Neděle 27. září 2020
Svátek slaví Jonáš, zítra je Den české státnosti / Václav
Oblačno 12°C

Žena čeká dvojčata a bojuje s virem v nemocnici. Utrápený manžel: „Průběh je těžký“

Autor: Darina Jíchová - 
21. července 2020
17:39

Chris Lassing z australského Melbourne sdílel na svém facebooku záběry z ultrazvuku, společně s manželkou Kaillee Dykeovou čekají dvojčátka. Místo radosti ale nastávající manželé prožívají strach, Dykeová se nakazila koronavirem a je hospitalizovaná na jednotce intenzivní péče, kde bojuje o život. Lassing rovněž ukázal video, jak jeho těhotná žena lapá po dechu, dýchat totiž může jen s ventilátorem. Lassing uvedl, že video je zároveň i varováním pro ty, kteří si neuvědomují, jak velké nebezpečí představuje koronavirus způsobující nemoc covid-19. Příběh přinesl list Daily Mail.

V Austrálii, zvláště pak ve státě Victoria, roste počet nakažených, za posledních 24 hodin jich přibylo 267, z toho 246 pacientů je právě z Victorie, 20 ze státu Nový Jižní Wales a jednoho nového infikovaného hlásí Queensland. Lassing a Dykeová nemoc chytili oba, zatímco Lassing se uzdravil, stav jeho těhotné manželky se zhoršoval.

Ani jeden z manželů neví kdy, kde a jak se nakazili, Lassing se proto rozhodl využít sociální sítě, aby vyzval lidi, aby brali koronavirus vážně a řídili se nařízenými restrikcemi, které byly ve státu obnovené. Experti na situaci ve Victorii také hledí s obavami, zvláště proto, že lidé neustále porušují nařízenou karanténu.

„Můžeme jen čekat“

Dykeová už je přes týden na jednotce intenzivní péče připojená na ventilátoru, nakazila se, přestože s manželem dodržovali všechna hygienická opatření. Australanka je v 27. týdnu těhotenství, lékaři se rozhodli jí nasadit silná sedativa, patří mezi jeden z 28 těžkých případů koronaviru ve státě Victoria. Lékaři uvedli, že se stav Dykeové „zlepšuje, ale jen velmi pomalu“, nicméně žena už dýchá sama a ventilátor slouží pouze jako „záloha“.

„Teď můžeme jen čekat, až se její plíce víc uzdraví, aby opravdu mohly fungovat samostatně a ona mohla dýchat bez pomoci. Lékaři říkají, že to vypadá slibně, ale varovali, že je pro ně těžké odhadnout průběh nemoci, ale snad jí brzo bude líp,“ komentoval stav své ženy Lassing.

„Budeme mít holčičku a chlapečka,“ Lassing měl pro své přátele i jednu dobrou zprávu. „Nevíme, které z dvojčat je vidět na ultrazvuku, ale hádám, že je to holka a bude po mámě,“ vtipkoval Australan, na snímku z ultrazvuku je totiž vidět, jak jedno z dětí kope svou matku. Oznámil také, že manželku navštěvuje jen přes okno jejího pokoje nebo přes obrazovku počítače, nesmí k ní žádné návštěvy.

Australan: Je obtížné chránit se před koronavirem

„Je to náročné, nebýt s ní v nemocnici a místo toho čekat na telefon z nemocnice,“ posteskl si Lassing. „Nikdo neví, proč má koronavirus u ní tak těžký průběh, jestli je to těhotenství, nebo jestli prostě měla smůlu,“ dodal muž. Záhadou dál zůstává, jak se nakazili, protože ani jeden z nich nepřišel do kontaktu s žádnou jinou infikovanou osobou. „Pro mě je tohle jasným důkazem, jak je obtížné se ochránit před nákazou,“ napsal na svém facebooku.

Lassing i jeho manželka jsou toho názoru, že by se lidé měli řídit doporučeními ministerstva zdravotnictví. „Pokud odborníci říkají, abychom nosili roušky, měli bychom je nosit,“ uvedl Australan.

Epidemiologové se bojí o seniory

Druhá vlna koronaviru začala v Austrálii před měsícem, epidemiologové se obávají zvláště o osud 110 nakažených seniorů, experti odhadují, že až 40 z nich kvůli dalším zdravotním komplikacím covidu-19 podlehne.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud