
Kancelář vyměnili za exotický ráj: Home office může vypadat jako luxusní dovolená

Práce z domova a režim „home office“ se pro mnohé stal v době pandemie koronaviru novým normálem. Má to ale i jednu výhodu, většinou totiž k práci z domova postačí notebook, telefon a samozřejmě wi-fi, pak se dá vlastně pracovat odkudkoliv, třeba z exotického Karibiku. Londýnská společnost Work Mango pracuje právě s tímto konceptem, tedy že home office se dá vykonávat třeba z Barbadosu, její zakladatel Roland Ndoro Mind je toho zářný příkladem, s přemístěním „kanceláře“ pomáhá i ostatním, uvedl list Daily Mail.
Mind kvůli práci vždy hodně cestoval do Londýna, do Afriky, do New Yorku. Na počátku pandemie i s rodinou přesídlil na ostrov Antigua. Jeho společnost nyní pomáhá lidem, kteří jsou odkázáni na práci z domova. Pracující se tak nemusí spokojit se čtyřmi bílými zdmi, ale mohou se kochat exotickou krásou karibských ostrovů Antigua a Barbuda nebo Barbados.
Na své si přijdou i rodiny s dětmi, v době distanční výuky sem totiž může přijet celá rodina. „Nápad se zrodil díky mým životním zkušenostem,“ dodal, že jeho společnost za lidi udělá to nejtěžší, najde jim dobré ubytování, případně i školu pro děti a jako bonus jim pošle, jak rychlý internet je v jejich domě, bytě či bungalovu u pláže.
Na kolik to vyjde?
„Mým záměrem bylo nabídnout lidem z kanceláří trochu dobrodružství, při kterém si mohou kdykoliv odskočit do práce,“ vysvětlil Mind. Jak jeho společnost funguje? Prvním krokem je, že se lidé na jeho stránkách zaregistrují a zaplatí roční poplatek ve výši 10 tisíc korun pro jednotlivce, 18 tisíc korun za pár nebo 33 tisíc korun za rodinu.
Mind a jeho tým jim za to připraví přesun do Karibiku a najdou jim bydlení za výhodnou cenu, minimální délka pobytu jsou 3 měsíce. Společnost myslí na všechno, včetně pomoci se stěhováním, tu mají v nabídce klienti z Londýna a New Yorku. „Stačí se sem dopravit, to ostatní je na nás,“ uvádí společnost na svých stránkách.
Klienti si mohou vybrat ze tří kategorií pobytu – mezi místními uprostřed města/ostrova, u pláže či na pláži. Poslední varianta je ta nejdražší. Základní ubytování s dvěma neprůchozími pokoji a dvěma koupelnami na pláži vyjde na měsíc na 65 tisíc korun. Luxusnější domek s nejméně čtyřmi pokoji, zahradou a bazénem se pak pohybuje mezi 76 až 142 tisíci korun za měsíc. K porovnání: nájem bytu v dobré lokaci v Londýně stojí měsíčně 175 až 263 tisíc korun.
Meditace, práce, pláž, relax
Cena školného je zde daleko menší, než jsou hlavně Britové zvyklí, s přihlédnutím k distanční výuce si ale mnoho rodin vystačí jen s několika počítači. Mind se svou společností slaví velký úspěch, mezi jeho klienty patří hlavně lidé z Velké Británie, jeho služeb využila například umělkyně Louisa Cohenová, která se živí hlavně jako muzikantka a videografka. Stěhování z rušného šedého Londýna na prosluněnou Antiguu byla pořádná změna.
„Vstání za svítání, kolem šesté, meditace, káva, jóga. Pak rychle do práce, abych měla hotovo kolem druhé odpoledne, a pak pláž, pozdní oběd, průzkum nových klubů a pak chvilka kreativity. Lehká brzká večeře a zpátky do domu, protože mě zase čeká brzké ráno,“ tak Cohenová popsala svůj program. Odtajnila také, že život na ostrově ji vyléčil z nespavosti, která ji během lockdownu v Británii trápila.
Krás Antiguy si užívá také Londýňan Billy Hai. „Zvuk moře je terapeutický, všichni se tu venku zdravíme. Jakmile skončím práci, mám pořád dost denního světla a tepla, abych si ostrov dosyta užil. Je tu nádherně, jídlo je vynikající. Člověk má prostor utřídit si myšlenky a relaxovat a užívat si přírody,“ dodal Hai.
jak se chováme dnes my k našim rodičům, tak se často budou chovat v budoucnu naše děti k nám