Dejte sousedům vědět, jak se chránit: Stáhněte si a vylepte plakát Blesku

Autor: lc - 
17. března 2020
13:56

Používáte zodpovědně roušku, kdykoli jdete ven nakoupit, do lékárny nebo jedete veřejnou dopravou? A štve vás, že vaše okolí nic z toho nedělá? Vytiskněte si plakát Blesku se základními radami, co dělat, když nemám roušku, a vyvěste ho třeba ve vašem domě nebo na ulici. 

Velké množství lidí na ulici i v obchodech stále ignoruje nošení roušky. A mnoho z nich ji nemůže sehnat. Přitom stačí zakrýt si ústa a nos šátkem nebo šálou. Připomeňte svému okolí: moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě.

Stáhněte si a  vylepte ve vašem okolí plakát Blesku, jak postupovat, pokud nemáte roušku.

Plakát ke stáhnutí ZDE.

Nosím roušku, nos jí taky!

Plakát ke stáhnutí ZDE

Vyrobte si vlastní roušku

Výroba vlastních roušek se v posledních dnech stala téměř vynuceným trendem. Kvůli nedostatku lidé stříhají staré kusy látek a šijí z nich ať už ručně, nebo na šicím stroji přikrývky na ústa a nos. Ochranu lze ale nouzově vyřešit ještě snadněji. Experti i vláda apelují na použití jakéhokoli materiálu k zakrytí. Dočasně tak může při nutné cestě mezi lidi posloužit i obyčejný šátek. Způsob, jak z něj vyrobit roušku, je velice snadný.

Video Rychlou roušku do MHD? Zde je další návod na domácí výrobu! - Blesk TV

0mega13 ( 20. března 2020 21:44 )

Můžete mi prosím vysvětlit to heslo "Moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě"? Jestliže virus neprojde rouškou ven (chrání tebe), tak jak to že projde dovnitř (říká se, že mě neochrání)? Děkuji.

ivanamafilcky ( 18. března 2020 11:51 )

no ten plakat je samiucelna stupidita k nicemu, to mel nekdo tvurci prujem. kdyby tam byly aspon prakticky rady, a ne vem si salu vem si satek. hlave ze tam je logo buresova blesku

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud