Neděle 13. června 2021
Svátek slaví Antonín, zítra Roland
Oblačno 19°C

Na koupák ještě v květnu, wellness v červnu: Svrčinová nastínila další rozvolnění v Česku

Aktualizováno -
13. května 2021
18:56
Autor: ČTK - 
13. května 2021
18:43

Venkovní bazény a přírodní koupaliště by se podle pověřené hlavní hygieničky Pavly Svrčinové mohly otevřít v pondělí 31. května. Vnitřní bazény a wellness 14. června, pokud se epidemická situace nezhorší. Řekla to na dnešním jednání sněmovního výboru pro zdravotnictví. Kolektivní sporty mají naději, že se už 24. května vrátí do hal. Vláda bude v pondělí projednávat návrh, aby se limit pro sportování uvnitř zvýšil na třicet lidí. Dohodli se na tom předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička a premiér Andrej Babiš na schůzce, které se účastnila i Svrčinová. 

Vláda v pondělí schválila, že 17. května se otevřou ostatní vnitřní sportoviště. Platit v nich bude limit jednoho návštěvníka na 15 metrů čtverečních vnitřní plochy sportoviště. Ve skupině budou smět být maximálně dva lidé a nejvýše deset lidí celkem na sportovišti. Nutné bude dodržovat rozestupy alespoň dva metry, pokud nepůjde o členy jedné domácnosti.

Ztráty vnitřních sportovišť, bazénů a saun Česká komory fitness odhaduje na více než pět miliard korun. Z původních 3000 až 4000 firem a několika desítek tisíc živnostníků a pracovníků „na dohodu“ činnost kvůli zákazům ukončí až 25 procent z nich.

Vnitřní sportoviště patří k provozům, které jsou kvůli epidemii uzavřené nejdéle. Kvůli druhé vlně jim vláda fungování zakázala od 9. října. Krátce a s mnoha omezeními mohly otevřít v prosinci.

Naděje pro kolektivní sport

Blízko návratu je také kolektivní sport, ve hře je termín 24. května pro otevření hal, sportovat by mohlo až 30 lidí.

S povolením třiceti lidí uvnitř by se velikost skupin venku měla zvýšit na 50 lidí. Další uvolnění by mělo následovat znovu po týdnu. Návrh počítá s tím, že by od 31. května mohlo sportovat až sto lidí uvnitř a 200 lidí venku. Zároveň by měly být povoleny amatérské soutěže.

Všechno je podmíněno tím, že se nezhorší epidemiologická situace v Česku. „Když se čísla nakažených nezhorší, v pondělí by takový návrh mohla schválit vláda,“ napsal na twitter premiér. „Jde hlavně o děti, takže jsem rád, že se dohodli a my se budeme pomalu vracet k normálnímu životu,“ doplnil.

V amatérském sportu se vládní opatření proti šíření koronaviru zatím uvolňovala pomalu. Vnitřní sportoviště zůstávají pro veřejnost prakticky uzavřena. Aktuálně na nich mohou být maximálně dva sportovci do 18 let plus trenér. Od pondělka 17. května se limit zvýší na deset, ale budou muset být rozděleni do dvojic. Zároveň budou třicetičlenné skupiny venku platit pro organizované tréninky bez ohledu na věk.

wp4t ( 13. května 2021 22:24 )

a který Vláďa na celém světě to zvládnul? to mi řekni. A každej kdo nedodržoval nařízení toho našeho Vládi si díky postoji brusele a germánů přišel jako velký hrdina a odbojář a bojovník za tu správnou multikulturní ideologii.
A ještě ten boj o hlasy v podzimních volbách přímo uprostřed epidemie, to už je špína největší.
Na jakoukoliv zakázku český vlády nějaký "nezávislý" sorosův bruselský novinář vytáhl špínu, předražený, kamarádšof... Při tomhle pracovat a něco řešit....

A co na to brusel, jménem fšech vyjednáme zakázky o vakcínách , za vaše prachy, bez vás a fšechny smlouvy, tedy i to kolik sme za to shrábli budou tajné.
A držte huby....
A nikdo si to netroufl zkritizovat, protože by nedostal vakcíny a domácí bruselská kolaborantská opozice by s ním zatočila.

Tohle nevidíš nebo nechápeš?

Covid_19 ( 13. května 2021 21:48 )

vláda je tady od toho, aby organizovala boj s epidemií, když jsme na tom hůř než třeba státy Balkánu i západu, tak to špatně řídí, házet vinu na občany je jednoduché

wp4t ( 13. května 2021 20:41 )

vláda může za fšechno, vůbec ne lidi, kteří nedodržují nařízení a z takových zemí, jako je Indie se fšema těma mutacema, se vrací oklikou přes stát, kde nemusí do karantény nebo se dokonce testovat. To sou ti italští lyžaři, chorvatští diskotékáři a teď indický návštěvníci.

Michal Snobl ( 13. května 2021 19:26 )

Svrčinová já se koupu na koupáku dvakrát v týdnu celoročně. Myslíte že budu čekat až mi dovolíte se vykoupat v chlorem nacpaných brčálníku.
Jděte už se zákazama a příkazama do ( ! )
ale velký ( ! )

Covid_19 ( 13. května 2021 18:51 )

Maďaři varují před indickou mutací, kterou mají na hranicích ( u nás již je), chystají se na opatření, Britové nyní řeší, co budou dělat, když se jim to tam tak šíří. Naše vláda zase slibuje ráj na zemi, nepoučitelní

Zobrazit celou diskusi
Další videa