Dramatické okolnosti zásahu v římském apartmá tetičky Boženky z legendárního seriálu Robot Emil popsal deníku Aha! její manažer Gianluca Berti. „Od pátku si stěžovala na další zdravotní potíže. Měla zvýšenou teplotu, byla dehydrovaná, bolelo ji v krku a byla unavená,“ popsal nejprve. „V neděli ráno se její stav zhoršil. Ve 14 hodin jsem od ní našel poslední zprávu a ve čtyři odpoledne pak přišla katastrofa,“ rozepsal se manažer.

Ztratila vědomí

Jitka Frantová podle něj ztratila vědomí, a když se trochu zmátořila, zavolala si o pomoc. „A to své přítelkyni Daniele, která přivolala sanitku. Měla od jejího bytu klíče, jenže se nemohli dostat dovnitř, protože měla zevnitř zamčené dveře. Celou tu dobu mluvila s Danielou, byla ještě naživu,“ popsal dramatické chvíle Berti. „Zavolali proto hasiče, aby se do apartmá dostali střechou. Jitku našli bez známek života. Pokoušeli se ji oživit, ale marně. Asi ji zradilo předešlým zápalem plic oslabené srdíčko,“ doplnil manažer.

Ten je také podle deníku Aha! tím, který bude za Frantovou řešit všechny náležitosti ohledně jejího pohřbu. „Bude bez účasti veřejnosti, protože pohřby jsou tady stále zakázané. Je to hrozné, že se s ní nebudeme moci rozloučit. Až bude lépe, tak se všichni její přátelé a příznivci sejdeme u hrobu,“ doplnil.

Hrála za hranicemi

Herečka se svým manželem Jiřím Pelikánem (†76), bývalým šéfem Československé televize a v letech 1955 až 1963 generálním tajemníkem a předsedou Mezinárodního svazu studentstva, odešla do exilu v roce 1969. Díky jazykovým schopnostem se uplatnila na divadelních scénách v Itálii, Německu i Rakousku.

Fotogalerie
14 fotografií