítra Dorota
Zataženo, déšť 8°C

Vakcíny pro děti dorazily do Česka. Očkovat budou hlavně pediatři, center jsou necelé tři desítky

Aktualizováno -
14. prosince 2021
12:05
Autor: ČTK - 
14. prosince 2021
11:02

Zásilka 300.000 vakcín pro děti dorazila v úterý do skladů v Olomouci, ve čtvrtek začne jejich rozvoz do ordinací pediatrů a očkovacích míst. ČTK to řekl Martin Nesrsta z firmy Avenier, která distribuci vakcín zajišťuje. Výrobce už dodal část vakcín do některých nemocnic, dopoledne dorazilo 12 tisíc dávek do Motola, zásilku čeká i Jihomoravský kraj. Na očkování proti koronaviru už mají nárok i děti ve věku pět až 11 let, jejich registrace začala v neděli.

„Od společnosti Pfizer dnes dostaneme dětskou variantu vakcíny Comirnaty, dodá nám je na tři sklady. Tyto vakcíny budeme od čtvrtka distribuovat do ordinací pediatrů a případně do očkovacích center,“ uvedl Nesrsta. Do kolika ordinací dětských lékařů má být vakcína od čtvrtka distribuována, zatím nedokázal odhadnout.

Očkovací látky pro děti mají oproti variantě pro dospělé třetinovou sílu, podávají se dvě dávky. Dětí ve věku pět až 11 let je v ČR asi 800.000, dětských praktických lékařů přibližně 2000. Do očkovacích center bylo v pondělí odpoledne přihlášeno k očkování proti covidu-19 více než 8500 dětí. Dalších téměř 6600 dávek očkování si podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) objednalo 120 praktických lékařů pro děti a dorost. Očkovacích center je podle informací na webu ministerstva zapojeno zatím 28, nejsou v pěti krajích.

Například v Olomouckém kraji budou mít očkování dětí na starost pediatři, vakcínu mají dostat tento týden. „Na krizovém štábu nemocnic jsme se dohodli, že naším primárním cílem je provádět očkování přes pediatry. Distribuci budeme dělat centrálně tak, aby to měli jednodušší,“ řekl ČTK hejtman Josef Suchánek (Piráti a STAN).

Video  Prymula v Blesku: Epidemiolog poradil čtenářům s vakcínami a školy by před Vánoci zavřel  - Pavlína Horáková, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

hafblaf ( 14. prosince 2021 18:21 )

Potřebují pokusné králíčky.

Jirik-ta ( 14. prosince 2021 18:05 )

hlavně očkujte soudruzi

Kamyl ( 14. prosince 2021 14:32 )

PuIkin1:Hele ty joudo. Pokud profesor napsal, že se potlačovali alternativy, dál číst už nemusím, abych si o něm udělal obrázek.

...myslím ,že tobě udělají už jen obrázky RTG , CT a ECHO ty kaštane s vinnou klobásou místo mozku...

Kamyl ( 14. prosince 2021 12:51 )

Prof.Turánek : Pokud vás někdo musí přesvědčovat ,napomínat a tlačit, nebo vám lhát ,lákat na pobídky, nutit a zastrašovat ,obviňovat a odhalovat , vyhrožovat,trestat a kriminalizovat, pokud je toto všechno nezbytné k získání vašeho souhlasu můžete si být naprosto jisti ,že to ,co se propaguje není pro vaše dobro !

Prof. Turánek : JEŠTĚ JSEM NEVIDĚL A NEZAŽIL,ABY SE U NĚJAKÉHO LÉKU TAKHLE PROTLAČOVALO JEHO PODÁNÍ A POTLAČOVALI SE JINÉ
ALTERNATIVY LÉČBY... PŘITOM SE NEJEDNÁ ANI O EPIDEMII

...To , co se děje ve firmách vyrábějících vakcíny je neslýchané ... Japonci vrátili 2 miliony kontaminovaných vakcín !
U nás v ČR a na Slovensku se lépe kontroluje žrádlo pro psy než se kontrolují vakcíny ...

http­s://ww­w.you­tube­.com/…­mcA

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa