Čtvrtek 29. února 2024
Svátek slaví Horymír, zítra Bedřich
Oblačno 11°C

Británie chce urychlit očkování, záhy bude mít přes tisíc vakcinačních center

Autor: ČTK - 
6. ledna 2021
11:20

Britská vláda chce výrazně urychlit svůj vakcinační program. V nejbližší době má být otevřeno přes 1000 zvláštních očkovacích center, uvedl v televizi Sky News příslušný vládní koordinátor Nadhim Zahawi.

Od startu hromadného očkování 8. prosince dostalo podle premiéra Borise Johnsona dávku covidové vakcíny už více než 1,3 milionu lidí z celkových 67 milionů obyvatel země.

Zahawi řekl, že pro urychlení vakcinace bude velice brzy k dispozici více než 1000 speciálních očkovacích center po celé zemi. „Jsem si jist, že brzy bude vidět velký skok,“ uvedl.

Johnsonem vytyčený cíl naočkovat do poloviny února 13 milionů lidí je podle Zahawiho „nadlidský úkol“. „Je to velice ambiciózní cíl. Ale jsem si jistý, že jej můžeme splnit,“ dodal Zahawi, který je zároveň náměstkem ministra zdravotnictví.

Video  Blatný o očkování Čechů: Jsme připraveni dobře. A zdraví mladí lidé si na vakcínu počkají nejspíše do léta 2021  - Blesk Zprávy / ČTK
Video se připravuje ...

Spojené království se nyní potýká s vysokými počty nakažených. V úterý poprvé denní přírůstek překonal hranici 60 000. Kvůli rychlému šíření koronaviru začala ve stejný den platit v Anglii a Skotsku nová uzávěra, která zahrnuje omezení vycházení i uzavření škol.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa