Český pár z Kanady v Praze uvěznil koronavirus: Doma na ně čekají vnoučata, kterým zemřeli rodiče

Autor: DH - 
17. dubna 2020
05:30

Mirka a Hanu Holanovy, Kanaďany s českými kořeny, v Praze uvěznil koronavirus poté, co Česká republika uzavřela své hranice kvůli pandemii. Pár ale domů odletět potřebuje, a to poměrně nutně. Čekají tam na ně vnoučata, jimž v minulém roce zemřeli oba rodiče.

Kanaďané se původně plánovali do své domoviny za mořem vrátit 16. dubna, poté, co do Prahy přiletěli v listopadu loňského roku. Pandemie koronaviru ale plány zhatila. Podle Mirka, který mluvil s webem ParrySound, se vše stalo rychle a pár neměl šanci nijak reagovat.

Holan uvedl, že v době, kdy s manželkou začali uvažovat o tom, že by dovolenou měli zkrátit a vrátit se do Kanady, začala Praha zpřísňovat pravidla a Česko pak rázem uzavřelo hranice. I proto je nyní se ženou zavřený v jejich pražském bytě.

Bohužel, kromě návratu domů mají Holanovi ale ještě jeden důvod, proč do Kanady odletět. Plánují se totiž co nejdříve postarat o svá dvě vnoučata, která osiřela po smrti otce, syna Holanových, v červenci. Měsíc nato zemřela i jejich snacha, maminka dvou dětí. „Život není lehký. Doufám, že nikdy nic takového nezažijete,“ svěřil se Mirek, který teď musí situaci brát tak, jak je.

Podle Mirka se vše seběhlo rychle, nestačil ještě ani vyřešit majetkové poměry po zesnulém synovi. Vše hodlal vyřešit až po návratu do Kanady. „Do omezení koronavirem jsem denně jednal s bankou, abychom ten nepořádek urovnali, ale nedosáhl jsem žádného pokroku."

Pro Mirka a Hanu teď ale existuje způsob, jak se dostat do jejich domoviny. Letenku mají pořízenou z Frankfurtu, kam se musí dostat, aby chytili letadlo do Kanady. Pár se ale bojí toho, že je na palubu nemusí pustit, třeba pokud by měli teplotu. Nevýhodné je rovněž to, že po návratu budou muset se ženou do povinné karantény. Holan uvedl, že kanadské velvyslanectví pro něj a jeho ženu vyslalo autobus, který nabere i ostatní Kanaďany a rozveze je po letištích, aby se mohli dostat do své země.

starypes ( 18. dubna 2020 10:28 )

Autor článku DH bude asi Dežo Horvát alias Holan. Jinak to nevidím.

starypes ( 18. dubna 2020 10:25 )

Až se vrátí, budou z nich prapraprarodiče.

rodrigos ( 18. dubna 2020 06:40 )

Tihle ještě dobří.Ale skučeli tuhle na netu dva takoví bezmozci, že nemohou z Nového Zelandu domů.Nějaká Špínová a Rambousek.A v rozhovoru do nebe vyzvedávají tamní vládu.Ovšem do té české si v rozhovoru s radostí kopnou.Takové kolíky tady moc potřebujeme.Jen se doufá, že se tam zdrží pěkně dlouho.Až vysmahnou.Takoví rýpalové tady nikomu nebudou chybět.A pokud bude nějaký repatriační let, doufám že se tam na ně nedostane.Co tady s takovými?

borjar ( 18. dubna 2020 05:36 )

My máme babičku na Slovensku, též musíme vydržet. Jsme ukáznění, neremcame - nekňučíme. Tak držte hubu!.

slafkins ( 18. dubna 2020 03:17 )

co to je za fotogalerii jedna fotka s bilou tvari a vie ostatni Cinani co mai spolecneho s Ceskym parem?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud