Úterý 2. březen 2021
Svátek slaví Anežka, zítra Kamil
Polojasno 8°C

Prymula se podílel na soukromém projektu testování. Proč Babiš „odpískal“ propagaci očkování?

Autor: ČTK - 
25. ledna 2021
11:45

Poradce premiéra, epidemiolog a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula se koncem roku angažoval v soukromém projektu antigenního testování pro statisíce Čechů, napsal v pondělí web Seznam Zprávy. Na kreativní a marketingové části projektu se podílel galerista Jan Třeštík, jeden z účastníků říjnového setkání v uzavřené restauraci na Vyšehradě, po němž musel Prymula rezignovat na ministerskou funkci. Myšlenka masivního testování ale nezískala podle Prymuly podporu premiéra Andreje Babiše (ANO), a proto se nerealizovala.

Prymula webu Seznam Zprávy řekl, že v projektu měl na starosti odborné záležitosti. Cílem bylo vytvořit po celé zemi speciální „pointy“, které by lidem i firmám nabízely antigenní testy placené ze zdravotního pojištění. Prymula neuvedl, kdo konkrétně za projektem stál a komu by platby za testování přicházely.

„Samozřejmě ty subjekty, které by to provozovaly, by asi nějaký zisk mít mohly. To je nepochybné,“ uvedl Prymula. Dodal, že existuje nejmenovaný bohatý sponzor, který by zařídil vybavení testovacích míst. „Nechci říkat sponzora, nebylo by to korektní, když se nám to nepovedlo zrealizovat,“ dodal exministr.

Podle serveru se Prymula i další lidé kolem něj při jednáních o tomto privátním projektu zaštiťovali Úřadem vlády a ministerstvem zdravotnictví jako institucemi, které se na této plošné testovací akci podílejí a podporují ji. Bylo to například při jednání s vedením pražské Nemocnice Na Bulovce, potvrdil serveru její ředitel Jan Kvaček. Ministerstvo i Strakova akademie ale uvedly, že jde o soukromou akci, s níž nemají nic společného. „Premiér si při webexovém jednání pouze vyslechl prezentaci zástupců projektu antigenního testování,“ uvedl mluvčí vlády Vladimír Vořechovský.

Za změnou strategie má údajně stát Babiš

Třeštík podle svých slov z telekonference s premiérem Babišem z počátku prosince pochopil, že marketingová kampaň má premiérovu podporu a že proti není ani ministerstvo zdravotnictví. „Vzhledem k tomu, že ministerstvo s panem Třeštíkem nijak nespolupracuje, nepodílíme se nijak ani na uvedené kampani,“ reagovala mluvčí ministerstva Barbora Peterová.

Prymula v rozhovoru pro Seznam Zprávy uvedl, že nejambicióznější plán, tedy protestovat obrovské množství lidí, padl poté, co se za něj nepostavil předseda vlády. Podle Třeštíka se ze stejného důvodu nakonec nerozjela ani propagační kampaň, i když už byly natočené propagační klipy a připravené billboardy s herci či zpěváky.

Video Tajná party papalášů: Paroubek, Hnilička, Šlégr a další pařili u kmotra Bendy! - Blesk TV

„Premiér si asi řekl, že lepší strategií pro boj s virem je propagovat očkování,“ poznamenal galerista. Prymula nyní jedná například s šéfem Národní sportovní agentury Milanem Hniličkou o možnosti testování sportovců, uzavřely Seznam Zprávy. Bylo to ještě předtím, než se pod Hniličkou zhoupla židle kvůli účasti na teplické narozeninové párty kmotra Petra Bendy.

majke79 ( 25. ledna 2021 16:42 )

Kdyby Babiš mněl naočkované ryby v Bečvě proti kyanidu , tak nemusel Brabec lítat po dochtorech

kahuja ( 25. ledna 2021 16:21 )

marmat, ten odkaz je tu pro srovnání s dnešní zprávou. Jen pro tebe je to náročné na pochopení .

Maximilian ( 25. ledna 2021 14:53 )

Vyšehradská schůzka,ANO generálni kseftar nám už tlačí čínskou a ruskou vakcínu a kloktání ve školách,aby vydělal,od Číny stačily rozpadajícise roušky a fuckate respiratory,jen blázen od nich použije vakcínu,dětem nic od kseftaru do huby dávat nedovolíme

marmat ( 25. ledna 2021 14:24 )

opr.: sesazení

marmat ( 25. ledna 2021 14:23 )

kahuja: Natož , když od té Vaší PECKY utekly už 2 měsíce !!!!
No snad Vám to sponzor uzná !!!???

Zobrazit celou diskusi
Další videa