Ještě v neděli komunikovala tetička Boženka z legendárního seriálu Robot Emil s rádiem Frekvence 1. Přes stanici odeslala dopis prezidentu Miloši Zemanovi (75), který mu vedení vpodvečer předalo na zámku v Lánech, odkud s ním byl vysílán rozhovor. „Je mi blbě, mám horečku, držte mi palce,“ připsala do e-mailu s dopisem pro prezidenta, který ji před pěti lety vyznamenal medailí Za zásluhy.

To vyvolalo protesty kvůli její údajné spolupráci s komunistickou Státní bezpečností, ona sama přitom odmítla, že by pakt s komunistickou tajnou policií podepsala. „V neděli odpoledne se jí přitížilo a zemřela. Lékaři konstatovali, že odešla přirozeně,“ sdělil Blesku manažer herečky Gianluca Berti.

Bez rozloučení

„Nebudeme se s ní moci ani rozloučit, protože tady v Itálii jsou pohřby zakázané. Moc mě to mrzí, byla do posledních chvil plná energie,“ napsal argentinský zpěvák Martin Troncozo (38), který Frantovou v poslední době doprovázel na jejích představeních o argentinském tangu.

Herečka ležela celý leden v nemocnici kvůli zápalu plic, který si přivodila přechozením nachlazení. „Hodně jsem zhubla, ale nabírám zpět. Mé onemocnění ale nesouviselo s koronavirem,“ řekla minulý týden. „Jsem nyní doma a nikam nechodím. Napsala jsem další představení a věřím, že se brzy budu moci vrátit na scénu,“ doufala.

Fotogalerie
11 fotografií