„Chudák Jitka, je pořád v márnici! Kvůli přísné italské karanténě jsem neměl možnost nic vyřešit,“ svěřil s pohnutím v hlase. „Teď se tady konečně začínají opatření rozvolňovat, takže konečně budu moci s úřady vyjednávat o posledním rozloučení,“ věří její manažer Berti v posun situace.

Příští týden?

Jitka neměla děti a v tuto chvíli už nežije žádný člen její rodiny, proto v minulosti určila, že tím, kdo má za ni jednat v případě jakékoliv události, je Berti. „Po víkendu by měli otevřít notáři i soudy, takže cesta k vyřízení pohřbu a pozůstalosti je otevřená,“ doplnil z Říma.

Čeká i Zeman

Na informace k poslednímu rozloučení své kamarádky stále čeká i prezident Miloš Zeman (75), který je v pravidelném spojení s českou ambasádou v italské metropoli.

Kolaps srdce a zamčené dveře...

Jitka v únoru přechodila nachlazení a dostala těžký zápal plic. Měsíc ležela v nemocnici. Nakonec se uzdravila, ale zhubla mnoho kil. V domácím léčení si vyvařovala a snažila se ztracenou váhu nabrat zpět. V neděli 19. dubna se herečce v jejím střešním apartmá nedaleko římského Pantheonu přitížilo.

Měla horečku a špatně se jí dýchalo. Krátce ztratila vědomí. Zavolala proto o pomoc své sousedce, která jí chodila nakupovat. Protože ale měla zamčené dveře zevnitř, nemohli se k ní záchranáři dostat. Do apartmá nakonec vlezli oknem přivolaní hasiči. Už ale bylo pozdě, herečka zemřela. „Příčinou smrti je selhání srdce, které oslabil prodělaný zápal plic. S nemocí covid-19 smrt nesouvisí,“ řekl deníku Aha! manažer Berti.

Až do ledna byla plná života

Teta Boženka ze slavného seriálu Robot Emil byla až do letošního ledna velmi vitální a čilá. Dokonce napsala nové divadelní představení protkané argentinským tangem, které tolik milovala a tančila.

Fotogalerie
10 fotografií