Neděle 1. října 2023
Svátek slaví Igor, zítra Olívie
Polojasno 20°C

Plzeňský hejtman i vedení úřadu v karanténě! Radní Trylčová má koronavirus

Autor: rv - 
26. března 2020
16:00

V karanténě je od čtvrtka plzeňský hejtman Josef Bernard i celá krajská rada a několik úředníků. U radní Radky Trylčové potvrdil test nákazu novým koronavirem. Ještě před tím, než se o nemoci dozvěděla, se v polovině března zúčastnila jednání rady a byla tak v kontaktu s vedením úřadu.

„Chod krajského úřadu tím není nijak narušen. Již od minulého týdne jsme přešli na úsporný režim. Ti, kteří mohou, dělají z domova, ti, kteří potřebují být v kanceláři, jsou tam opravdu v omezeném množství,“ uvedla mluvčí krajského úřadu Alena Marešová. Porady pak probíhají většinou formou videokonference.

Hygienici si už pozvali radní i dotčené úředníky k odběrům, výsledky by měly být do pondělí. Nikdo z těch, co skončili v karanténě, nemá mít údajně žádné příznaky nemoci. „Jsem v karanténě minimálně do pondělí příštího týdne. Cítím se naprosto zdráv. Moje činnost v krizovém štábu není nijak narušena,“ řekl hejtman Josef Bernard.

Nemoc má lehký průběh

Svoji nemoc potvrdila i sama Radka Trylčová. „Byla jsem pozitivně testována na nemoc COVID - 19. Nemoc u mne zatím má naštěstí lehký průběh, takže se budu léčit v domácím prostředí, kde budu izolována.

Po pozitivním testu jsem hygieniky informovala o všech svých kontaktech v kritické době. Ráda bych také poděkovala všem zdravotníkům i pracovníkům Krajské hygienické stanice za velmi vstřícný a profesionální přístup při mém vyšetření, uvedla.  

VIDEO: Jak je to s koronavirem na oblečení a botách.

Video  Koronavirus na oblečení a botách? Prymula řekl, jak to je. A co si myslí i promořenosti. celé české populace  - Zpravodajstvi FTV Prima
Video se připravuje ...

Zan Zapadlo ( 26. března 2020 17:07 )

Pokud se nakazil i pan senator Karpisek tak to muze tahle republika zabalit - bez tehle 2 kapacit je naprosto vyrizena

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud