Neděle 25. července 2021
Svátek slaví Jakub, zítra Anna
Polojasno 29°C

Cukrovkářka Jana v obchodním centru málem omdlela: Proč nejsou lavičky pro důchodce?

Autor: jag - 
30. května 2021
11:35

„Ještě chvíli a omdlím,“ říkala si Jana (77) v ostravském Shopping Parku, kam se vydala koupit dárek. Zapomněla však, že veškeré lavičky a posezení jsou kvůli covidu zakryté. Když ji přepadla nevolnost, neměla si kde sednout a odpočinout.

„Opřela jsem se o sloup a pak poprosila jednoho muže, jestli mě podepře a vyvede na lavičku ven. Kvůli vysokému tlaku a cukrovce mě občas přepadne nevolnost,“ vysvětluje seniorka.

Podle ní by mohla centra uvolnit nějaké lavičky s cedulkou, že jsou jen pro starší, s tím, že seniora přece každý pozná a sekuriťáci jsou všude.

Změna se nechystá

„Můj zachránce mi navíc sdělil, že před týdnem si taky musel z obchodu půjčit židli pro otce. Šel mu koupit boty a dědeček si potřeboval na chvíli odpočinout,“ líčí.

Žádný obchodník si dnes nařízení vlády nedovolí nijak porušit. „Respektujeme je do detailů, i když bychom rádi seniorům vyhověli, nejde to,“ podotkla Renata Mánková z marketingu Shopping Parku.

Bohužel se neblýská na lepší časy. „Z informací hygieniků mohu potvrdit, že odkrytí laviček se v nejbližší době neplánuje,“ sdělila mluvčí ministerstva financí Jana Schillerová.

VIDEO: Tisková konference k mimořádnému rozvolnění v Česku (28. 5. 2021)

Video Tisková konference k mimořádnému rozvolnění v Česku (28. 5. 2021) - ČTK/Blesk

stařec ( 30. května 2021 15:50 )

Sedět se může jen v hospodě!!!

Tara-Tara ( 30. května 2021 15:26 )

zřejmě už moudré hlavy zjistily, že za šíření té pandemie mohou právě TY LAVIČKY !!!

fico ( 30. května 2021 13:40 )

Ať se jdou vycpat, na jednu stranu se snaží jak s opatřeními vy*** a na druhou stranu mají problém s lavičkou.

jaramila ( 30. května 2021 13:28 )

Nedávno s kamarádkou ve městě Luhačovice, nepustili nás v restaurační zahrádce na záchod, že nejsme jejich hosté, měly jsme co dělat, aby jsme bez újmy "doběhly" na vlakové nádraží. Ovšem bez drobných by jsme to nedaly, mají tam automat na otvírání dveří... :-/

jaramila ( 30. května 2021 13:24 )

Laviček je hrozně málo, všude, proto starší lidi nemůžou jít mnohdy ani na procházku, protože by to bez odpočinku nedali a to bylo i před Covidem, ne jenom teď. To samé veřejné záchodky, vůbec se neřeší takové "obyčejné", ale přitom velmi důležité věci.

Zobrazit celou diskusi
Další videa