Bylo to tehdy krásné a slunečné odpoledne a byla neděle. Jako pověstný blesk z čistého nebe ale najednou přišla strašlivá zpráva. Od redaktorů Blesku se Ester Janečková dozvěděla, že bratr z otcovy strany Jiří Ornest bohužel naposledy vydechl. „Ježiši, to vůbec nevím,“ zmohla se v náhlém šoku na stručnou reakci Ester Janečková. Moderátorka se s bratrem viděla naposledy tři čtvrtě roku před jeho odchodem ze světa.

To Dana Kolářová byla se svým mužem do poslední chvíle a byla to právě ona, kdo zdrcující novinu oznámil světu. Proč to ale nejdřív neřekla i rodině, herečka vysvětlila tím, že se s Ester Janečkovou nestýká a ani nedisponuje žádným kontaktem na manželovu sestru. Když se ale potkají, podle slov Dany Kolářové se prý obě ženy pozdraví. O příčinách, proč spolu dvě tak důležité ženy v životě Jiřího Ornesta nebyly schopny vycházet, herečka ani moderátorka nechtějí příliš mluvit. Rodinu nestmelila ani vážná nemoc, která herce a režiséra sužovala dlouho před jeho smrtí.

Jiří Ornest totiž bojoval o život už čtyři roky před svým odchodem. Tehdy musel na operaci srdeční chlopně, při zákroku ale došlo k vážným komplikacím. Lékaři sice souboj o hercův život vyhráli, s jeho následky ale musel zápolit celá následující čtyři léta, jelikož ochrnul. Herec se pak musel nejen znovu učit chodit, ale i mluvit. Nakonec podlehl karcinomu močového měchýře.

Po studiích na DAMU začínal Jiří Ornest v divadle. Postupně si ale díky svému talentu našel cestu před televizní i filmovou kameru. Často také daboval. S Danielou Kolářovou, kterou si vzal hned dvakrát, vychovali syny Šimona a Matěje.    

VIDEO: Ester Janečková: Moje sestra je lesba! Tak proč se synovec (†14) kvůli homosexualitě oběsil? 

Video
délka: 02:08.88

Ester Janečková: Moje sestra je lesba! Tak proč se synovec (†14) kvůli homosexualitě oběsil? Markéta Reinischová, Aleš Brunclík

Fotogalerie
43 fotografií