Pondělí 20. března 2023
Svátek slaví Světlana, zítra Radek
Oblačno, déšť 14°C

Kancelář vyměnili za exotický ráj: Home office může vypadat jako luxusní dovolená

Autor: Darina Jíchová - 
18. března 2021
21:35

Práce z domova a režim „home office“ se pro mnohé stal v době pandemie koronaviru novým normálem. Má to ale i jednu výhodu, většinou totiž k práci z domova postačí notebook, telefon a samozřejmě wi-fi, pak se dá vlastně pracovat odkudkoliv, třeba z exotického Karibiku. Londýnská společnost Work Mango pracuje právě s tímto konceptem, tedy že home office se dá vykonávat třeba z Barbadosu, její zakladatel Roland Ndoro Mind je toho zářný příkladem, s přemístěním „kanceláře“ pomáhá i ostatním, uvedl list Daily Mail.

Mind kvůli práci vždy hodně cestoval do Londýna, do Afriky, do New Yorku. Na počátku pandemie i s rodinou přesídlil na ostrov Antigua. Jeho společnost nyní pomáhá lidem, kteří jsou odkázáni na práci z domova. Pracující se tak nemusí spokojit se čtyřmi bílými zdmi, ale mohou se kochat exotickou krásou karibských ostrovů Antigua a Barbuda nebo Barbados.

Na své si přijdou i rodiny s dětmi, v době distanční výuky sem totiž může přijet celá rodina. „Nápad se zrodil díky mým životním zkušenostem,“ dodal, že jeho společnost za lidi udělá to nejtěžší, najde jim dobré ubytování, případně i školu pro děti a jako bonus jim pošle, jak rychlý internet je v jejich domě, bytě či bungalovu u pláže.

Na kolik to vyjde?

„Mým záměrem bylo nabídnout lidem z kanceláří trochu dobrodružství, při kterém si mohou kdykoliv odskočit do práce,“ vysvětlil Mind. Jak jeho společnost funguje? Prvním krokem je, že se lidé na jeho stránkách zaregistrují a zaplatí roční poplatek ve výši 10 tisíc korun pro jednotlivce, 18 tisíc korun za pár nebo 33 tisíc korun za rodinu.

Krásy Karibiku. Krásy Karibiku. | Reuters

Mind a jeho tým jim za to připraví přesun do Karibiku a najdou jim bydlení za výhodnou cenu, minimální délka pobytu jsou 3 měsíce. Společnost myslí na všechno, včetně pomoci se stěhováním, tu mají v nabídce klienti z Londýna a New Yorku. „Stačí se sem dopravit, to ostatní je na nás,“ uvádí společnost na svých stránkách.

Klienti si mohou vybrat ze tří kategorií pobytu – mezi místními uprostřed města/ostrova, u pláže či na pláži. Poslední varianta je ta nejdražší. Základní ubytování s dvěma neprůchozími pokoji a dvěma koupelnami na pláži vyjde na měsíc na 65 tisíc korun. Luxusnější domek s nejméně čtyřmi pokoji, zahradou a bazénem se pak pohybuje mezi 76 až 142 tisíci korun za měsíc. K porovnání: nájem bytu v dobré lokaci v Londýně stojí měsíčně 175 až 263 tisíc korun.

Meditace, práce, pláž, relax

Cena školného je zde daleko menší, než jsou hlavně Britové zvyklí, s přihlédnutím k distanční výuce si ale mnoho rodin vystačí jen s několika počítači. Mind se svou společností slaví velký úspěch, mezi jeho klienty patří hlavně lidé z Velké Británie, jeho služeb využila například umělkyně Louisa Cohenová, která se živí hlavně jako muzikantka a videografka. Stěhování z rušného šedého Londýna na prosluněnou Antiguu byla pořádná změna.

„Vstání za svítání, kolem šesté, meditace, káva, jóga. Pak rychle do práce, abych měla hotovo kolem druhé odpoledne, a pak pláž, pozdní oběd, průzkum nových klubů a pak chvilka kreativity. Lehká brzká večeře a zpátky do domu, protože mě zase čeká brzké ráno,“ tak Cohenová popsala svůj program. Odtajnila také, že život na ostrově ji vyléčil z nespavosti, která ji během lockdownu v Británii trápila.

Krás Antiguy si užívá také Londýňan Billy Hai. „Zvuk moře je terapeutický, všichni se tu venku zdravíme. Jakmile skončím práci, mám pořád dost denního světla a tepla, abych si ostrov dosyta užil. Je tu nádherně, jídlo je vynikající. Člověk má prostor utřídit si myšlenky a relaxovat a užívat si přírody,“ dodal Hai.

Video  „Pandemie dokopala firmy k věcem, které odkládaly. Přežije, kdo se přizpůsobil,“ říká Ludwig  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Covid_19 ( 19. března 2021 08:47 )

jak se chováme dnes my k našim rodičům, tak se často budou chovat v budoucnu naše děti k nám

Covid_19 ( 18. března 2021 22:25 )

to je sice pěkné, ale kdo se postará o seniory? S touto vládou nemehel se nezvládnou ani naočkovat, u kamarádky je v noci +8°C a u nás fuj a bude hůř

frantacizek ( 18. března 2021 22:03 )

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa