Pátek 9. června 2023
Svátek slaví Stanislava, zítra Gita
Oblačno, bouřka 23°C

Nouzový stav do 23. prosince: Rozhodla KSČM. Hamáček sepsul šílence, Babiš strašil mrtvými

Aktualizováno -
10. prosince 2020
05:49
Autor: ČTK, for, simao, vei - 
9. prosince 2020
07:46

Sněmovna ve středu posuzovala žádost vlády o další prodloužení nouzového stavu. Vláda jej chtěla do 11. ledna, nakonec ale poslanci odhlasovali návrh KSČM, který počítá s termínem 23. prosince. Debatu provázely emoce ohledně očkování a také útoky směrem k opozici, která nouzový stav nechtěla prodlužovat vůbec. Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) uvedl, že si z toho dělají fetiš, odmítače prodloužení označoval za pokrytce či nezodpovědné šílence. Andrej Babiš (ANO) se čílil kvůli ohrožování životů lidí a varoval před nárůstem mrtvých. Sněmovna odhlasovala i návrh, kvůli kterému podnikatelé a firmy zřejmě budou mít povinnost dodržovat koronanařízení, jinak budou muset zaplatit 3 miliony korun. Jednání Sněmovny jsme sledovali online.

Diskuse ve Sněmovně o prodloužení nouzového stavu trvala zhruba šest hodin. Nebyla ale překvapivě tak vyhrocená, jak by se dalo čekat. I přesto především opoziční poslanci návrh vlády na prodlouženi nouzového stavu o třicet dní odmítali. Se žádostí vůbec nesouhlasili, protože vláda podle nich neplní ani to, co jí v rámci epidemie uložila Sněmovna, nebo že vládní nařízení jsou chaotická. 

Do Sněmovny se vydal hájit vládní návrh o prodloužení stavu nouze o 30 dní přímo premiér Andrej Babiš (ANO). Poslance žádal o prodloužení nouzového stavu v krátké době už potřetí. 

„Ten nouzový stav, ono to tak působí na lidi možná skličujícím způsobem, já bych to spíš nazval stav pomoci. Stav pomoci v ohrožení zdraví našich spoluobčanů. A já jsem si vědom toho, že nikdo z občanů ani nikdo z nás, ani samozřejmě já sám, po tomto nouzovém stavu netoužíme, ale přesto musím s tímto požadavkem před vás předstoupit. Důvod je jediný a prostý, a to je skutečnost, že v rámci celé Evropy pokračuje komunitní šíření viru Sars-CoV-2, pandemie covid-19, a naše země není výjimkou,“ řekl před poslanci Babiš.

„Prostě bez prodloužení nouzového stavu se s tou epidemií bojovat nedá,“ tvrdil poslancům ve Sněmovně šéf Ústředního krizového štábu, vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). „Z nouzového stavu jste udělali fetiš,“ peskoval Hamáček opozici. „Když skončí nouzový stav předčasně, tak to může být průšvih,“ dodal s tím, že bude zázrak, když zůstanou i během příštího týdne protikoronavirová opatření v systému PES na 3. stupni. 

Protiepidemický systém PES Protiepidemický systém PES | MZČR

„Polevili jsme ve své ostražitosti, a tak za to dostáváme to, co dostáváme. To znamená větší množství nakažených, tak ať si to vyhodnotí každý sám,“ nešetřil obecnou kritikou také ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO), který má nově kvůli koronavirové situaci ochranku.

Pokud se Česko přesune v dohledné době do stupně čtyři, což ministr nevyloučil, zavřou se opět restrauce a bary, vládní opatření však prý budou stejná jak pro velké, tak malé podniky a obchody, i provozovatele služeb. 

Proti vládní žádosti vystupovali ve Sněmovně především opoziční poslanci. Drobný rýpanec si ale neodpustil ani vládní poslanec, první místopředseda ČSSD Roman Onderka., podle kterého je potřeba především změnit komunikaci s lidmi. 

„Nevidím problém v nouzovém stavu jako takovém. Ale pokud se zásadně nezlepší komunikace s občany této země, tak nouzový ani žádný jiný stav nepomůže. Pak totiž na jakékoliv zlepšení budou potřeba násobky opatření a nákladů. Klíč je v lidech, ne ve stavech,“ poznamenal Onderka.

„Palec dolů“ od Onderky za špatnou komunikaci vlády přišel i o pár hodin později, a to za obrat premiéra i ministra zdravotnicí v nařízení, které zakazuje prodej piva v restauracích do džbánu či PET lahví. Vláda to chce napravit podle ministra Blatného do 24 hodin. 

Čekají na zjevení dobrovolníků

„Vůbec se nedivím tomu, že lidé mají obavy z očkování, vůbec se nedivím, že mají otázky, ale divím se, že vláda na ně neodpovídá,“ mluvil Feri od pultíku na adresu ministra zdravotnictví. Lidé mají strach i podle průzkumů, nemají podle Feriho ani právní jistotu při komplikacích. „Obávám se, že na dostatečnou proočkovanost se dostaneme velmi těžko,“ má Feri obavu z malého zájmu o očkovací vakcínu nejmladší poslanec současné Sněmovny. Podivil se nad tím, že v Česku na rozdíl od jiných evropských států není žádná kampaň na očkování. „Pane ministře, já vám nabízím, jestli nevíte, jak tu kampaň udělat, tak my vám s tím pomůžeme,“ podal ruku Feri ministru zdravotnictví. Připomněl, že podobně už pomohl také s informačním webem s praktickými informacemi.

„Vláda vypadá, že čeká, že se zjeví dobrovolníci a pomůžou jí,“ dodal Feri. Pochopení neměl poslanec ani pro rozhodnutí ministryně spravedlnosti Marie Benešové (za ANO), která podle studenta práv Feriho zrušila nařízení, podle kterého nemají soudci nařizovat jednání.   

„Náš poslanecký klubu nemůže podpořit nouzový stav. Poté, co tady vládla předvedla, co udělala a neudělala, nemůže náš poslanecký klub podpořit prodloužení nouzového stavu,“ avizoval Feri. 

„Konstatuji, že je to poprvé,“ uvedl šéf občanských demokratů Petr Fiala jakmile oznámil postoj ODS nepodpořit delší nouzový stav, než který je schválený do 12. prosince. „Máme pocit, že už to dál nejde, a naše hlasy k podpoře nebudou,“ dodal. 

Video  Hamáček: Zemanovi jsem potvrdil, že se nechám očkovat. Ptal se i na omezení restaurací  - Blesk Zprávy / ČTK
Video se připravuje ...

Vláda má podle Fialy používat nástroje, které k řešení koronavirové krize má. ODS také odmítla nabídku, aby nominovala svého zástupce do Ústředního krizového štábu. Ministři podle Fialy zatím nepřišla s žádným racionálním opatřením.

Opět prošel návrh komunistů

Poslanci nakonec krátce před 20. hodinou schválili prodloužení nouzového stavu opět tak, jak považovali ve svém návrhu komunisté. Tedy do 23. prosince. Premiér Babiš ve Sněmovně ale ale několikrát avizoval, že vláda zřejmě přijde s další žádostí o prodloužení nouzového stavu ještě jednou těsně před Vánocemi. 

V debatě dnes vystoupilo 29 řečníků a padly celkem 4 návrhy:

  • Ten první byl vládní návrh - tedy prodloužení nouzového stavu o 30 dní, tedy do 11. ledna.
  • Komunisté navrhli prodloužit nouzový stav do 23. prosince včetně. 
  • Lidovci nabídli termín prodloužení nouzového stavu jen do 18. 12. S podmínkou zvýšení kompenzačního bonusu pro živnostníky na 20 tisíc korun. 
  • Nezařazený poslanec Marian Bojko pak navrhnul okamžité zrušení nouzového stavu. 

Oficiálně o prodloužení nouzového stavu rozhodne vláda ve čtvrtek ráno. Jednání má začít v sedm hodin. Bez souhlasu Sněmovny by nouzový stav skončil se sobotou 12. prosince. Jsou na něj vázány restrikce k omezení šíření nákazy, jak je stanoví protiepidemický systém ministerstva zdravotnictví. S nouzovým stavem ve všech pěti stupních počítá i systém PES.

Babiš udeřil na opozici: Chcete jen chaos. A mrtví vám nevadí?

Premiér Babiš se během svého závěrečného slova čertil: „Někdo tady říkal, že jsme přišli s pýchou. Já jsem sem přišel s pokorou, se žádnou pýchou. A v podstatě já vůbec nechápu, co tady vlastně diskutujeme 5,5 hodiny. Všichni ti, kteří nechtějí prodloužit nouzový stav, chtějí chaos a ohrožují životy našich spoluobčanů. Jednoznačně. Ano. Chcete jenom chaos, nic jiného.“

Vadily mu údajné „stokrát opakované lži“. „Když se neprodlouží, je to chaos, je to katastrofa, je to ohrožení životů,“ varoval Babiš. „Takže vy vlastně říkáte, že nemáte problém s tím, že skončí nouzový stav, bude chaos, pandemie se rozšíří, budeme mít zase 300 mrtvých denně. A potom budete zase řvát,“  kritizoval opozici.

„Já jsem věděl, že COVID-19 bude hlavní téma před krajskými volbami, ale teďka v tom pokračujete? Teďka vám je jedno, že za chvíli můžou být přeplněné nemocnice a zase budou umírat lidi? Já fakt tomu nerozumím. Nerozumím, proč tady se dělá politika,“ dodal Babiš.

Vicepremiér Hamáček označoval odmítače nouzového stavu za pokrytce, případně za nezodpovědné šílence.

Sněmovna o nouzovém stavu
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
20:31
26. 3. 2021

Dnešní online reportáž k jednání Poslanecké sněmovny o žádosti vlády k prodloužení nouzového stavu končí. 

Podle premiéra Andreje Babiše by mělo být nynější prodloužení nouzového stavu do 11. dubna poslední. Vláda chtěla původně nouzový stav dodržet až do konce dubna.

Děkujeme za pozornost. Pro další informace sledujte zpravodajství na Blesk.cz. 

20:27
26. 3. 2021
!

Vláda oficiálně na mimořádném jednání během pár minut během videokonference prodloužila nouzový stav do 11. dubna. Ten trvá nepřetržitě od 5. října. 

20:24
26. 3. 2021

Sněmovnou prošlo také usnesení Pirátů, podle kterého by vláda měla povolit konání farmářských trhů a narovnat tak podmínky mezi trhy a supermarkety. 

20:22
26. 3. 2021

„Všechna usnesení, která byla přijata, bereme vážně, nicméně se budeme rozhodovat podle konkrétní situace,“ řekla k přijatým usnesením Sněmovnou vicepremiérka Alena Schillerová. 

„Pokud bude ta situace přijatelná, tak budeme dělat vše pro to, aby mohla být ta opatření ukončena i dříve,“ dodal ministr zdravotnictví Jan Blatný. 

Šéf zdravotnictví vyloučil, že by se cestování mezi okresy mohlo povolit například před Velikonocemi. 

„Právě minimálně do Velikonoc, včetně, musí podle odborníků ta opatření trvat,“ dodal Blatný.  

20:15
26. 3. 2021

„Jsem nesmírně rád, že zvítězily odborné argumenty a víra toho, že musíme ochránit zdraví našich občanů,“ řekl na tiskové konferenci po jednání Sněmovny ministr zdravotnictví Jan Blatný. 

Ihned po Velikonocích vláda podle Blatného přezkoumá všechna opatření. Zákaz nočního vycházení má podle Blatného skončit nejpozději s nouzovým stavem. 

„Budeme pracovat co nejintenzivněji s ministerstvem školství na návratu dětí do škol. Jako nejpravděpodobnější termín je 12. dubna,“ řekl Blatný. 

O Velikonocích má přestat platit zákaz pořádání bohoslužeb.  

 

20:10
26. 3. 2021

Přes videokonferenci by se dnes měla ještě sejít vláda a formálně potvrdit prodloužení nouzového stavu, tak jak schválila Sněmovna do 11. dubna. 

20:09
26. 3. 2021

Jednání poslanců pro dnešek skončilo. Znovu by se měli sejít na schůzích příští týden ve čtvrtek. 

20:05
26. 3. 2021

Lidé nemohou nadále cestovat na své chaty a chalupy s negativním testem na covid mimo okres, kde mají trvalé bydliště. Návrh Sněmovnou neprošel. 

19:59
26. 3. 2021

Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka se pozastavil nad tím, proč bude v Česku platit nouzový stav ještě po 6. 4., kdy mají skončit kontroly na hranicích okresů a také zákaz cestování mezi okresy. 

Podle Jurečky bude nouzový stav do 11. dubna upravovat tedy jen zákaz vycházení po 21. hodině a také, aby vláda mohla provádět nákupy bez vypsání veřejných zakázek. 

19:53
26. 3. 2021

Poslanci schválili výzvu vládě, aby otevřela od 12. 4. mateřské školy, 1. stupeň základních škol a další školy. Žáci by měli být testovaní, učitelé a další personál očkovaný. 

19:49
26. 3. 2021

Poslanci neprosadili výzvu vládě, aby zveřejnila všechny smlouvy o nákupech zdravotnického a dalšího materiálu během nouzového stavu. 

19:47
26. 3. 2021

Lidé by měli mít možnost cestovat volně mezi Prahou a Středočeským krajem, schválili poslanci další usnesení. 

19:45
26. 3. 2021

Zákaz cestování by mezi okresy měl skončit nejpozději 6. 4. 2021 - tedy hned po Velikonocích. 

19:44
26. 3. 2021
!

Lidé nebudou muset nosit roušku, pokud půjdou po ulici sami nebo v doprovodu osoby ze společné domácnosti. 

19:42
26. 3. 2021
!

Poslanecká Sněmovna schválila prodloužení nouzového stavu na návrh KSČM do 11. dubna!

Pro hlasovalo 53 poslanců, proti 34. 

Poslanci schválil prodloužení nouzového stavu do 11. dubna.
19:41
26. 3. 2021
!

Poslanecká sněmovna neschválila prodloužení nouzového stavu do 27. dubna 2021, jak žádala vláda. Pro bylo 45, proti 47 poslanců. 

19:36
26. 3. 2021
!

Jako první se ujal slova po přestávce předseda Sněmovny Radek Vondráček. 

Přečetl stanovisko z roku 2012. Přečetl tehdejší vývoj jednání poslanců, když Kateřina Klasnová (VV) žádala o přestávku na klub. Zbyněk Stanjura (ODS) chtěl tehdy hlasovat o návrhu Klasnové. 

Ve Sněmovně se tehdy podle Vondráčka tleskalo. Přestávka tehdy neprošla. 

I tentokrát poslanci Stanjurovi tleskali. 

Stanjura uvedl kontext jednání - tehdy se jednalo šest dní a šest nocí o církevních restitucích. 

19:29
26. 3. 2021

Jednání Poslanecké sněmovny by mělo pokračovat po dvouhodinové pauze klubu SPD v 19:30. 

17:52
26. 3. 2021
!

Radek Vondráček vzal zpět svůj návrh o tom, že by měla Sněmovna hlasovat o přestávce pro klub SPD. Požádal předsedu klubu Radima Fialu, aby si vzal pausu ale jen hodinu. „Alespoň z humanitárních důvodů,“ prosil Vondráček. 

Místopředseda Sněmovny Vojtěch Filip nakonec vyhlásil přestávku do 19:30. Čas na přestávku podle něj začal běžet ve chvíli, kdy o ní poslanci začali diskutovat.  

17:48
26. 3. 2021
!

Marian Jurečka se omluvil Okamurovi za jeho slova, že nemají v klubu žádného Pitomia. „Chtěl jsem oglosovat to, že ten návrh je pitomý,“ omluvil se šéf KDU-ČSL. 

17:47
26. 3. 2021

„Mně velmi vadí ta přestávka. Mám nějaké povinnosti, které jsem měl splnit večer,“ rozesmál Sněmovnu šéf KSČM Vojtěch Filip. „Dodám, že vůči vnoučatům. Já to dořeším a manželce napíšu SMS," dodal Filip.

Sám řekl, že pokud bude i nadále řídit schůzi, sám přestávku vyhlásí. Schůzi ale nakonec převzal Radek Vondráček, na kterého prý vyšla řada. 

Filip vyzval také Mariana Jurečku, aby se omluvil Tomiu Okamurovi za slova na jeho adresu.

17:41
26. 3. 2021

„Děkujeme za tu nabídku se poradit. Ale my to nepotřebujeme,“ vzkázal Okamurovi místopředseda Sněmovny Vojtěch Pikal. Sám chcem, aby se o přestávce o SPD hlasovalo. 

17:38
26. 3. 2021

„V našem klubu není žádný Pitomio, kvůli nám si brát přestávku nemusíte,“ vzkázal Okamurovi šéf KDU-ČSL Marian Jurečka, který si chce vzít pauzu na klub, aby dal čas ostatním klubům. 

17:36
26. 3. 2021

Předseda Poslanecké sněmvony Radek Vondráček (ANO) řekl, že přestávky nejsou v jednacím řádu nijak zakotvené. „Je to zvyk“ řekl Vondráček, podle kterého také ve Sněmovně platít dohoda, že si kluby neberou přestávky v takové délce. 

Radek Vondráček navrhuje, aby si se o přestávce pro SPD hlasovalo. 

Podle předsedy ODS a místopředsedy Sněmovny Petra Fialy je návrh předsedy Vondráčka chybou. „I když známe stanovisko SPD, tak mi přjide návrh pana předsedy Vondrářka chybný,“ dodal Fiala. 

„Nechtěli jsem se poradit o stanovisku. Chtěli jsem dát šanci vám a chceme najít způsob jak vás přesvědčit,“ rozemál Sněmovnu Okamura. 

17:30
26. 3. 2021

Diskuse v Poslanecké sněmovně skončila. 

Předseda SPD Tomio Okamura požádal o přestávku na jednání klubu v délce dvou hodin. 

17:24
26. 3. 2021

„V té Praze to bouchne,“ varuje poslanec ODS Marek Benda před uzavřenými okresy i na Velikonoce. „Velmi prosím pana ministra, aby povolil alespoň cestování mezi Prahou a Středočeským krajem,“ obrátil se Benda na Blatného. „Proč by nemohli jet na chalupy, když tam budou sami,“ podivoval se Benda na hrozbou, že lidé nebudou moci na chalupy mimo okres, kde bydlí. 

17:22
26. 3. 2021

Mikuláš Ferjenčík z Pirátské strany navrhnul, aby Sněmovna schválila konec kontrol na hranicích okresů nejpozději 6. 4., tedy  po Velikonocích. 

17:20
26. 3. 2021

„Co když nouzový stav neprojde? Bude tu stejná panika jako před 30 dny. Ten přijatý pandemický zákon navíc není dobrý. Před 30 dny skončil nouzový stav a nemusel tu být žádný. Ale vaši hejtmani si ho prosadili,“ kritizoval poslanec KSČM Leo Luzar ODS a ostatní strany za to, že jejich politici stojí za tím, že v Česku platí stávající nouzový stav. 

17:17
26. 3. 2021

Podle ministra Jana Blatného se poslanec Dominik Feri nemusí obávat, že pandemický zákon vláda nevyužila. Bude prý potřeba nejpozději po Velikonocích, pokud Sněmovna prodlouží nouzový stav. „Pandemický zákon nevyjde vniveč. Jsem velice rád, že jsme se na něm byli schopni domluvit. Až pomine nouzový stav, tak bude pandemický zákon potřebný a bude potřeba nejspíš ještě delší dobu, abychom neuvrhli zemi do nějakého rizika,“ přidal komentář Blatný. 

17:09
26. 3. 2021

Dominik Feri (TOP 09) mával ve Sněmovně několikrát plánem návratu k normálu. Který vypracovala koalice Spolu. Premiérovi vyčetl, že nemluví pravdu, když tvrdí, že opozice nic nedělá. I to, že ministři nepoužijí k opatřením použití pandemického zákona. „Je škoda, že jsme tu věnovali úsilí na práci pandemického zákona a nikdo ho nevyužívá,“ vadí Ferimu. 

16:59
26. 3. 2021

„Na netransparentní kšefty nemáme potřebu vládě prodlužovat nouzový stav, na omezení pohybu také ne,“ odmítla prodloužení nouzového stavu předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. 

„Chceme po vládě, aby její pomoc byla skutečně efektivní směrem k živnostníkům, aby byl schválen odškodňovací zákon a aby byly odpuštěné podnikatelům odvody,“ pokračoval Pekarová Adamová. 

Na začátku svého vystoupení předsedkyně TOP 09 poznamenala, že by Sněmovna měla naúčtovat poslancům Volnému a Bojkovi plexiskla, která jsou kvůli jejich odmítání nošení roušek namontovaná v jednacím sále Sněmovny. 

16:55
26. 3. 2021

Stanjura za koalici Spolu navrhnul několik usnesení. Mezi nimi například: 

Umožnění pohybu mezi Prahou a Středočeským krajem

Aby vláda bez začernění zveřejnila smlouvy uskutečněných nákupů při nouzovém stavu

Do konce března chce koalice Spolu  po vládě plnění prací, na přípravách záchranného systému pro podnikatele, ke kterému sněmovna ministry zavázala v minulosti.

Spolu chce také otevřít nejpozději do 12. 4. mateřské či základní školy.

16:50
26. 3. 2021

Stanjura se opřel ve svém vystoupení do vztahu mezi premiérem Babišem a ministrem zdravotnictví Blatným. „Nejhorší čísla na světě. To je i důsledek toho, že v krizi se nepřepřahá, nesmíme nikoho vyměnit. Pan ministr Blatný žádá vás, ale i občany o důvěru. Tomu rozumím z titulu své funkce. Ale nemá důvěru premiéra. Premiér hledá nástupce ministra Blatného a nabízí jeho křeslo. Sem tam někdo řekne, že ho odmítl, sem tam někdo řekne, že by o tom uvažoval. A mnozí o tom zcela správně nemluví. Jsme v absurdní situaci. Premiér nevěří svému ministru zdravotnictví, hledá jeho nástupce a současně oba dva říkají občanům: vydržte ještě, věřte nám, vedeme vás správným směrem. To nedává žádnou logiku,“ kritizoval vládní vztahy Stanjura. 

16:43
26. 3. 2021

„Debata je dnes poměrně klidná, protože od rána víme, že se komunisté vrátili do vládního tábora. Jen poprosím komunisty, aby neříkali, že jsou v opozici. Musím říct, že nás ve skutečné opozici to dost rozčiluje,“ vzkázal Stanjura KSČM,  stejně tak připomněl také SPD, že často hlasuje s vládou.  

ODS podle Stanjury připravila body k usnesení, které se týkají zejména omezení pohybu lidí. 

 

16:41
26. 3. 2021

Předseda poslanců ODS Zbyněk Stanjura připomněl, že ČR je 173. den v nouzovém stavu. „Nebudu říkat premiérovi, kterého ministra má odvolat a kterého ne. Zejména v té druhé skupině bych byl poměrně brzy v úzkých,“ řekl Stanjura na adresu vlády. 

Ministry kritizuje za jejich počínání při řešení pandemie. Komunisty pak Stanjura nechápe za to, že chtějí zrušit cestování mezi okresy a zároveň pokračovat v nouzovém stavu. „Komunistická logika,“ pozastavil se Stanjura nad uvažováním KSČM. 

Video  Kalousek v Blesku: Nesmyslné počínání vlády! Psa nechápe, Vánoce stráví s maminkou  - Blesk
Video se připravuje ...

adeso ( 10. prosince 2020 11:55 )

hodně čtu... takže vím jak se všude v Evropě utahují a šrouby, a u nás se diví tomu, že je to snad parodie to naše rozvolňování Nechápu to, prostě nechápu, všude se okoukává co dělají sousedi a když to zabere zavedou si to taky, ale my ne. Když svět uvolňuje tak my utahujeme. Když svět utahuje tak my uvolňujeme. Prostě my jsme nabl--é Česko a my si to budeme dělat podle našich blbou--ů. Co si o sobě myslí Bartoš, Fiala, Němcová, Rakušan a Petrová (nebo jak se ta koza jmenuje). Těmhle lidem opravdu nevadí ti mrtví, a že jich je od mého posledního psaní o 2500 víc.... Tomu říkám demokracie, čert vzal lidi co umřeli, hlavně že se budou dál válet a lhát v parlamentu. Čím víc vidím jak se o ty posty perou, tak je mi k bli--í.

brano34 ( 10. prosince 2020 11:25 )

Poslanci jsou nemocní hlupáci...nouzák si pak posunou do 1.1., následně do 1.3. a pak do konce roku 2021...
Ať si tedy užijí chřipky plnými doušky

Pollo ( 10. prosince 2020 10:07 )

Bože, krása. To je typické uvažování voliče babišárny?

Pollo ( 10. prosince 2020 10:05 )

Jestli na to potřebuješ zrušení nouzového stavu, to tě kámo fakt lituju!

Pollo ( 10. prosince 2020 10:02 )

Nevíte někdo, v jakém poměru hlasů to odhlasovali? Nechce se mi na stránky Sněmovny. Protože těch keců kolem včera, kolik oponentnīch exhibicí! Díky.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa