Restaurace kvůli viru posadí hosty pod poklopy? Sází na plexisklo, jídelní lístky mizí

Autor: ČTK, tsv - 
24. května 2020
12:21

Itálie se postupně vzpamatovává z pandemie způsobené koronavirem a tamní restaurace se začínají pomalu otevírat. Podniky ale čekají významné změny, jejich majitelé totiž musí zajistit splnění přísných hygienických podmínek. „Řekněte arrivederci, tedy sbohem, papírovým jídelním lístkům,“ okomentovala to agentura Reuters. Francouzský návrhář přišel s nápadem usadit hosty pod poklopy z plexiskla. To využívají v některých restauracích k oddělení lidí již nyní.

„Konečně po dvouapůlměsíčním vězení se mi podařilo dostat se ven a to nejen do obchodu, ale i do restaurace. Je to skvělé, a když se dobře najíte, je to ještě lepší,“ uvedl Stefano Prati. Třiapadesátiletý Ital si vychutnal římskou specialitu „pasta alla carbonara“ v restauraci Da Enzo ve čtvrti Trastevere v italské metropoli.

Majitelé restaurací, které toto pondělí opět otevřely, se snaží přilákat zpět své zákazníky a nabídnout jim při stolování maximální bezpečí. V podniku Da Enzo to znamená, že odzvonilo papírovým jídelním lístkům. Místo nich číšníci ukážou zákazníkům QR kód, který si naskenují do svých chytrých telefonů a ihned se jim na obrazovce ukáže menu i denní speciality. Hosté, i ti starší, si na to pomalu zvykají. „Jsou nejdříve trochu překvapení, někteří se bojí, že to nebudou umět používat, ale pak zjistí, že je to velmi snadné, a jsou šťastní,“ říká majitelka restaurace Maria Chiara di Feliceová (37).

Šéfkuchaři na sobě mají masky, rukavice a ochranné brýle, zatímco se snaží připravit ty nejlepší artyčoky na římský způsob. V restauraci snížili počet stolů o téměř polovinu a stoly jsou nyní od sebe vzdálené alespoň jeden metr. Poté, co hosté odejdou, musí zaměstnanci všechny stoly i židle dezinfikovat.

Čtvrť zatím není zaplněná turisty, jako tomu bývalo před pandemií, nicméně di Feliceová je optimistická. „Doufám nyní v podobné věci, jako nejspíš většina z nás - že se budeme moci vrátit zpátky k životu, alespoň trochu stejnému, jako jsme měli předtím. To mi stačí,“ uzavírá.

Francouzi sedí v restauracích pod poklopem

Provoz v restauracích se zřejmě ani po uklidnění situace kolem koronavirové nákazy nevrátí do starých kolejí, alespoň ke zdání normálnosti chce ale majitelům podniků pomoci francouzský designér, který vymyslel plastovou ochranu pro strávníky. Průhledné poklopy, jež připomínají obří stínítka na lampy, mají mezi hosty vytvořit bariéru, která bude bránit přenosu nákazy, napsala agentura Reuters.

Designér Christophe Gernigon tvrdí, že na trhu už existuje mnoho řešení, která lidem zaručí, že se mohou najíst bez rizika nákazy. Většina z nich ale podle něj vypadá spíše jako buňky pro vězeňské návštěvy a zákazníky pomyšlení na jídlo v takovém prostředí příliš neláká.

„Chtěl jsem navrhnout něco hezčího a přitažlivějšího,“ řekl Gernigon, který svůj systém pojmenoval Plex'Eat a chce už příští týden začít s jeho výrobou ve velkém. Zájem už podle něj projevili restauratéři z podniků v Kanadě, Japonsku či Argentině.

Futuristicky vyhlížející řešení se nejspíš objeví i v restauraci H.A.N.D poblíž Louvru. Její majitel Mathieu Manzoni, který zatím smí v kuchyni připravovat jen jídla objednaná pro rozvážku, doufá, že jeho zákazníky novinka osloví. „Bude se to lidem líbit? To teď nedokážu říct, ale chci věřit, že to k něčemu bude, protože se mi to zdá zábavné,“ řekl.

Video Restauratér a kosmetička o restartu byznysu, ztrátách i nových opatřeních - Bohuslav Štěpánek, Aleš Brunclík

amerlock ( 24. května 2020 20:07 )

Neskutečné, jaké pičoviny je lidská rasa schopna vymyslet.
Dej volovi možnost myslet, tak vymyslí jenom volovinu

naidka ( 24. května 2020 14:01 )

K čemu to je - sedět u jídla pod poklopem. Jakmile dojím a zpod poklopu vylezu, virům se stejně nevyhnu, jedině odejít i s poklopem.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud