Pondělí 25. září 2023
Svátek slaví Zlata, zítra Andrea
Oblačno 20°C

Farmaceuti vyrobili "lék" na koronavirus: Po vypití jeden zemřel, druhý bojuje o život

Autor: rc - 
10. května 2020
12:21

Najít lék na nový typ koronaviru covid-19 se snažili indický farmaceut se svým kolegou. Muži se rozhodli, že lék, který vyrobili, vyzkouší na sobě a vypili ho. Pokus o vyvinutí léku dopadl tragicky. Lékárníci se ihned po vypití léku skáceli k zemi. Jeden z nich zemřel a druhý se dostává z otravy v nemocnici.

Svět svírá pandemie koronaviru. Jen v Indii zemřely doposud dvě tisícovky lidí. Dva farmaceuti z indického města Čennai se proto rozhodli, že se pokusí vyvinout lék, který by pomohl celému světu. Lékárník Sivanesan koupil potřebné chemikálie, z nichž se svým kolegou Rajkumarem vyrobil lék.

Nicméně jejich snaha nedopadla dobře. Lék, který se podle informací britského deníku Daily Mail skládal ze směsi oxidu dusnatého a dusičnanu sodného, se rozhodli vyzkoušet na sobě. Oba dva se po vypití skáceli k zemi. Poté, co na místo dorazili policisté, našli sedmačtyřicetiletého Sivanesana mrtvého. Podle vyšetřovatele zemřel na místě. Jeho kolega Rajkumar byl převezen do nemocnice, kde se zotavuje z otravy.  

sekebo ( 10. května 2020 14:52 )

Možná ten koronavirus přece jen zlikvidovali.

krtek. ( 10. května 2020 14:38 )

nejsem chemik, ale nevyráběli spíš třaskaviny ?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud