Pátek 27. listopad 2020
Svátek slaví Xenie, zítra René
Oblačno 3°C

Pomoc pro zdravotníky z Klimkovic: Miluše místo kultury organizuje dětem učení a zábavu

Autor: Karel Janeček - 
15. listopadu 2020
15:39

V Sanatoriích Klimkovice organizovala veškerý kulturní a společenský život. Kvůli pandemii se však Miluše Bílská (56) profesi referentky věnovat nemůže, a tak pomáhá dětem.

Dennodenně před sedmou hodinou ráno již po tři týdny vítá v klimkovických sanatoriích potomky tamních lékařů, sester, fyzioterapeutů a dalšího zdravotnického personálu.

Doma s rodinou

Organizuje jejich online výuku, maluje a hraje si s nimi, chodí na procházky do přírody - vlastně se z ní stala dětská vychovatelka na plný úvazek.

„Přesedlala jsem na výchovu, učení a hlídání dětí našich klimkovických zdravotníků, aby mohli dál chodit do práce a nemuseli na paragraf,“ vysvětluje Miluše Bílská a dodává: „Byl to nápad vedení sanatorií, aby naši pacienti nebyli ochuzeni o žádné procedury, i když je nouzový stav.“

O školáky pečuje do 15:30, kdy si je rodiče vyzvedávají. „Doma pak nemusí nastoupit na, dá se říct, druhou šichtu s dětmi. Ty už mají úkoly hotové, jsou naučené. Mohou si užívat společného rodinného volna a odpočívat,“ přibližuje kulturní referentka.

I když o děti pečuje ráda, na organizování společenských akcí už se těší. „Prosinec snad již umožní koncerty a zpívání koled, když už asi nebude jarmark,“ plánuje.

Máma Tereza (34): Děti jsou tu nadšené

Všeobecná sestra v ambulanci Tereza Hanzelková (34) z klimkovických sanatorií si pomoc Miluše Bílské nemůže vynachválit. „Paní referentka tu pečuje o mého desetiletého syna Daniela. V sanatoriích je nyní nedostatek zdravotních sester i lékařů, takže jsme této možnosti rádi využili. Navíc jsou děti nadšeny,“ líčí.

Za normálních okolností by se o Daniela starala jeho babička, jenže jako zdravotní sestra je nyní plně vytížena na pohotovosti, kde pracuje.

VIDEO: Nový protiepidemický systém ČR: 5 psů proti covidu. Blatný představil, jak funguje PES.

Video Nový Protiepidemický systém ČR: 5 psů proti covidu. Blatný představil, jak funguje PES - Blesk Zprávy, ČTK

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud