Středa 19. ledna 2022
Svátek slaví Doubravka, zítra Ilona
Oblačno 3°C

Učitelka Andrea (†47), která zemřela na covid, nebyla očkovaná: Do nemocnice šla až tehdy, když nemohla dýchat!

Autor: Helena Lacinová - 
12. listopadu 2021
05:00

Poté, co se nakazila koronavirem, se učitelka češtiny a výtvarné výchovy Andrea P. (†47) z Bíliny týden léčila doma. Do nemocnice se dostala až tehdy, když nemohla dýchat. Kantorka základní školy Za Chlumem podle informací Blesku nebyla očkovaná.

„Její neočekávaný odchod je pro nás všechny velmi bolestnou a nenahraditelnou ztrátou. Navždy zůstane v našich vzpomínkách, myšlenkách a srdcích,“ napsala její nejbližší kolegyně a ředitelka školy Barbora Schneiderová.

Andrea P. jí dělala poslední tři roky zástupkyni, na škole působila od roku 2002. Na otázku, proč nebyla očkovaná proti covidu, Schneiderová nechtěla odpovědět. Otázku označila za příliš soukromou.

Důvodem podle jedné z kamarádek bylo zřejmě to, že vsadila na protilátky po prodělané nákaze. S covidem se prý prala již loni, tehdy s lehkým průběhem. Andrea P. nebyla »jen« učitelkou. Podílela se jako spoluautorka na řadě učebnic českého jazyka, podle kterých se učí děti v celé České republice.

Při výuce používala podle kolegů i svůj jedinečný nadhled a humor. Smutek nepanuje jen ve škole. Andrea P. byla hlavně mámou dvou dětí, gymnazistky (15) a vysokoškoláka (20). „Děti nesmírně truchlí. Najednou se ocitly bez mámy,“ řekla známá oblíbené učitelky. Po ženě truchlí celá rodina.

Není sama

Neočkovaná nebyla v učitelském sboru bílinské školy, kde se nákaza rozšířila na počátku října, jediná. Ve vážném stavu v nemocnici na přístrojích leží podle informací Blesku i její kolega. Ani on prý nebyl očkovaný.

9 nových případů

„Při testování jsme objevili devět nových případů onemocnění covidem. Hygienici provádí jejich trasování,“ potvrdila krajská hygienička Lenka Šimůnková s tím, že dosavadní nemocní vykázali negativní testy.

Karanténa ve škole potrvá do 12. listopadu. Při prvním záchytu hygienici zjistili šedesát nakažených covidem. Školu označili za ohnisko nákazy a okamžitě ji uzavřeli.

Test na svých dětech

Kromě učebnic českého jazyka se Andrea P. podílela i na přípravě pracovních sešitů z mluvnice. V jednom z rozhovorů popsala, co je podle ní důležité: „Musí to být úkoly, které souvisejí se životem žáka v daném věku. Nelze to udělat tak, aby byly mimo jejich věkovou skupinu. To by pak třeba nepochopili. Pro mě bylo velkou výhodou, že v daném věku byly mé děti. Na nich jsem to otestovala. Navíc mi s vytvářením úkolů i pomáhaly.“

Pollo ( 13. listopadu 2021 13:33 )

Jsi idiot, akorát o tobě ten Plesk psát nebude, bo si nula, která nejdřív zhltne článek a pak trolí v diskuzi.

vrsrvrsr ( 13. listopadu 2021 13:28 )

Já myslím, že už jí humor přešel....

Actimel ( 13. listopadu 2021 11:05 )

..jak se pere s lehkým průběhem??? To jako že použila balíček kapesníků nebo jak? Bože, to jsou kecy

Actimel ( 13. listopadu 2021 11:04 )

Teď už se to musí stále dokola opakovat, že nebyla, teď už se to nehodí že byla..

Actimel ( 13. listopadu 2021 11:03 )

Kde bereš tu pravdu, z titulků plesku???

Zobrazit celou diskusi
Další videa