Úterý 26. října 2021
Svátek slaví Erik, zítra Šarlota
Oblačno 13°C

Covid může vyvolat vzácnou paralýzu: Vědci o vztahu koronaviru a poškození nervů

Autor: Darina Jíchová - 
24. září 2021
05:00

Covid-19 se ukázal jako nevyzpytatelná nemoc, která má u některých jedinců mírný průběh, někdo dokonce ani nezaznamená, že je nemocný. U jiných pacientů má však průběh mnohem náročnější, virus je dokonce schopný vyvolat celou řadu dalších komplikací, případy z celého světa například ukázaly, že covid-19 může vyvolat i vzácné neurologické onemocnění, tzv. Guillainův-Barrého syndrom (GBS), uvedl list Daily Mail.

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) charakterizuje GBS jako „neurologické onemocnění, při kterém imunitní systém omylem napadá periferní nervy a jehož příznaky se pohybují od mírné slabosti po závažnější paralýzu“. SÚKL se na svých stránkách věnuje spojitosti GBS a některých vakcín proti covidu-19, podle průzkumů může být toto onemocnění extrémně ojedinělým vedlejším účinkem například vakcíny Jansenn od společnosti Johnson & Johnson. Někteří vědci se domnívají, že se GBS může objevit u jednoho z 10 tisíc lidí očkovaných vakcínou AstraZeneca.

Nicméně vědci z Univerzity v Rotterdamu představili studii, ve které se zaměřili na vztah mezi GBS a samotným covidem-19. K dispozici měli údaje o výzkumech z Číny, Dánska, Francie, Řecka, Itálie, Nizozemska, Španělska, Švýcarska a Velké Británie, na jejich základech přišli s tvrzením, že mezi dvěma onemocněními existuje jistá korelace.

Většina pacientů se z GBS zotaví

Podle nich může být covid-19 v některých případech spouštěčem GBS. Tato autoimunitní nemoc způsobuje paralýzu a zanechává pacienty v silných bolestech. Experti zdůraznili, že vazba covidu-19 na GBS není silná a opravdu jen výjimečně dochází k tomu, aby virus vyvolal tuto paralýzu.

Studie byla v plném znění publikována v odborném časopise Brain, experti analyzovali lékařské záznamy 49 pacientů GBS, u kterých se onemocnění objevilo mezi lednem a květnem 2020. Už v minulosti bylo prokázáno, že GBS může způsobit chřipka či mononukleóza. Experti uklidňují, že většina pacientů se z GBS plně zotaví, u jednoho z pěti však syndrom může zapříčinit dlouhodobé následky jako problémy s chůzí. V extrémních případech může dojít i k úmrtí.

Studie ukázala, že 22 procent z pacientů zapojených do výzkumu, to je 11 osob, mělo covid-19. Všichni tito pacienti byli starší 50 let a trpěli ochabnutím obličejového svalstva. „Naše studie ukazuje, že covid může předcházet GBS a ve vzácných případech syndrom vyvolat,“ uvedl hlavní autor výzkumu, neurolog Bart Jacobs. „Existence vztahu mezi těmito onemocněními a jeho pravá podstata musí být teprve prokázána,“ dodal.

Co se týče GBS, vědci se prozatím zabývali spojitostí mezi onemocněním a vakcínou.

Video Hádky v debatě Blesku: Proč byly české školy zavřené během pandemie tak dlouho a kdo udělal chybu? - Blesk TV a Mall TV

new era ( 26. září 2021 09:15 )

Dobry den, mohla bych poprosit o odkaz na clanek/clanky? Nedari se mi tu konferenci najit. Byla bych moc vdecna. Za oba Vase prispevky dekuji 👍🤗

pindokukin ( 24. září 2021 10:17 )

Soudní patologové z Rakouska nafotili krev očkovaných lidí a obsah vakcín. Záběry je doslova vyděsili
Šokující tiskovou konferenci rakouských soudních znalců v Patologickém institutu v německém Reutlingenu začal YouTube okamžitě mazat a německá vláda zaslala výhružky americké sociální síti GAB, že musí všechna podobná videa mazat,
Na tiskové konferenci totiž uveřejnili unikátní fotografie z forenzních rozborů zjevně něčím kontaminovaných vakcín a krve očkovaných lidí proti COVID-19 za pomoci vakcín od firem Pfizer, Moderna, AstraZeneca a Johnson & Johnson. Snímky byly pořízeny nejmodernější biorezonanční metodou a rovněž elektronovým mikroskopem.
A reakce německých orgánů na tiskovou konferenci v Reutlingenu je toho důkazem. Proč je to pro německou vládu a Big Pharma tak moc nebezpečné? No, to je jednoduchá odpověď. Tyto soudní lékaře z oboru patologie nelze označit za konspirátory, hoaxery a pro-kremelské dezinformátory. Toto jsou totiž zaměstnanci režimu, soudní znalci, patologové z oboru soudního lékařství. Tyto osoby nejde takto onálepkovat, protože tím by došlo ke znevěrohodnění režimu, že zaměstnává dezinformátory. V tom je právě ten problém a vztek německých orgánů.

pindokukin ( 24. září 2021 10:17 )

Švýcarský toxikolog ukázal na mikroskopu, jak se liší krev očkované osoby od neočkované a vysvětlil, co se děje po očkování s krví uvnitř lidského těla!


Vakcíny proti Covid-19 způsobují po druhé dávce tak obrovskou srážlivost krve, že lékaři mají problém lidem odebrat jehlou krev, protože po napíchnutí prstu žádná krev nevytéká! Krev je tak zahuštěná krevními destičkami, že na mikroskopu tvoří slepence podobné vláčkům, které ovšem nejsou schopny transportovat kyslík!
Očkované osoby by tak měly brát navíc léky proti srážení krve, což ale lékaři obvykle vůbec neví, protože nejsou farmaceutickými společnostmi proškoleni. Pokud se takto zahuštěná krev nachází v těle těhotné ženy, dojde k tragédii. Krev matky ucpe krevní vyživování placenty a plodu, takže dojde k potratu. V České republice je ministerstvem zdravotnictví vydán přísný zákaz na uveřejňování počtu potracených plodů v důsledku vakcínace, farmaceutické firmy důsledně požadují, aby tyto informace ministerstva zdravotnictví jednotlivých zemí nikdy nezveřejňovala!!!!


NEJVĚTŠÍ TRAGEDIE NASTANE U DĚTÍ !!!!

Děti potřebuji kvůli rozvoji mozku až 3x vyšší objemy kyslíku

Navenek se to nijak neprojeví, dítě nemá žádné příznaky, ale do jeho mozku se dostane jen malé množství kyslíku. Dětský mozek ve vývinu tak nedostane to, co potřebuje nejvíc a přejde do nouzového režimu, tedy ke zpomalení cerebrálního rozvoje mozku. Děti jinými slovy zhloupnou, zdegenerují, ale ne tak, aby se to dalo poznat. Pouze jim trvale klesne IQ o zhruba 25 až 35 bodů, což stačí k tomu, že za 20 let vyroste hloupější generace, lépe manipulovatelná a ovladatelná.

Zobrazit celou diskusi
Další videa