Pátek 9. června 2023
Svátek slaví Stanislava, zítra Gita
Oblačno, bouřka 23°C

Izolovaná Macronová v paláci trpí. Na rozdíl od Babišové má aspoň doma manžela

Autor: Darina Jíchová - 
31. března 2020
05:00

Preventivní karanténa v kombinaci s omezením pohybu a shromažďování není nic snadného, špatně se snáší v malém bytě i v paláci, jak se o tom v posledních dnech přesvědčuje první dáma Francie Brigitte Macronová (66). Podle příbuzných Macronové jí dělá život v izolaci „značné problémy“ a „těžce snáší zavedené restrikce“, uvedl francouzský časopis Le Point. Macronová na rozdíl od manželky českého premiéra Moniky Babišové to štěstí, že má v Elyjském paláci i svého muže, prezidenta Emmanuela Macrona. Česká paní premiérová žije v době koronavirové krize bez manžela Andreje Babiše (ANO), ten teď chodí za rodinou jen na návštěvu.

„Brigitte jen zřídka chodí ven, oběd jí většinou sama ve své kanceláři, nebo se svým týmem. Kvůli dodržování bezpečné vzdálenosti ale musí obědvat u jednacího stolu, aby měli dostatečné rozestupy,“ odhalili příbuzní první dámy pro lifestylový časopis Elle.

„Na stůj jí instalovali velkou telefonní stanici, v Elysejském paláci tomu říkají chobotnice, umožňuje jí to mluvit s několika lidmi najednou,“ doplnil jeden z Macronových příbuzných.

V Elysejském paláci museli změnit stolování

„Musela opustit od otevřeného bufetu nebo podávání si talířů, sdílení jídel má Brigitte v oblibě. Nyní se v Elysejském paláci dodržují velice přísná hygienická opatření,“ navázal zdroj časopisu Elle.

„Samozřejmě se snaží, co nejvíce adaptovat. Její práce nekončí, schůzky pořádá přes videokonference, ale návštěvy, výlety a různé akce jsou zakázané, zrušené nebo přerušené. To nese těžce,“ vysvětlil zdroj.

Francouzský prezident Emmanuel Macron s manželkou Brigitte. Francouzský prezident Emmanuel Macron s manželkou Brigitte. | Reuters

O chvilku s manželem se připravit nenechá

„Ještě před pár týdny ji s Emmanuelem zachytili fotografové při procházce kolem Seiny. Bylo pro ni problematické přijmout zákaz objímání a líbání na tvář či podávání rukou. Je velmi vřelá. Manželé se ani v dobře krize nenechávají připravit o svoje společné večeře a krátké momenty během pracovního dne,“ odhalil zdroj.

MAMKA2316 ( 31. března 2020 11:06 )

http­s://ta­desco­.org/u­taje­ny-projev-prezidenta-trumpa-ktery-vam-televize-neukaze-video-cz-titulky/

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa